Monster neden ucuz sorusunun yanıtı

1ms; saniyenin 1000'de biri, dehşet içinde 30 milisaniye dediğiniz, bir saniyenin %3'ü. Milyonlarca dolar kazanmıyorsanız bu işten detay bile değil yani.
Para verecekseniz ekran kartı yongasına verin oyun oynamak için ve soğutması iyi olsun bu anlamda da monster iyidir, msi daha da iyidir malzeme kalitesinden dolayı.
Milyon dolar kazananlar var twichte falan onlar bile bu kadar ince ölçüp biçmiyor ekrandır mousetur bu tür ekipman işini tabi sponsorluk anlaşması yoksa. Çoğunun gerçek hayatta kullandıkları mouseları görseniz kanınız donar.

:D yanlış anlaşılmasın ama sözüm meclisten dışarı, bu detayları daha çok benim gibi kolsuzlar düşünüyor. Oynamayı çok bilmiyoruz bari ekipman iyi olsun da bir nebze denk olalım kafası var bende açıkçası. Sonuçta profesyonel oyuncu değilim, bu işten para kazanmıyorum ve oynayamadığımı itiraf etmek de hoşuma gidiyor :) ben bu gibi sebeplerle mesela 1ms ile 7-9ms arasındaki farkı da görmüyorum. Çünkü bana darboğaz yapan donanım değil zaten benim yani. Prof. kıvama geldikçe görülüyor artık bunlar. 60 Hz ile 120 Hz arasındaki fark bariz ama buna dikkat edilebilir.

Monster'ın yeni kasalarının yabancı incelemeleri vb. çok iyi. Bu kasalarla Monster çöptür algısını kıracak bence. Ben de aldım bir tane T7 V21.1 bugün gelecek. Bakalım doğru bir karar mı verdim göreceğiz.

:D yanlış anlaşılmasın ama sözüm meclisten dışarı, bu detayları daha çok benim gibi kolsuzlar düşünüyor. Oynamayı çok bilmiyoruz bari ekipman iyi olsun da bir nebze denk olalım kafası var bende açıkçası. Sonuçta profesyonel oyuncu değilim, bu işten para kazanmıyorum ve oynayamadığımı itiraf etmek de hoşuma gidiyor :) ben bu gibi sebeplerle mesela 1ms ile 7-9ms arasındaki farkı da görmüyorum. Çünkü bana darboğaz yapan donanım değil zaten benim yani. Prof. kıvama geldikçe görülüyor artık bunlar. 60 Hz ile 120 Hz arasındaki fark bariz ama buna dikkat edilebilir.

Monster'ın yeni kasalarının yabancı incelemeleri vb. çok iyi. Bu kasalarla Monster çöptür algısını kıracak bence. Ben de aldım bir tane T7 V21.1 bugün gelecek. Bakalım doğru bir karar mı verdim göreceğiz.

Yeni modellerde sanırım mekanik klavye yok. Onun haricinde ben de size katılıyorum yeni jenerasyonlar güzel. Ben de V19.3 kullanıyorum memnunum. Kusursuz değil, tabii ki hatalar var anakarttan sürekli cızırtı sesiydi, hoparlör yetersizliğiydi falan ama F/P olarak bence gayet iyi iş çıkarıyorlar. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Monster bilgisayarları savunanların hem kendisine. hem parasına saygısı yoktur. Malzeme kalitesini minimum kullanım 100.000 TL'ye bilgisayar satıyorlar. İstedikleri kadar SLİ olsun imkanı yok o fiyata ayrıca ekranları çok kalitesiz reklam sloganları da "oynanmayan oyun olursa anında iade garantisiymiş."
Bir zahmet 100.000 TL para verdiğimiz bilgisayar da her oyunu açsın yani.
100.000 TL'lik bilgisayar nerede diye soracaklar olacak tabi: Tulpar T7 V18.3.2 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Monster bilgisayarları savunanların hem kendisine. hem parasına saygısı yoktur. Malzeme kalitesini minimum kullanım 100.000 TL'ye bilgisayar satıyorlar. İstedikleri kadar SLİ olsun imkanı yok o fiyata ayrıca ekranları çok kalitesiz reklam sloganları da "oynanmayan oyun olursa anında iade garantisiymiş."
Bir zahmet 100.000 TL para verdiğimiz bilgisayar da her oyunu açsın yani.
100.000 TL'lik bilgisayar nerede diye soracaklar olacak tabi: Tulpar T7 V18.3.2 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Ne alaka ya ? O 100.000 liralik PC sov amaclidir, maksimum her seyi koyabildigini koyma gosterisidir Allah askina Turkiye’de kim alir kac kisi alabilir o laptopi ? Diger laptoplarla kiyasla yani bu ornegin sacma sapan bir sey.

Yazmayacaktım. Ama saçma sapan cevaplar gördüğüm için yazıyorum. MSI, Asus, Dell vb. markalar ülkemize gelirken tedarikçiler tarafından getiriliyor. Aracı sayısı çok fazla, yukarıdaki marka ve onun gibileri kendi kârlarını çok çok üzerine ekliyorlar. Artı satıcı firmada ekstra kâr ekliyor. Lojistiğini saymıyorum. Sonuç olarak ülkemizde bu markalar Monster'a göre daha pahalı oluyor. Monster, kendi çatısı altında, aracısı diğer markalara göre daha az olduğundan ve bilgisayarı yine kendi çatısı altında sattığından dolayı fiyatları diğer rakip firmalara göre daha agresif olabiliyor. Parçalara göre lütfen yargılamayın. Çünkü Asus'un Lenovo'nun, MSI'ın parçaları nerede üretiliyorsa hangi markalar üretiyorsa, Monster'da o parçalarla üretiliyor. Heleki anakartların tasarımları hariç, chipsetleri ikiside aynı yerde üretiliyor.

+1

Kurumsal ürünlerinden dolayı aracı firma ya da distribütör olmadan direk HP Yunanistan üzerinden ürün satın alma durumlarım oldu. Her ne kadar verilen fiyatlar özel opc de olsa Türkiye fiyatıyla 3/1 orandan birazcık daha fazla. Bizdeki bütün ekmeği distribütörler yiyiyorlar.

Hocam ilk izlenimlerini paylaşır mısın?

Buyrun neden ucuz olduğu belli 30 ms saniye ekran mı olur?
Cihaz 8 aylık.

Eki Görüntüle 548749

Eki Görüntüle 548750

Dostum monitör özelliklerine nereden ulaştın?
Paylaşım için bu arada teşekkürler.
1ms; saniyenin 1000'de biri, dehşet içinde 30 milisaniye dediğiniz, bir saniyenin %3'ü. Milyonlarca dolar kazanmıyorsanız bu işten detay bile değil yani.
Para verecekseniz ekran kartı yongasına verin oyun oynamak için ve soğutması iyi olsun bu anlamda da monster iyidir, msi daha da iyidir malzeme kalitesinden dolayı.
Milyon dolar kazananlar var twichte falan onlar bile bu kadar ince ölçüp biçmiyor ekrandır mousetur bu tür ekipman işini tabi sponsorluk anlaşması yoksa. Çoğunun gerçek hayatta kullandıkları mouseları görseniz kanınız donar.
1 ms ile 5 ms arasında bile gözle görülür fark varken, emin olun ki 1 ms ile 30 ms arasında çok daha fark vardır. Arkadaşım, 1 ms monitörden 4 ms monitöre geçti. Fark hissetti. Değişen tek şey monitördü ayrıca.
Saniyenin binde biri diye olaya bakarsak, 100 ms'lik de alınır... Teknik olarak dediğiniz doğru ama pratikte aklıma yatmadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı