Monster K3 Pro alınır mı?

Bu fiyata alternatifi yok. Bilek desteği, multimedya tuşları, outemu Red Switch ve güzel bir RGB ile alınabilir. Güzel klavyedir. Sanırım yay sesi ilk başta çok çıkıyormuş, zamanla gitti diyenler var.

Evet yay sesi ilk başta özellikle boşluk tuşunda çok fazlaca vardı. Aşırı hızlı yazı yazmıyorsanız yay sesleri rahatsız etmiyor. Yumuşak dokunuşta fark edilmiyor pek.

Ben şahsen Blue'yu daha çok seviyordum ama şimdi başka yerler de Red daha iyi hızlı falan demişler bende Red alacağım, zaten Blue üretilmiyormuş inş pişman olmam (e-spor müsabakalarındada Red kullanılıyormuş herhalde pişman olmam)

Bende bu klavyeyi almayı düşünüyorum da, bu klavye sadece Monster bilgisayarlarda mı çalışıyor acaba? Yoksa Monster olmayan bilgisayarda da çalışır mı? (özellikle Windows ) Blue Switch mi Switch'leri kaliteli midir? Kullanan varsa nasıl bir klavyedir.

Her sistemde çalışıyor, zaten Monster bilgisayarlarda da Windows kullanılıyor, özel bir işletim sistemi yok. Blue Switch kaliteli midir diye bir soru sorman garip, Switch'lerin markaları var, telefon markası gibi iPhone Samsung gibi. Bu klavyenin Switch markası da orta seviye kötü değil. Blue Switch seslidir. Eğer ailenle birlikte yaşıyorsan sıkıntı çıkabilir çünkü ses yalıtımı olsa bile bazen çok sesli olabiliyor.
Ben şahsen Blue'yu daha çok seviyordum ama şimdi başka yerler de Red daha iyi hızlı falan demişler bende Red alacağım, zaten Blue üretilmiyormuş inş pişman olmam (e-spor müsabakalarındada Red kullanılıyormuş herhalde pişman olmam)

Aradaki fark salise bile değil Blue ile Red'in arasındaki. Zaten bu saliselik farkı Red alsanda Blue alsanda hissedemezsin çünkü ping vs durumlar zaten saliselik bir durumu ortadan kaldırıyor. Sesine göre ve dokunuşuna göre almalısın bence. Sırf e-sporcular Red alıyor diye almamalısın. Kısacası saliselik bir farkı normal kullanıcılar için hissedilmez bile seni öne de geçirmez.

Şu an bunu Monster K3 Pro ile yazıyorum. RGB'si sizi hiç üzmez tuş atamaları da yapabiliyorsunuz gerçekten güzel. Oyun hissiyatı da bence gayet kuvvetli. Bu fiyat bandı için kesinlikle alınır derim ben. Tuşların basma hissiyatları, tuşa bastığınızda aldığınız sesler son derece tatminkar. Sorunuz varsa cevaplayabilirim bende 2 haftadır kullanıyorum.

Hala klavyenden memnun musun? Ben de stoklar gelince almak istiyorum fakat çok fazla kötü yorum var.

Hala klavyenden memnun musun? Ben de stoklar gelince almak istiyorum fakat çok fazla kötü yorum var.

Yani kullandığım için yorumlara bakmadım hiç ama ben bir sıkıntı yaşamadım. Gayet memnunum, sadece laptoptan sonra bir mekanik klavyeye alışmak benim için zor oldu.
Ne gibi sorunlar yaşamışlar?

Yani kullandığım için yorumlara bakmadım hiç ama ben bir sıkıntı yaşamadım. Gayet memnunum, sadece laptoptan sonra bir mekanik klavyeye alışmak benim için zor oldu.
Ne gibi sorunlar yaşamışlar?

En başta yay sesi ve birkaç kişi de basmama gibi bir sorun olduğunu söyledi.

Az önce de birisi W tuşuna basmadığını söyledi. Garantiye yollıyacakcakmış.

Az önce de birisi W tuşuna basmadığını söyledi. Garantiye yollıyacakcakmış.

Hocam tuş basmama her klavyede olabilir ben yaşamadım. Yay sesi ilk başta boşluk tuşunda çok dikkat çekiyordu fakat şu an kulağıma bile gelmiyor.

Alınır. Kasası ağır, kaliteli, tasarımı da oldukça güzel bence. Işıklarında konfigürasyon seçenekleri yeterli. Tuşların dokusu, basış hissi, sesi gayet güzel. Multimedya tuşları da oldukça iyi. Üzerinde fazladan USB portu olması da oldukça hoş bir özellik. Bluetooth adaptör taktım kullanıyorum sorunsuz.

Benim eksik gördüğüm, bilek desteğinin biraz sert ve kalitesiz hisli olması ile tek tuşla sessize alma özelliğinin olmaması. FN tuşlarıyla yapıyorsunuz, o da çok önemli değil. Makro pek kullanmadığım için yorum yapamayacağım. Makro tuşlarına oyun açma komutu vs atamayı denedim ama beceremeyip vazgeçtim, belki bu da yapılamıyorsa bir eksik olabilir.

Bende yay sesi yok, ama olanlar kısa sürede geçtiğini söylüyor hep.

Geri
Yukarı