Monster Notebook

OE06

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşar daha öncede konu actım fakat ıstedıgım cevabı alamamıstım. Bende bir oyunkolik olarak laptop arıyorum. En sonunda Monster'da karar kıldım. Monster'ın kendisine 3500 tl'lık butcem var, önerdiğiniz bir notebook'unuz diye sordugumda MONSTER® TULPAR T5 V1.1.1 15.6" ürünü önerdiler. Ama ben biraz daha ekran büyük istiyorum ve MONSTER® TULPAR T7 V2.3.1 17.3" güzel geldi bana. Siz bu makineler hakkında fikirleriniz neler sağlam mıdır? Isınma vs sorunlar olmasın ıstıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster'a sonuna kadar güven o konuda ha nolur yaz ayında çok çok ihtiyaç duyarsan 20 tl'ye Teknosa'dan bir soğutucu alırsın oda yeter. MONSTER® TULPAR T7 V2.3.1 17.3 bu modelde gayet iyi.

Forumda monster pek fazla önerilmez. Daha önce çok sorun yaşayanlar oldu. O bütçe ile Msı almanızı öneririm.

Monster msi kasalarını istiyor ancak msi vermek ile vermemek arasında kalmışlar şuan için veririz ancak özellik kısıtlamalı veriyorlarmış bu yüzdende monster msi kasalarını almıyor clevo üretimi kasaları kullanıyorlar buda pek ergonomik bir kasa olduğu söylenemez ancak performans olarak çok iyiler.

Arkadaşlar MSI de iyide Monster ürünlerine çok güveniyor be kararsız kaldım şimdi. Benim için önemli olan oyun performansı.

Kasa kalitesi ve dışarıdan görünüş sizin için önemli mi?

Monster tam anlamıyla performans için yapılmıştır. Oyunlarda yüksek performans verir sizi üzmez, ancak;
1. Kasa kalitesi diğer dizüstülere göre düşüktür. Kasayı MSI'dan alır. Modele göre değişebilir. Ama sağlamlık konusunda taviz vermez gayet sağlamdır.
2. Soğutma konusunda... Turbo fan özelliği gayet iyi soğutuyor. Ek olarak diğer firmalara göre turbo fanı daha iyi soğutuyor, ama şöyle bir sorun var ki elektrik süpürgesi kadar ses çıkarıyor.
3. Kalite. Kalite konusunda aman aman iyi denemez. Zira Monster Doğan arabaya Ferrari motoru takılmış gibidir. Dışarıdan pek de iyi görünmez. Ama dedigim gibi sağlamdır.
4. Gelelim teknik servise. Teknik servisi hiçbir firmada yoktur. Ürünlerini gerçekten iyi takip ediyorlar. Sizi yüz üstü bırakmıyorlar. Arkadaşım bu tozlandı diye göndermişti, 2 gün sonra temizlenmiş macunu yenilenmiş şekilde geri geldi. Ekranda piksel sorunu çıktı, yenisini verdiler vb.
Ayriyetten eğer beğenmezseniz geri iade edebiliyorsunuz.

Hocam Monster alacak insan şunu kesinlikle diyebilmeli, "Ben bu ucuz fiyata böyle üst düzey performans satın alıyorum, biliyorum ki bunun dezavantajı kasa kalitesi, görünümü vesairedir."

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı