Monster laptop rezaleti

Benim bahsettiğim nokta, aynı marka ve model olan cihazlardan donanım olarak daha kötü olan %50 daha fazla fps veriyor, bu donanımı güçlü olan cihazı sorunlu yapmaz mı? Monstere lafım, cihazın sorunu değil hataya rağmen değişim yapmamaları.

Abra serisinde kullanılan anakartlar kalitesiz. Eski Casper'larda da aynı sorun vardı. Donanım güçlü olduğu halde oyunlarda çok kasardı.

Hala var Casper'ler de.

Ayrıca dediğim i5 8. Nesil ve 1050 Ti ve 8 GB tek kanal RAM olup %50 fazla FPS aldığım bilgisayar da Abra serisiydi.

Oyuna özel bile yüksek NVIDIA işlemcisi ayarlarını seçtiler hocam.

Hocam iade ettiyseniz hayırlı olsun.

Soruna baktığımızda marka ikinci planda kalıyor, cihaz da sağlam olunca değişimi bu nedenle reddetmiş olabilirler. Sen yine mağdursun ona lafım yok, firma bu oyunlarda performansı bizzat gördü mü? Sanırım bu alet patlayınca yeni onu almışsın.

O cihaz abiminki hocam abim yenisini aldı, ben de yenisini aldım. Bozuk olan duruyor.

Soruna baktığımızda marka ikinci planda kalıyor, cihaz da sağlam olunca değişimi bu nedenle reddetmiş olabilirler. Sen yine mağdursun ona lafım yok, firma bu oyunlarda performansı bizzat gördü mü? Sanırım bu alet patlayınca yeni onu almışsın.

Hocam birçok kez desteği aradım ve ayarlar yaptılar, sürücüleri internetten manuel olarak kurdurdular. Keyfimden bu kadar uğraşmış olamam daha sıfır aldım cihazı zaten. Onların da farkında olmaları gerektiğini düşünüyorum.

O cihaz abiminki hocam abim yenisini aldı, ben de yenisini aldım. Bozuk olan duruyor.

İade etmeden önce burada bir konu açsaydın keşke, Afterburner ile test videoları falan yüklerdin beraber incelerdik ne oluyor ne bitiyor diye. Neyse olan olmuş, bir dahakine farklı marka al sen de ne olacak Monster bedava vermiyor cihazları.

Çok kötü bir durum yaşamızsınız düşünsenize o kadar yıl bekleyip bir Gaming laptop alıyorsun performansı berbat çıkıyor sinirden ağlardım herhalde.

Hocalarım zaten ben bilgisayarda sorun olduğu için monstere suç atmıyorum, bir sorun olduğu halde sağlam dedikleri için suç atıyorum. O kadar cihaz arasında bozuk bir cihaz olması gayet normal.
Çok kötü bir durum yaşamızsınız düşünsenize o kadar yıl bekleyip bir Gaming laptop alıyorsun performansı berbat çıkıyor sinirden ağlardım herhalde.
Hocam 1 haftadır bunlarla uğraşıyorum, birde iade süreci falan da var. Hevesle almıştım ben bu bilgisayarı.

Arkadaşlar ben 1 hafta önce Monster Abra A7 v12.4 satın aldım. Bu bütçede bu ekran boyutu ve özellikleri veren başka model olmadığı için bu bilgisayarı tercih etmek zorunda kaldım. Pazartesi günü elime geçti. Hemen Valorant yükledim. Bir de ne göreyim, en düşük ayarlarda 100 FPS alıyorum. Tamam, Valorant yeni bir oyun olduğu için FPS sorunları olabilir. CS:GO'dan devam edelim dedim. Bir de ne göreyim, CS:GO en düşük ayarlarda 60-70 FPS. Hemen aradım, bütün performans ayarları yapıldı, uzaktan arkadaşlar bağlandı. Olmadı. Format attım, yine arkadaşlar bağlanıp performans ayarlarını yaptı ve yine olmadı. Tamam dedim, servis yolu göründü. Aradan bir hafta geçti, sıfır cihazımı 1 haftadır kullanamıyordum. Monster tarafından aradılar ve cihazda bir sorun olmadığını söylediler. Sorun RAM 8 olduğu için olabilir, Windows orijinal değil gibi şeyler söylediler. Halbuki daha önceden de bu durumdaki bilgisayarlarda çok yüksek FPS'ler almıştım. Mecburen iade talep etmek zorunda kaldım, zaten bilgisayarın fiyatı aldığım yerde 1200TL artmış, aynısını da alamıyorum. Arkadaştan değişim istedim, onu da kabul etmedi. Hem 1 haftam gitti (iade sürecini de eklersek 2), hem de cihazı tekrar alamıyorum. Bu saatten sonra ne bu markayı önerene, ne de tercih edene saygı duymam. Gerçekten çok rezil bir marka. Sanki ben hevesle sıfır aldığım bilgisayarı keyfimden yolladım servise, 1 haftamı kaybettim.
Bilmiyorum sadece Monster dan kaynaklı mı ? Sorunun ne olduğunu bile bulamamışlar. Laptoplar da oyun oynamak ince ayar gerektirir. Isı dengesi , driverlar , nvidia denetim masası ayarları , denetim masası ayarları gibi bir çok etken var. Ayrıca tek 8GB RAM düşük performans veriyor. Ram miktarı yeterli (CS GO için) fakat çift kanal olması gerek o RAM in.

Bilmiyorum sadece Monster dan kaynaklı mı ? Sorunun ne olduğunu bile bulamamışlar. Laptoplar da oyun oynamak ince ayar gerektirir. Isı dengesi , driverlar , nvidia denetim masası ayarları , denetim masası ayarları gibi bir çok etken var. Ayrıca tek 8GB RAM düşük performans veriyor. Ram miktarı yeterli (CS GO için) fakat çift kanal olması gerek o RAM in.
Hocam ama ben önceden daha düşük model ile Abra serisinde tek kanalda çok iyi performans alabiliyordum. Hatta onda hiçbir ayar yapmamıştım.

Geri
Yukarı