Monster notebooka su dökülmesi

U_Mutsuz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün bilgisayarıma su döküldü, yaptığım ilk şey ters çevirip suyu akıttım, sonrasında klavyede kalan suyu çektim ve tuşların arasını peçete ve mikrofiber bezle sildim.
Su sadece touchpad ve space tuşlarının yanındaki tuşlara geldi (space tuşu da dahil)
Şu an bilgisayar sorunsuz çalışıyor 3 saat test ettim hiçbir yerinde skıntıya rastlamadım.
Su yarım bardaktan biraz az döküldü. Bilgisayarıma bir şey olur mu veya uzun kullanımda bana sıkıntılar yaşatabilir mi?
(Klavyenin tuşlarını çıkarmayı bilmediğim için aralarını temizledim)
Monster Abra A7 v11.4

Dosya Ekleri

• 16374900281322202660133201418327.jpg
    16374900281322202660133201418327.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 63
Güzel bir işlem uygulamışsınız. Su şekerli değilse laptopun kapalı durumda beklemesi iyi olur laptop ısındığı zaman su hızlıca buharlaşırsa gaz döngüsüne girebilir ve klavyeyi açmazsanız uzun kullanımda sıkıntı çıkarır. Eğer temizledikten hemen sonra kullanmaya devam ettiyseniz klavyeyi açmanızda fayda var.

Güzel bir işlem uygulamışsınız. Su şekerli değilse laptopun kapalı durumda beklemesi iyi olur laptop ısındığı zaman su hızlıca buharlaşırsa gaz döngüsüne girebilir ve klavyeyi açmazsanız uzun kullanımda sıkıntı çıkarır. Eğer temizledikten hemen sonra kullanmaya devam ettiyseniz klavyeyi açmanızda fayda var.

Su şekerli değildi. Biraz döküldü temizledim şu anda hiçbir sıkıntısı yok tek korktuğum klavye çalışmaz, anakarta gider miki su diye.

Hatta panikten Turbo fanı açıp 15 dk falan bekledim

Su şekerli değildi. Biraz döküldü temizledim şu anda hiçbir sıkıntısı yok tek korktuğum klavye çalışmaz, anakarta gider miki su diye.

Hatta panikten Turbo fanı açıp 15 dk falan bekledim.

Öyle bir durumda ben şahsen bilgisayarı ters bir şekilde birkaç saat tutarım mümkünse bir gün hiç dokunmam ertesi güne kadar muhtemelen içindeki su çoktan buharlaşmış olurdu.

Şu an en mantıklı ne yapmalıyım?

Anladığım kadarıyla çalıştırıp fanı açmışsınız. Bir kez çalıştırdıktan sonra bir şey yapmanın anlamı yok bence. Zaten dediğiniz gibi az su dökülmüş hemen ters çevirdiyseniz bence sorun olmayacaktır.

HP Pavilion PC'me kahve dökülmüştü tam bir bardak birkaç saniye sonra fark etmiştim. Çevirene kadar en aşa 7 8 sn geçmiştir. PC'yi ters çevirip beklemiştim birkaç dk. O sırada PC hep açıktı hiç kapamamıştım hala daha bir sorun yaşamadım PC'de.

Anladığım kadarıyla çalıştırıp fanı açmışsınız. Bir kez çalıştırdıktan sonra bir şey yapmanın anlamı yok bence. Zaten dediğiniz gibi az su dökülmüş hemen ters çevirdiyseniz bence sorun olmayacaktır.

HP Pavilion PC'me kahve dökülmüştü tam bir bardak birkaç saniye sonra fark etmiştim. Çevirene kadar en aşa 7 8 sn geçmiştir. PC'yi ters çevirip beklemiştim birkaç dk. O sırada PC hep açıktı hiç kapamamıştım hala daha bir sorun yaşamadım PC'de.
Tamam , dediğin gibi yapacağım yardımların için teşekkürler.
S

Sana da teşekkürler yaraliordek

Hatta panikten Turbo fanı açıp 15 dk falan bekledim.

Temizlikten sonra bilgisayarın ısınmasını gerektirecek bir şey yapmadıysan oyun vb kullanmaya devam edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı