Monster notebook 15 günü aşan iade mümkün mü?

Demek iade aldı mı sizde Monster. İyi olmuş ya ne şekilde bir sorun vardı ve nasıl belirttiniz memnuniyetsizliğinizi. Ben açık bir şekildr her şeyi yazdım teknik servisede telefonda söyledim.

Ölü pixel vardı değiştirdiler benim panel 8 bitti 6 bit taktılar dedim böyle olmaz istemiyorum vs. İade alalım dediler.

Hocam peki doa raporunda benim dediğim sorunun çıkmama ihtimali var mı? Benim tahminim servisten bir sıkıntı gözlenmedi şeklinde geri dönüş yapacakları yönünde. Ama oyunu açıp oynasalae bu oyunlar bariz şekilde takılıyor droplar keyif falan bırakmıyor.

Çıkmama ihtimali var tabii ki ama bence anakartınızda bir problem var ve bu sorunu tespit edebilirler.

Kusurlu bir ürünse yani ayıplı mal kapsamında değerlendirilebilirse üstelik bu kusur ilk 6 ay içinde meydana gelirse malın teslim tarihinde de varmış gibi sayılır ve iade, misli ile değişim gibi seçimlik haklarınız bulunmaktadır. Yani sorunlu bir ürünü aldım iade edemem falan diye düşünmeyin. Yasal haklarını arayın.

Edit: YouTube'a girip "Sürekli Arızalanan veya ayıplı üründe iade hakkı" araması yaparak çıkan videoyu izleyin. Sorunlu bir ürün ise ne yapmanız gerektiği orada anlatılıyor.

Tamamdır hocam o şekilde bir bakayım. Sizce benim ürünüm kusurlu kategorisinde değerlendirilir mi ?
Çıkmama ihtimali var tabii ki ama bence anakartınızda bir problem var ve bu sorunu tespit edebilirler.
Teşekkür ederim hocam o şekilde ben servise cihazı tekrar yollayayım kontrol ettireyim.

@Mahonee Hocam kusurlu ürün olması için vaadedilen özellikleri sunmaması(SSD hızı vaadedilenin yarısı gibi), donanımsal bir sorunu bulunması veya aynı özelliklere sahip başka bir üründe görülmeyen sorunların yaşanması durumlarından biri yeterlidir. Misal tek kanal Ram içeren bir laptopta bu nedenle bazı oyunlarda drop sorunu yaşamanız durumunda bu kusurlu ürün olarak değerlendirilmez. Servise bu sorunu nasıl gidereceklerini sormanız lazım. Yazılımsal yolla gidereceklerse buna bir şey diyemem. Donanımsal yolla gidereceklerse bu kusurlu üründür.

Geri
Yukarı