Monster/Clevo RGB Kontrol Yazılımı (Animasyonlu ve Statik)

CustomLight​

EN: Forget the old-fashioned software the manufacturer gave you to manage the lights and discover the magic of lights with us!
TR: Işıkları yönetmeniz için üreticinin size verdiği eski moda yazılımı unutun ve ışıkların büyüsünü bizimle keşfedin!

Yazılım Dili (Software Language) : C# (.Net Framework 4.8)

Not: Control Center 3.0 kullanılan cihazlarda sadece kullanılabilir. Uyumsuz ise program hata verecektir.

Animasyon Modları (Animation Modes)​

• Rainbow​
  • Random Color​
  • Random Flash​
  • Color Flash​
  • Random Breathing​
  • Color Breathing​

Arayüz (Interface)​

Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot Screenshot

Derlenenler (Built With)​

• MaterialSkin - Theming .NET WinForms, C# or VB.Net, to Google's Material Design Principles.​
  • ColorPicker - The MechanikaDesign.WinForms.UI.ColorPicker library contains a series of custom controls for displaying colors. Controls allow color selection via a RGB ColorHexagon, a ColorWheel, a ColorBox, and a ColorSliderfor entering colors via RGB or HSL.​

Releases / Source​

Hocam Microsoft Store'den Clevo'nun sadece LED programını kaldırırsanız olur.
Eki Görüntüle 1975439
Tamamdır hocam deniyorum çok teşekkürler.

@alicsndemir hocam denedim fakat yine aynı Control Center açılınca eski haline çeviriyor LED'i geri yükleyip parlaklığı kapattım bu sefer yine Control Center açılınca kapatıyor ışığı çözemedim bir türlü.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam deniyorum çok teşekkürler.

@alicsndemir hocam denedim fakat yine aynı Control Center açılınca eski haline çeviriyor LED'i geri yükleyip parlaklığı kapattım bu sefer yine Control Center açılınca kapatıyor ışığı çözemedim bir türlü.

Hocam Store'den sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın. V1.1'i indirdiniz değil mi hocam GitHub'tan?

Evet hocam sildim şimdi de klasörlerini bulup windowsapps adlı klasörden LED Control'ün sahipliğini alıp klasörünü sildim şimdi yeniden başlatıp deneyeceğim.

Sonradan silip denemedim ama ben formattan sonra Clevo'yu kurarken LED'i indirmesine izin vermemiştim olmuştu.

Sonradan silip denemedim ama ben formattan sonra Clevo'yu kurarken LED'i indirmesine izin vermemiştim olmuştu.

LED'i indirmesine nasıl izin vermedin? Onu anlamadım ben Store'dan indirilen Control Center ve diğerleri otomatik açılmıyor diye indirmedim Store'dan usbdekini kurdum hep. Şimdi önce Control Center açıldı LED'leri kapattı sonra program açıldı LED'leri geri açtı :D

LED'i indirmesine nasıl izin vermedin? Onu anlamadım ben Store'dan indirilen Control Center ve diğerleri otomatik açılmıyor diye indirmedim Store'dan usbdekini kurdum hep. Şimdi önce Control Center açıldı LED'leri kapattı sonra program açıldı LED'leri geri açtı :D

Hocam ben flashı kaybettim formattan sonra elimle Store'den Clevo'yu indirdim ama içerisinde fan kontrol dahil hiçbiri yoktu elimle fanı ve performans şeyini indirdim LED'i indirmedim.

Hocam ben flashı kaybettim formattan sonra elimle Store'den Clevo'yu indirdim ama içerisinde fan kontrol dahil hiçbiri yoktu elimle fanı ve performans şeyini indirdim LED'i indirmedim.
Otomatik mi açılıyor şimdi? Ben otomatik açılmıyor diye flashtan kuruyorum hep kurarkende herşeyi yüklüyor :D

Şimdi tekrar yeniden başlatı her halükarda Control Center geç açılıyor ve LED'ler kapanıyor hocam.

Şimdi Revo ile her şeyini silip baştan Store'dan indirmeyi deneyeceğim.

Şimdi Revo ile her şeyini silip baştan Store'dan indirmeyi deneyeceğim.

Daha iyi olur hocam. Benim direkt bu indirdiğim uygulama açılıyor başka bir şey açılmıyor.
Hatta led e basınca uyarı çıkıyor.
Adsız.png

Daha iyi olur hocam. Benim direkt bu indirdiğim uygulama açılıyor başka bir şey açılmıyor.
Hatta led e basınca uyarı çıkıyor.
Eki Görüntüle 1976621
Hocam storedan indirdim kurdum osd only hatası verdi :D

Anlayamadım cidden

Son olarak çözdüm sitesinden kurup kurulum bitti ve yeniden başlattım sonrasında Clevo'nun LED programını açtım kendine gelsin diye sonrasında sildim, bundan sonra normal olarak program çalıştı fakat Control Center açılınca parlaklık azalıyor onu çözemedim.

Son düzenleme:
Merhaba, bahsi geçen modeller için (ki onlardan birisi olan ve benim sahip olduğum Clevo NH58DEQ) modlu bir BIOS'a sahibim ve sanırım sahip olan da tek kişi benim. Herhangi bir konuda ayarları açılmış bir BIOS'u olan bir laptopa ihtiyacınız olur ise özelden iletişime geçebilirsiniz. BIOS'u modlama sebebim XMP açmak ve fanları tam anlamıyla kontrol etmekti. XMP açabildim ancak fan kontrolünü ne yazık ki tamamen açılmış BIOS üzerinden bile sağlayamadım. Yapmak istediğim şey fanının minimum dönüş hızını 35%'in altına çekmekti. Tamamen boştayken bile işlemci fanı 2400 devirde dönüyor ve bu çok rahatsız edici. Özellikle sessiz bir ortamda finallere çalışırken çok sinir bozucu olabiliyor. Bunun için RLECviewer gibi bir alternatif var ancak program çok eski ve yeteri kadar işlevsel değil. Fan hızları arasındaki geçişler çok ani ve 2 saniyeliğine işlemci 75 dereceyi gördüğünde fan bir anda 100% e çıkıp duruyor bu program ile. Siz acaba bu tür kontrol programı geliştirebilir miydiniz? Hatta Control Center 3.0'a alternatif olabilecek bir uygulama geliştirmeye ne derdiniz? 2.5 yıldır uğraştığım bir şey bu fan hızının taban hızını 35%den 0%'a çekmek.

@RecS Hocam konuyu hortlattım fakat bende aynı BIOS'a sahibim. Geliştirici seçeneklerini bir türlü açamadım. Tek yol modlamak mı? Bir kısayolu yok mu?

Geri
Yukarı