Monster Ölü Piksel Sorunu

Değişim süresi bitmediyse değişim isteyin fabrika çıkışı arızalı mal olur kendisi ya paranızı isteyin ya da yeni bir ürün vermezlerse tüketici mahkemesine şikayette bulunun.

Değişim süresi bitmediyse değişim isteyin fabrika çıkışı arızalı mal olur kendisi ya paranızı isteyin ya da yeni bir ürün vermezlerse tüketici mahkemesine şikayette bulunun.
2 gün oldu elime ulaşalı zaten ilk 30 gün içinde değişim garantisi veriyorlar telefonla konustum sıfırıyla değişim istediğimi belirttim. Hafta sonu sokağa cıkma yasağından dolayı bugun yolladım bakalım. Gelen yanıta göre hareket ederim.

Öncelikle Türkiye'deki büyük markaların(MSi, Asus vb.) teknik servislerine baktığımızda işin daha kötü olduğunu söylemek mümkün(Türkiye dışındakilere lafım yok linç atmayın hemen) sikayetvar.com adresinde görüldüğü gibi memnuniyet, teşekkür oranları Monster'ın gerçekten üst seviyede. Burada kötülemeye gerek yok. Zaten normal şartlarda ölü pixel sorunlarında iade, değişim için gerekli şart en az 5 adet ölü pixel olması.

Sen bir tane ölü pikselle yaşamanın ne demek olduğunu bilmiyorsun. Ekranda durup durup o gözüne batar. Ben de zamanında öyle bir tanesine denk geldim. Senin dediğin gibi 5 değil 3 piksel demişlerdi. Bende ürünü iade edeceğimi söylediğimde depoya koşarak bir bakalım aynı modelden elimizde kaldıysa değişelim diye kıvırdılar. Ölüye verilecek param yok. Özür ölü piksele verilecek param yok.

Evet orası öyle tabii ama o kadar para verip de ölü pikselle kullanmak hoş olmuyor. Film izlerken sürekli göze çarpıyor gece özellikle karanlıkta çok sinir bozucu durum. Monster kullanıcıyı mağdur etmeyeceğini düşünüyorum.
Güncelleme yapayım, ürünü değişim yapmayacaklarını belirttiler tamir edeceklerini söylediler bende N11 üzerinden iade sürecini başlattım iade edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Abra A5 v15.5 cihazını satın aldım. Cihaz elime ulaştı ve siyah ekranda ölü piksel mevcuttu. Teknik servisi aradım ölü piksel garantisi verdiklerini belirtti ilk 30 gün içinde ve panel değişimini talep etti. Ben de tamir istemediğimi belirttim. 2 günlük cihaz tamir olacaksa neden aldım? Cihazın sıfırıyla değişimini talep ettim ve yolladım bugün. Ki teknik servis ilk basta cihazın panelini ölü pikselsiz kontrol ederek yolladıklarını söyledi. Kesin mi dediğimde gözden kaçabilir ihtimalini de sundu. FreeDOS geldi Windows sistemi kurdum o şekil yolladım. Siyah ekran görseli koydum. İnşallah değişim yaparlar.

Aynı problemi yaşıyorum. Son durum nedir? Cihazı sıfırıyla değiştirdiler mi?

Geri
Yukarı