Monster Notebook da Technopat ile yollarını ayırdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Recep'in yazdığı ve sarf ettiği sözler nefret söylemi içinde ifade özgürlüğüne girer. Tabii bunları onaylamıyorum anlamına gelmiyor, hatta kendisinden nefret ettim açıkçası. Saf bir din nefreti var çünkü.

Ha, kendisine gereken ceza verildi. Bütün firmalar sponsorluklarını çekti, itibarı gitti, kendi kurduğu şirketten atıldı. Daha da üstüne gidilmemeli bence.

Recep'in yazdığı ve sarf ettiği sözler nefret söylemi içinde ifade özgürlüğüne girer. Tabii bunları onaylamıyorum anlamına gelmiyor, hatta kendisinden nefret ettim açıkçası. Saf bir din nefreti var çünkü.

Ha, kendisine gereken ceza verildi. Bütün firmalar sponsorluklarını çekti, itibarı gitti, kendi kurduğu şirketten atıldı. Daha da üstüne gidilmemeli bence.
Bende bundan bahsediyorum hocam özürde diledi kendisi özür dilemiş bir insana öfkeli bu tenli yaklaşım yanlış çok fazla üstüne gidiliyor.

Ettiği sözler her insanın boyunu aşacak türden şeyler. Özür dileyerek sıyrılamazsın, hayat bu kadar basit değil. Ölen binlerce sivilin ve insanların sevdiği değerleri anarak ağzına küfürler aldı, bu kadar çocuksu hareketlerde bulunan bir insan koca bir platformda yönetici olamaz, işin özü bu kadar. Hepimiz sinirleniyoruz, hepimiz bir şeylerden etkileniyor ve düşmanlık edebiliyoruz ama kelimelerimize dikkat ediyoruz. Bu adamın ilki değil bu. Aylardır süren tweetler silselesi buna sebep oldu, insanların çığlıklar attığı, her iki taraftan da kayıpların olduğu bir savaşta gidip böyle tweetler atarsan böyle finito olur bu mevzu işte.

Boykotçuların milletin kahvesini dökmesiyle Recep Baltaş'ın üslubu arasında fark göremiyorum, ikisi de ters. İkisi de ne hak ediyorsa onu almalıydı, bir kesim de almış oldu.

Ayrıca bu kadar saygısızca konuşmalar yapan biriyle anlaşmaların kesilmesi de gayet normal, ne bekliyordunuz? Siz bir şirket yönetseniz ülkenin en büyük dini değerine söven bir adamın sponsoru olmaya devam ederek risk mi alırdınız?

Eee şirketler kendi arkasını kurtarma peşinde. Kaçınılmaz bir olay.

Technopat da kendini korumak için böyle bir şey yaptı.

Değirmen dönüyor ama sponsorlar sayesinde.
Tam da anlatmak istediğimin zıttı bu hocam gerçektende şirketler başkalarına güzel gözükeceğim diye hemen sponsorluğu kesiyor oysaki çok yanlış sen bir şirketsin dik duruşun olsun zaten Recep Baltaş hocam özür dilemiş yani sen niye yangına körükle gidiyorsun ben şirketlerden böyle tepki beklemezdim açıkçası çünkü sonuçta hatalı olan kişi özür dilemiş mi? Dilemiş ee daha ne? Ben şirket olsam hatasını anlayıp özür dileyen insanın üstüne bu denli gitmem.

Tam da anlatmak istediğimin zıttı bu hocam gerçektende şirketler başkalarına güzel gözükeceğim diye hemen sponsorluğu kesiyor oysaki çok yanlış sen bir şirketsin dik duruşun olsun zaten Recep Baltaş hocam özür dilemiş yani sen niye yangına körükle gidiyorsun ben şirketlerden böyle tepki beklemezdim açıkçası çünkü sonuçta hatalı olan kişi özür dilemiş mi? Dilemiş ee daha ne? Ben şirket olsam hatasını anlayıp özür dileyen insanın üstüne bu denli gitmem.
"Ben şirket olsam."

Tam bu sebeple olamazsın işte, yaz dizisi mi bu? Özür dile, çiçek dağıt. Toplum şu an Recep Baltaş'tan neredeyse nefret ediyor, bu böyle. Eskiden severdi, yorumları yüzünden nefrete döndü. Sen sevilmeyen biriyle ticaret döndürürsen şirketin batar, gayet doğru hamle. Niye herkese hakaret edip saldırgan davranan bir adamın arkasında dursunlar ki?

Hocam bu mesela büyük bir mesele. Öyle sizin dediğiniz gibi toz pembe bir mesele değil.

Diyorsun ya mesela şirketler dik durmak zorunda ve Recep Baltaş özür dilemiş diye.

Özür dilemek bu tür ciddi konularda kabul olmaz. İsterse bin kere özür dilesin.

Şirketler de kendi arkasına bakmasi gerek. Sponsorun da sponsoru var. Bu zincir koparsa bunun parasını Recep hocam mı verecek?

Arka planda bizim bilmediğimiz çok olay dönüyor. Şirketler senin kankan ya da can dostun değil ki böyle bir durumda yanında dursun. Gerekeni yaparlar.

hayin röcöp israyile döstök vöröyör. böyköt sötörböks.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı