Monster neden ucuz sorusunun yanıtı

Deney yapın,

Geçtim ben 1 ms ile 4 ms yi, 23 kare filmle 30 kare film arasındaki farkı görebiliyor musunuz? Ben göremiyorum. birisinde saniyede ekrana 23 diğerinde 30 kare geliyor. Öyle 30ms ile 1ms arasındaki farkı görebilecek birini ben tanımıyorum.

Arkadaşlar çok cahilce yorumlar var. Allhınızı severseniz herşeyi linç etmeye çalışmayı bırakın artık. öncelikle Monster ucuz değil.
monster rakiplerine göre ucuz.
bir ürün ucuzsa da belirli sebepleri vardır.
-1) Reklam ve işlerme giderleri
0) Arge
1) Vergiler
2) 2. 3. hatta 4. aracı firmalar depolar vb masrafların bedeli
4) Müşteri memnuniyeti ve garanti

gibi bir sürü etken var.

birşeyin fiyatı % 5 ucuzsa aynı kaliteyi bekleyebilirsin ama % 30 ucuzsa birşeylerden feragat edildiğini de kabul etmen lazım.

monster ülkemizin markası sahip çıkılması lazım.
iyi mal alıcam da derseniz; çok eski modelleri sıfır olarak almayın. kronik sıkıntılar her zamn ilk üretilen modellerde olur.

Benden daha iyi bilen anlatsın lütfen. kendi markanıza bu kadar çamur atmayın. yazıktır.

Ne alaka ya ? O 100.000 liralik PC sov amaclidir, maksimum her seyi koyabildigini koyma gosterisidir Allah askina Turkiye’de kim alir kac kisi alabilir o laptopi ? Diger laptoplarla kiyasla yani bu ornegin sacma sapan bir sey.

Firmalar alır? Apple'ın 420 bin liralık Mac Pro'sunu kim alıyor sanıyorsun? Türkiye'de özellikle belediyeler bu tür şeylere iyi para gömüyorlar. İşin içindeyim oradan biliyorum. Belediye'nin ismini vermeyeyim, sosyal medya bilmem ne danışmanlık bürosu için 50 bin liralık 3'er PC sattım ben toplama.

Merhaba hocam nasıl şimdiye kadarki deneyimleriniz?
Selamlar,

Güncelleme konusunda (kontrol merkezi, diğer driverlar, bios vb.) sıkıntılı. Çin'den falan bulmak lazım gibi duruyor. Monster da sorumluluk kullanıcıda olacak şekilde bios update'lerini sağlıyor diye duydum da cihaz elimizde kalmasın diye uğraşmıyorum.

Alet ısınıyor. Güzel bir soğutucu ile kullansam da oyunlarda ara ara droplar oluyor. Bu açıdan da çok memnun olduğumu söyleyemicem.

Şu an o paralara AMD işlemci güzel makineler var zaten. Asus TUF falan. Onlara yönelirdim şimdi olsa. Aldığım zamanlarda karaborsaydı biraz karambole gittik.

Bir de pilde sorun var gibi şu an. Sürekli şarjda ve %99 görünüyor. Şarj doldu %100 oldu demiyor uzun süredir. Garantisi bitmeden baktırmam lazım bunlara. Bir de güzel bir termal macun alıp temizlik + benim macunu sürdürmek istiyorum Monster servisine. Hayırlısı diyelim.

Klavyesi ve touchpad'i zaten kötüydü de harici klavye + mouse kullandığım için etkilenmiyorum. Bir de üzerindeki hoparlör ile bir şey dinlerken klavyeden cızırtı sesi geliyor yani mekanik bir ses. Yine harici hoparlör ile bu sorunu da halının altına süpürdük :) Bu yazdıklarım dışında rahatsız eden bir konu yok diyebilirim. Daha ne olsun zaten :)

İyi çalışmalar.

@ftftc_ , @erengore , AIDA64 programı ile bilgisayarınızda bulunan bileşenlerin markalarını ve modellerini öğrenebilirsiniz. Deneme sürümünde bazı bilgiler gösterilmeyebiliyor fakat hatırladığım kadarıyla ekran panelinin modelini öğrenebiliyorsunuz.

Küçük bir not ekleyeyim; piyasadaki 60 Hz olan çoğu dizüstü bilgisayarın ekran tepki süresi 20-30 ms arasındadır. Masaüstü monitörler ile kıyaslanmaması gerekir.

Geri
Yukarı