Monster laptop rezaleti

Neye inanacaksınız ? Monster işlemci mi üretiyor ekran kartı mı üretiyor Ram mı üretiyor da inanacaksınız. Tek yaptıkları şey montaj bunun firmayla ne alakası olabilir ?
Dahili ekran kartını kullanıyor olabilir misin?
Keşke sistem dahili mi harici mi ekran kartını kullanıyor baksaydınız. Bazen oyunlar dahiliyi tercih edip düşük performansa sebep oluyor.
Harici ekran kartını kullanıyor hocam. Bütün nvidia ayarlarını yaptım. Kontrol ettim.

@morteral RAM'ler 2x4 GB şeklinde mi yoksa 1x8 GB mı? Bir de daha önceki mesajlarda söylemişler dahili ekran kartı çalışıyor olmasın, sistemi benchmark testine soktun mu? CS:GO 60-70 FPS bu sisteme teknik olarak aykırı.
Yok hocam hatta oyuna özel olarak nvidia üzerinden monster teknik servisindeki arkadaş uzaktan bağlantı ile csgoya ayar yaptı yine 60-70 fps aldım.

Harici ekran kartını kullanıyor hocam. Bütün NVIDIA ayarlarını yaptım. Kontrol ettim.

Hocam büyük ihtimalle sorun NVIDIA ile alakalı Monster'in bir suçu yok aslında.

@morteral RAM'ler 2x4 GB şeklinde mi yoksa 1x8 GB mı? Bir de daha önceki mesajlarda söylemişler dahili ekran kartı çalışıyor olmasın, sistemi benchmark testine soktun mu? CS:GO 60-70 FPS bu sisteme teknik olarak aykırı.

1X8.

Şirketi karalama bilgin yoksa. Tek kanal RAM olduğu için FPS değerin düşük.
Daha düşük işlemci, ekran kartı ve 8GB tek kanal RAM ile %50 daha fazla fps alıyordum. Bilginiz yoksa yorum yapmayın.
Arkadaşın Nvidia Optimus ile alakalı bilgisi yok galiba. Rica etsem biri anlatabilir mi ?
Hocam nvidia denetim masası ve experience üzerinden 3D ayarlar da dahil olmak üzere bütün ayarlar performans odaklı yaptı. Eğer bir hata var ise bu benim değil monster çalışanlarınındır çünkü uzaktan bağlantı ile bütün ayarları yaptıklarını söylediler.

Abra serisinde kullanılan anakartlar kalitesiz. Eski Casper'larda da aynı sorun vardı. Donanım güçlü olduğu halde oyunlarda çok kasardı.

Daha düşük işlemci, ekran kartı ve 8GB tek kanal RAM ile %50 daha fazla fps alıyordum. Bilginiz yoksa yorum yapmayın.

Hocam nvidia denetim masası ve experience üzerinden 3D ayarlar da dahil olmak üzere bütün ayarlar performans odaklı yaptı. Eğer bir hata var ise bu benim değil monster çalışanlarınındır çünkü uzaktan bağlantı ile bütün ayarları yaptıklarını söylediler.
Performans odaklı olması önemli değil. Ekran kartı seçimi var Nvidia menüsünde. Yapmadılarsa o ayarı onların ayıbı.

Ayrıca dediğim i5 8. Nesil ve 1050ti ve 8GB tek kanal RAM olup %50 fazla fps aldığım bilgisayar da Abra serisiydi.
Performans odaklı olması önemli değil. Ekran kartı seçimi var Nvidia menüsünde. Yapmadılarsa o ayarı onların ayıbı.
Oyuna özel bile yüksek nvidia işlemcisi ayarlarını seçtiler hocam.

Yok hocam hatta oyuna özel olarak nvidia üzerinden monster teknik servisindeki arkadaş uzaktan bağlantı ile csgoya ayar yaptı yine 60-70 fps aldım.

Soruna baktığımızda marka ikinci planda kalıyor, cihaz da sağlam olunca değişimi bu nedenle reddetmiş olabilirler. Sen yine mağdursun ona lafım yok, firma bu oyunlarda performansı bizzat gördü mü? Sanırım bu alet patlayınca yeni onu almışsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı