Monster laptop ekran karıncalanıyor

KRendzer

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, arkadaşımın Monster Abra A5 v13.2 laptopunda aşağıdaki gibi sorunlarla karşılaşıyoruz. Kırmızı karıncalı ekran oyun oynarken oyunun rastgele herhangi bir anında ekranda beliriyor. Her zaman olmuyor normal sıkıntısız oynayabildiği de oluyor. Siyah beyaz ekranda ise bu siyah ve beyaz kısımlar titriyor. Siyah beyaz ekran normal oyun açık değilken sadece Word ve YouTube açıkken ekrana geldi. Normalde servise yollayacağız şu an uzak olduğumuz için biraz daha idare etmesi gerekiyor. Ekran kartı sıcaklık değerleri normalde 35 oyundayken de Turbo fan modunda 50 civarı geziniyor. Sorunun nerede neyle ilgili olduğu hakkında bir yorumunuz var mıdır?
Ek olarak ekran kartı sürücüleri güncel durumda. DxDiag'da ekran kartı düzgün çalışıyor olarak gözüküyor.

WhatsApp Image 2021-06-04 at 19.53.41 (1).jpeg

laptop sorun.png

Chipset arızası olması yüksek ihtimal. Vakit kaybetmeyin kargo yoluyla kadıköy servisine (en ilgili ve bilgili servisi orası) gönderin. Zaten birkaç gün sürüyor arızayı giderip kargolamaları. Chipset arızası ise ya anakartı ya da cihazı komple değişip gönderirler.

Chipset arızası olması yüksek ihtimal. Vakit kaybetmeyin kargo yoluyla kadıköy servisine (en ilgili ve bilgili servisi orası) gönderin. Zaten birkaç gün sürüyor arızayı giderip kargolamaları. Chipset arızası ise ya anakartı ya da cihazı komple değişip gönderirler.
Garanti süresi bitti bu durumda ekstra ücret talep edilir mi? edilirse yüksek bir tamir ücreti öder miyim? Hatanın dediğiniz gibi Chipsetle ilgili olduğunu varsayarsak

Garanti süresi bitti bu durumda ekstra ücret talep edilir mi sizce?
Şöyle ki, benim kullandığım Monster cihazın da garantisi sona ermişti fakat klavyeyi ücretsiz olarak müşteri memnuniyeti adı altında değiştiler. Fakat chipset arızası durumunda anakart (ki nerdeyse cihaz fiyatındadır) ya da cihazın kendisi değiştirildiği için ücret talep edeceklerini düşünüyorum. Monster servisi ile iletişime geçerek daha net bir bilgi elde edebilirsiniz.

Şöyle ki, benim kullandığım Monster cihazın da garantisi sona ermişti fakat klavyeyi ücretsiz olarak müşteri memnuniyeti adı altında değiştiler. Fakat chipset arızası durumunda anakart (ki nerdeyse cihaz fiyatındadır) ya da cihazın kendisi değiştirildiği için ücret talep edeceklerini düşünüyorum. Monster servisi ile iletişime geçerek daha net bir bilgi elde edebilirsiniz.
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Yakın zamanda servise göndereceğim.

Tekrardan merhabalar, ileride okumak isteyen olur diye bilgilendirme için geri dönüş yapıyorum. Laptop servise gönderildi. Gelen sonuca göre monitör lehimlerinde zayıflama olduğu için ekranıma bunlar geliyormuş. Lehimler tekrar yapılıp normal bakımı yapilip geri gönderildi.

Geri
Yukarı