Monster notebook Abra A5 v15.7 ekranı bozuk görünüyor

Yipdamon

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Dün akşam 18.30 gibi laptopta işim bittikten sonra kapamıştım ve hiçbir sorun yoktu. Bugün 15.50 gibi tekrar açarken ilk başta ekran gayet normaldi ama ekranın en altında koyu siyah çizgiler oluştu. Daha sonra kapatıp açmayı denedim ve sorun şu anda bu şekilde. Genellikle ders notları, ders videoları ve 1-2 oyun mevcut onun dışında hiçbir şey yapmadım. Yardımcı olabilir misiniz?

1642863324155.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimse cevap bile yazamamış, çok geçmiş olsun hocam valla. Durduğu yerde nasıl böyle bozulabiliyor :( Servisle iletişiminizden sonra sonucu buraya da yazar mısınız? Merak ettim gerçekten neden böyle olmuş.

Herkese merhaba. Dün akşam 18.30 gibi laptopta işim bittikten sonra kapamıştım ve hiçbir sorun yoktu. Bugün 15.50 gibi tekrar açarken ilk başta ekran gayet normaldi ama ekranın en altında koyu siyah çizgiler oluştu. Daha sonra kapatıp açmayı denedim ve sorun şu anda bu şekilde. Genellikle ders notları, ders videoları ve 1-2 oyun mevcut onun dışında hiçbir şey yapmadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Eki Görüntüle 1278247
Ekran Kartı bozulmuş olabilir. Hemen Servise gidin !

Hızlıca teknik servisle iletişime geçin.
Aradım bana BİOS'u açmayı, ekran kartını güncel mi değil mi ona bakın dediler bunlar da olmazsa teknik servise götürün dediler. BİOS nasıl açılır pek bilmiyorum. Şu anda laptop açık.
Kimse cevap bile yazamamış, çok geçmiş olsun hocam valla. Durduğu yerde nasıl böyle bozulabiliyor :( Servisle iletişiminizden sonra sonucu buraya da yazar mısınız? Merak ettim gerçekten neden böyle olmuş.
Çok teşekkür ederim. İnanın ben de anlamadım. O kadar özen gösteriyorum. En son yıllık bakıma götürdüğümde bana klavye ile ekran arasında ince bir şey serin dediler. Laptop'u kapamadan önce ince bir şey seriyorum daha sonra laptop'u kapatıyorum ve çok yavaş kapatıyorum. BİOS'u açmayı, ekran kartını güncel mi değil mi ona bakın dediler bunlar da olmazsa teknik servise götürün dediler.
Ekran Kartı bozulmuş olabilir. Hemen Servise gidin !
Televizyona bağlamayı denedim onda sorunsuz açılmıştı

Aradım bana BIOS'u açmayı, ekran kartını güncel mi değil mi ona bakın dediler bunlar da olmazsa teknik servise götürün dediler. BIOS nasıl açılır pek bilmiyorum. Şu anda laptop açık.

Çok teşekkür ederim. İnanın ben de anlamadım. O kadar özen gösteriyorum. En son yıllık bakıma götürdüğümde bana klavye ile ekran arasında ince bir şey serin dediler. Laptopu kapamadan önce ince bir şey seriyorum daha sonra laptopu kapatıyorum ve çok yavaş kapatıyorum. BIOS'u açmayı, ekran kartını güncel mi değil mi ona bakın dediler bunlar da olmazsa teknik servise götürün dediler.

Televizyona bağlamayı denedim onda sorunsuz açılmıştı.

Hocam bilgisayarı kapatın açarken F2 tuşuna hızlıca basın BIOS gelir olmaz ise F7 tuşu ile deneyin ikisinden biri ilr olur.

Laptop açık kaldığından uyku moduna aldı. Açtığımda sırayla bunlar oldu ( BİOS veya herhangi bir şey yapmadım ) :
1642865676116.png
1642865683229.png
1642865693992.png

Hocam bilgisayarı kapatın açarken F2 tuşuna hızlıca basın BIOS gelir olmaz ise F7 tuşu ile deneyin ikisinden biri ilr olur.
F7 tuşuna basarken yine kapatıp açtığımız esnada mı yapacağız yoksa açık ekranda olur mu?

bilgisayar açılırken sürekli basmanız gerekiyor o tuşa. Sürekli bas çek şeklinde. BIOS ekranı gelene kadar basın.
BIOS geldiğinde görsellerdeki gibi ekranda mı olacak yoksa sanki hiçbir şey olmamış gibi geniş ekranda mı çıkacak bios ayarları? BİOS açtıktan sonra yapmam gereken neler biliyor musunuz?

BIOS geldiğinde görsellerdeki gibi ekranda mı olacak yoksa sanki hiçbir şey olmamış gibi geniş ekranda mı çıkacak BIOS ayarları? BIOS açtıktan sonra yapmam gereken neler biliyor musunuz?

Hayır hocam fakat ekran normal gelirse ki sanmıyorum Monster böyle söylediği için deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı