Monster çekirdek voltajı offset yapılır mı?

Hocam işinize karışmak gibi olmasın anlamıyorum, bunları yaparsam performansıma ne gibi etkisi olur, sıcaklıklar düşer mi bu değerler riskli midir teşekkürler bu arada ben OC yapmak istemiyorum siz OC ayarları söylediniz anladığım kadarıyla işlemciye düşük voltaj verip daha az ısınıyormuş öyle bir şey varmış sizin dedikleriniz olur mu?
Dediklerimi yaparsanız zaten düşük voltaj vermiş olacaksınız ve daha az ısınacak.
İsterseniz işlemcinize hız aşırtma da yapabiliriz. Sol alt köşedeki tüm sayıları 50 ayarlayabilirsiniz.
Zaten isterseniz dedim. Nasıl yapılacağını belirttim. Orası size kalmış. Ama diğer ayarları uygulayın.

Nasıl etki ettiğini kendin göreceksin. Ben sisteminde ne kadar yavaşlatmaya sebep olduğunu bilemem. Yavaşlatma sebebi kalkınca göreceğiz.

Riskli bir yanı yok. Kalıcı hasar söz konusu değil.

Dediklerimi yaparsanız zaten düşük voltaj vermiş olacaksınız ve daha az ısınacak.

Zaten isterseniz dedim. Nasıl yapılacağını belirttim. Orası size kalmış. Ama diğer ayarları uygulayın.

Nasıl etki ettiğini kendin göreceksin. Ben sisteminde ne kadar yavaşlatmaya sebep olduğunu bilemem. Yavaşlatma sebebi kalkınca göreceğiz.

Hocam stok ayarlar 2dk stres testi 88.6 derece ortlama.
Monster'ın programı sadece -50 verdim ortalama 80 derece bu testte 2 dakika.
Sizin ayarları yaptım -80 de ekran yanıp sondu ondan dolayı -51 yaptım sizin ortalmada 89 çıktı ondan sonra mavi ekran verdi yeniden başladı sizin programı sildim ayarlarda silinmiştir değil mi hocam büyük ihtimal Monster'in fabrika yazılımı ile önerdiği Max ayar -50 yapacağım size de teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Bir inu dosyası kalmıştı onu da sildim yeniden başlattım program ismini C de aratığımda herhangi bir şey bulmadı umarım bir dosyası kalmamıştır.

Son düzenleme:
Sizin ayarları yaptım -80 de ekran yanıp sondu ondan dolayı -51 yaptım sizin ortalmada 89 çıktı ondan sonra mavi ekran verdi yeniden başladı sizin programı sildim ayarlarda silinmiştir değil mi hocam büyük ihtimal Monster'in fabrika yazılımı ile önerdiği Max ayar -50 yapacağım size de teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Bir inu dosyası kalmıştı onu da sildim yeniden başlattım program ismini C de aratığımda herhangi bir şey bulmadı umarım bir dosyası kalmamıştır.
Bence ayarları normale çekip bunu silmeliydiniz.

Adamlar zaten yazmış oraya fazlası zarar diye.
Amma abartan milletiz.

Bence ayarları normale çekip bunu silmeliydiniz.

Adamlar zaten yazmış oraya fazlası zarar diye.
Amma abartan milletiz.

Arkadaşın dediğini yaptım şimdi programı yeniden indireceğim ayarlara tekrar bakacağım.
Arkadaşın dediğini yaptım şimdi programı yeniden indireceğim ayarlara tekrar bakacağım.

Hocam ayarlar sıfırlanmıştır değil mi sizin dediğiniz programın?

Son düzenleme:
Hocam ayarlar sıfırlanmıştır değil mi sizin dediğiniz programın?
ThrottleStop programındaki ayarlar bilgisayar yeniden başlatıldığında veya kapatıldığında fabrika ayarlarına döner. Programı açtığın zaman .ini konfigürasyon dosyasındaki kaydedilen ayarlar okunur ve ayarladığın değerler tekrar aktif olur.

Bu işlemin yapılabileceği bir diğer yazılım Intel'in XTU programında ise yapılan ayarlar elle düzeltilene kadar veya temiz Windows kurulumu yapana kadar aktif kalıyor diye biliyorum. Fakat ThrottleStop undervolt için daha kullanışlı duruyor, o yüzden bunu kullanıyoruz.

ThrottleStop programındaki ayarlar bilgisayar yeniden başlatıldığında veya kapatıldığında fabrika ayarlarına döner. Programı açtığın zaman. İni konfigürasyon dosyasındaki kaydedilen ayarlar okunur ve ayarladığın değerler tekrar aktif olur.

Bu işlemin yapılabileceği bir diğer yazılım Intel'in XTU programında ise yapılan ayarlar elle düzeltilene kadar veya temiz Windows kurulumu yapana kadar aktif kalıyor diye biliyorum. Fakat ThrottleStop undervolt için daha kullanışlı duruyor, o yüzden bunu kullanıyoruz.

İni dosyasını sildim ve bilgisayarı yeniden başlattım ayarlar girmiştir, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı