Monster laptop şarjı çabuk bitmemesi için nasıl kullanılmalı?

luka8383

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bir gün önce kendime Monster Abra serisinden bir laptop aldım ancak şarjı sadece 2 saat dayanıyor. Benim gibi neredeyse günün çoğunu bilgisayarda geçiren bir insan için çok çok az. Laptopu kullanırken hep şarja takılı mı kullanmalıyım yoksa %100 olduktan sonra şarjdan çıkartıp %20'ye kadar düşmesini bekleyip düştükten sonra yeniden şarja takıp şarjda oynamaya devam mı edeyim? Hangisi daha sağlıklı olur? 4-5 yıl boyunca kullanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle şeyler yazınca gereksiz mesaj uyarısı yiyorsun. Denendi onaylandı.

Furkan'a katılmamıın yanı sıra, konu ile alakalı şunu diyeceğim. Sanırım haftada bir şarjdan çıkarıp şarjı %20'lere düşürmek gerek ama ben onu da yapmıyorum. Çünkü ne kadar dikkat etsem de sağlığı ikinci haftadan kendi kendine düştü. Lanet ettim, bir daha da prizden çıkartmadım.

Uzun şarj için Monster iyi değil. Başka markalara yönelmelisin, yani prize takılı kalmak istemiyorsan.

:D

Şarjı uzun gitmesini istiyordun ama bir tost makinesi satın almışsın, Intel EVO işlemcili Ultrabook modellerine göz atman daha iyi olur. Unutmadan, yeni Ryzen 7 5825U içeren HP EliteBook modelleri pil süresi konusunda oldukça başarılı.

Hem gerçek bir bilgisayar kullanmış olursun :)

Hangi marka önerirsiniz? Laptopu 26kya almıştım. (Direkt iade edin yazınca biraz tedirgin oldum açıkçası.)
Hangi modeli aldın bilmiyorum ama o paraya Clevo kasa aldıysan büyük hata yapmış olabilirsin. 15 günü geçmediyse bahane bul iade et. Ben Monster servisindeki adama "5 yıl kullanmak istiyorum." deyince bir başka yerleri ile güldü.

Bu model iyidir bir bak istersen.

Benim bataryanın son durumu böyle. Sürekli şarjda kullanmaktan dolayı oldu.

Dosya Ekleri

• resim_2023-03-25_225500108.png
    resim_2023-03-25_225500108.png
    719,5 KB · Görüntüleme: 153
Hangi marka önerirsiniz? Laptopu 26kya almıştım. (direkt iade edin yazınca biraz tedirgin oldum açıkçası.)

Lenovo ThinkBook ve *ThinkPad / HP ProBook ve *EliteBook. Başında yıldız olan modeller tavsiye ettiğim ve en yüksek kalite ile üretilen bilgisayarlardır, uzun yıllar arıza vermez ve gerçek bir deneyim sunar.

Şarjı uzun gitmesini istiyordun ama bir tost makinesi satın almışsın, Intel EVO işlemcili Ultrabook modellerine göz atman daha iyi olur. Unutmadan, yeni Ryzen 7 5825U içeren HP EliteBook modelleri pil süresi konusunda oldukça başarılı.

Hem gerçek bir bilgisayar kullanmış olursun :)
Açıkçası bilgisayar konularında pek bilgili birisi değilim ancak araştırdığım da çoğu oyun bilgisayarinin şarj süresinin az gittiğini duymuştum. Monster'ı direkt bam diye almadım, biraz araştırma yapmıştım. Dediğiniz laptopu link olarak atabilirseniz bana çok kolaylık sağlamış olursunuz.

Geri
Yukarı