Monster Pusat K3 Pro Outemu Red Switch İncelemesi

Öncelikle herkese merhaba, klavyeyi 21.01.2021 tarihinden itibaren deneyimliyorum. Daha önce kullandığım klavyem Logitech g910(romer g tactile) olduğu için genel olarak onunla karşılaştıracağım. Ürünün kutusu olabilecek en sade kutulardan, kutu içeriği olarak klavye, bilek desteği ve kullanım kılavuzu çıkmakta. Herhangi bir tuş çıkarma aparatı ve ekstra tuş kapakları çıkmıyor.

MVIMG_20210123_150112.jpg
IMG_20210123_151121.jpg

Klavye malzeme kalitesi olarak beklediğimden iyi çıktı, klavyenin üst kısmı alüminyum olması güzel bir hissiyat sağlamakta. Makro tuşlarının membran bir yapıya sahipken medya tuşları için tıklanabilir bir buton türü tercih edilmiş. Rgb olarak gelen klavye tek tek tuşlara renk atanabiliyor ve ışık seviyesi gayet yeterli ama maalesef yazılımı biraz kullanması zor ve sorunlu, galiba klavyeyi yazılımsız kullanıma uygun tasarlanıp sonradan yazılım yapılmış gibi. Rgb ışık sızması az miktarda bulunmakta.
Yanda ki aydınlatmada bulunan sızmayı da fotoğrafladım.
IMG_20210123_152742.jpg
IMG_20210123_152728.jpg

Plastik bir yapıya sahip olan bilek desteğinden oldukça memnun kaldım G910dan daha rahat ama bütünlüğü bozmaması adına alüminyum olmasını tercih ederdim. Tuş basım hissiyatı genel olarak iyi durumda, yay sesi ve tuş kapağının çıkması gibi sorunlarla karşılaşmadım. Alışma sürecinde tuş boyutları bana bir tık küçük gibi geldi ama alıştıktan sonra bir sıkıntı kalmadı.
MVIMG_20210123_150338.jpg
MVIMG_20210123_150447.jpg

İsteyen için aynı zamanda klavye üzerinde bir adet usb 2.0 portu bulunmakta, monitörümde 3.0 çıkışlar olduğu için ben kullanmıyorum.

Artıları:
Türkçe Q
Outemu Red Switch
Makro tuşları
Kaydedilebilir ışık profilleri
Mıknatıslı bilek desteği
Multimedya tuşları
Ses tekerleği
Bütün tuşlar atanabilir olması (Örn: "W" tuşuna "S" atanabiliyor.)
Makro butonlarında atama olmadığında aydınlatma yanmaması(Artı mı eksi mi karar veremedim)

Eksiler:
Sayı tuşlarında aydınlatma düzgün değil
Yazılımı çok kötü
Kutu içeriği zayıf
Monster logosu aydınlatması kapanmıyor
Medya tuşları olmasına rağmen F tuşlarına medya özellikleri konulmuş
Büyük tuşların basım hissiyatı daha ağır

Genel değerlendirme:
400TL fiyat bandında alınabilecek en iyi Ouetmu Red Switch olduğunu düşünüyorum. En yakın rakibi Aoc de olmayan özelliklerin hepsi Monster da bulunmakta. Ses tekerleği, multimedya tuşları kullanımı çok rahat ve klavye sağlamlık hissini sonuna kadar veriyor. Alırken bir tereddüt ile almıştım forumda @Quanic @Flakel hocam ile uzun uzun konuştuk, yardımları için onlara da çok teşekkür ederim.

Okuduğunuz için teşekkürler arkadaşlar. Eksik gördüğünüz kısımlar varsa sormaktan çekinmeyin.
Herkese iyi forumlar.

klavyeyi alalı 1 ay oldu henüz w tuşu basmıyo şimdi yetkiliyle konuştum servise yollıyacağım sizde aynı problemi yaşarsanız servise yollayın direkt

Merhaba K3 Pro Mekanik Klavye kullanım kılavuzuna baktım fakat bulamadım. Sağ üstteki ses tekerleğinin solunda bulunan lambalardan Caps Lock (Büyük A) ile Kilit simgesi arasındaki aşağı bakan ok işareti ne anlama gelmektedir? Onun ışığı yanınca ne oluyor sönükken ne anlama geliyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• MVIMG_20210123_150338.jpg
    MVIMG_20210123_150338.jpg
    534,8 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı