Çözüm Monster Laptopumda FPS ve akıcılık sorunlarının çözümü

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Daha çok linki sormuş gibi. O da fotoğraftaki yerden. Clevo Bios yazınca ilk çıkan zaten.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    611,5 KB · Görüntüleme: 30
anlamadım benim attığım linkte bir problem mi var? linke bastığında bu sayfaya gidiyor olman lazım

1669823573154.png

Bilgisayarına ait seri numarası bu şekilde kodlanmış

Dosya Ekleri

• clev.jpg
    clev.jpg
    25,8 KB · Görüntüleme: 24
藍天Clevo Sadece bu site kullanılıyor sandım. Burada göremeyince BIOS'la alakalı sürücüleri ondan dolayı söyledim. Tekrardan teşekkürler.

@UgurUyar sizin eski konulardan bulduğum kadarıyla NHxxDBx_DEx bu sitede daha güncel bir BIOS EC sürümü bulunmakta. 1.07.05 sürümünü cihaza kurmamda herhangi bir sorun olur mu?

Son düzenleme:
藍天Clevo Sadece bu site kullanılıyor sandım. Burada göremeyince BIOS'la alakalı sürücüleri ondan dolayı söyledim. Tekrardan teşekkürler.

@UgurUyar sizin eski konulardan bulduğum kadarıyla NHxxDBx_DEx bu sitede daha güncel bir BIOS EC sürümü bulunmakta. 1.07.05 sürümünü cihaza kurmamda herhangi bir sorun olur mu?
NH79DEQ kodlu kasanın en güncel sürümü şuanda 1.07.13TBF3 , sürüm tarihi: 27.01.2021

Zannetmiyorum. Servise yakın bir zamanda vereceksen onlara söylersen de kuruyorlar.

Dostlar peki, NKNH58DEQF11D01384 bunun güncel bios sürümünü nerden öğrenebilirim acaba? Clevo'nun sitesinden bulamadım. Bütün driver'larına kadar.
Edit;Şimdi baktım 1.07.13TBF5 yazıyor. 27.01.2021 tarihli bios varmış.

Dostlar, warzone oynayan varsa, gpu kullanımına bakma şansınız var mı? Valorant olsun, diğer oyunlar olsun. Hiç bir zaman %99 kullanamıyor. 8 gb ram'den dolayımı acaba? My summer car'da bile fps problemlerim var. DayZ gibi oyunda 50-60 fps alabiliyorum anca. Ultra olsun, poor olsun.

Son düzenleme:
Net 8 GB RAM'dan dolayı.

@Coolkaan123 Dostum hatırlıyor musun sen birisi BIOS EC sürümünü düşürerek çözmüş demiştin. Sürümü kaç yaptığını biliyor musun ? Bu arada benim EC sürümüm 1.07.04 1.07.05 var şuanda burada.
https://repo.palkeo.com/clevo-mirror/NHxxDBx_DEx/
Bir de kendininkine bakabilir misin rica etsem ? Bios'a girince üstte EC sürümü de yazıyor Windows üzerinden bakılıyor mu bilmiyorum ama.

Son düzenleme:
Net 8 GB RAM'dan dolayı.

@Coolkaan123 Dostum hatırlıyor musun sen birisi BIOS EC sürümünü düşürerek çözmüş demiştin. Sürümü kaç yaptığını biliyor musun ? Bu arada benim EC sürümüm 1.07.04 1.07.05 var şuanda burada.
https://repo.palkeo.com/clevo-mirror/NHxxDBx_DEx/
Bir de kendininkine bakabilir misin rica etsem ? Bios'a girince üstte EC sürümü de yazıyor Windows üzerinden bakılıyor mu bilmiyorum ama.
1-2 saat içinde hemen dönüş yapacağım.

1-2 saat içinde hemen dönüş yapacağım.
@UgurUyar
KBC/EV Version 1.07.04
ME FW Version:14.07.37.1165

Son düzenleme:
Seninki de güncel değil. Ben bu sene verdim laptopu servise EC sürümü güncellendi diye not geçmişler ama 2021'de 1.07.05 sürümü çıkmış

Dostum ben az önce güncelleme yaptım dosyaları Monster'dan istedim, özellikle Ec firmware dememe rağmen biosunuz güncel dediler ikinci kez istediğimde tekrar güncel diyip dosya yolladılar fakat dosya bios dosyası yani Ec firmware değildi dinledikleri bile yoktu yani. Repo'dan aldım efi shell kullanarak güncelledim 1.07.05 şuanda Biosta da öyle gözükmekte.

Dostummmm az önce Bannerlord'da denedim ve akıcılık harikaydı. Bu aralar tekrar bozulmuş gibiydi şuan sıfır kasma hissiyatı var. Üstelik daha iyi 2 haber var Control center 3.59 kullanıyorum biliyorsun ki performans modu da olsa diğer modlarda da olsa hep aynı performansı veriyordu nerdeyse şuan daha düzgün çalışıyor control center. Son olarak da en iyisi sıcaklıklar. Performans moduna aldığımda 95-98'leri gören cihaz şuan en yüksek 85 gördü ve Throttlestop kullandığımda ise 80 dereceyi geçmedi bile. Mutlaka ama mutlaka yapmalısın bu güncellemeyi. Monster servisi bana sözde güncelleyip yolladılar ama daha günceli varmış yani.

Konuyu araştıran arkadaşlar varsa mutlaka her sayfayı okumalı. Özellikle son kısım kalıcı çözüm sundu gibi görünüyor sürekli ekleme yapacağım. Bu arada Ec Firmware'ın ne işe yaradığına bakarsanız sıcaklıkların neden daha iyi olduğunu anlayabileceksiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı