Çözüm Monster Laptopumda FPS ve akıcılık sorunlarının çözümü

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Senin sonucun nasıl ? Bu arada evet yapabildiğim en yüksek undervolt bu kadar oluyor dediğim gibi -150'ye alınca çok fena donmalar oluyor oyunlarda çökme olmuyor ama. -140mV stabil benimkisinde. Ekran kartında yaptığım ayarları konuda anlattım fotoğraflarda da ayarlarım ekli. Senin ayarlarını da deneyeceğim bu arada. Belki öyle daha iyi performans alırım.

Sonucumu birdaha atayım, ekran kartına undervolt yaptınmı göremedimde?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_20221129_130120.png
    Ekran görüntüsü_20221129_130120.png
    59,4 KB · Görüntüleme: 26
Bu ayarlarda kullanıyorum. Bu arada senin gibi 825mV 1800 Mhz'leri denedim fakat güç limiti yiyor üstelik işlemciye de PL2 limiti yediriyor. Aslında bi yarım saat teker teker bakıp ideal ayarı bulmak gerek de boş zamanımda yaparım artık.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    148,3 KB · Görüntüleme: 22
Bu ayarlarda kullanıyorum. Bu arada senin gibi 825mV 1800 Mhz'leri denedim fakat güç limiti yiyor üstelik işlemciye de PL2 limiti yediriyor. Aslında bi yarım saat teker teker bakıp ideal ayarı bulmak gerek de boş zamanımda yaparım artık.
memory clock stok halde mi kullanıyorsun? +1500 Mhz ile performans %5-%20 arası artıyor oyundan oyuna. Senin ayarlarıda bir deneyeyim.

Memory clock arttırınca ısınmaya neden oluyor mu? Normalde 0.750 volt'da, 1690mhz gpu hızı, 6001'de bellek hızın'da. 7500'lere kadar çıkartsam sorun olur mu acaba? Cpu'da max -0.105 volt düşebiliyorum, sonrası mavi ekran yada donma gerçekleşiyor. Isıyada bir etkisini fazla yok :) anca pl1 ve pl2'yi kısıyorum, pl2 30 pl1 24 olarak ayarlamışım.

Memory clock arttırınca ısınmaya neden oluyor mu? Normalde 0.750 volt'da, 1690mhz gpu hızı, 6001'de bellek hızın'da. 7500'lere kadar çıkartsam sorun olur mu acaba? Cpu'da max -0.105 volt düşebiliyorum, sonrası mavi ekran yada donma gerçekleşiyor. Isıyada bir etkisini fazla yok :) anca pl1 ve pl2'yi kısıyorum, pl2 30 pl1 24 olarak ayarlamışım.
7500 Mhz de sıcaklık artışı görmedim nasıl olsa ekran kartına ekstra güç veremediğimizden ısınma yapacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı