Monster Pusat notebook soğutucu alınır mı?

393654

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, Monster Abra A7 v12.2 laptopumda ısınma sorunu var. Daha önce bununla ilgili konu açtım ama yeterince kişi yazmadı ve herkesin desteklediği bir soğutucu göremedim; YouTube'den de çok araştırdım fakat reklam almış olabileceklerini düşündüm. Kısacası ne alacağımı bilmiyorum, bende mecburen Monster soğutucu alacağım. Kullanmakta olduğum laptoptan yola çıkarak Monster firmasının kötü olduğunu düşünüyorum ve almak istemiyordum Monster marka bir ürün fakat başka bir çağrem yok. Son kez emin olmak için konu açayım dedim belki aranızdan bazıları önerir ve birileri de desteklerse onu emin olup Monster almak zorunda kalmam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 300 TL vermek çok gereksiz olur.
Bu konuda hangi ürün daha iyi çok bir bilgim yok ama kesin olarak bildiğim bir şey var. Kendi dizüstü bilgisayarıma birkaç kez soğutucusu aldım. Aralarında çok bir fark olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.
Yük altında 5-6 derece etki edecek, boştayken de hiç etki etmeyecektir. Notebook soğutucuların hiçbir mucizevi etkisi yoktur.

Çok isterdim ama artık vakti geçti :(
Şimdiki aklım olsaydı alırken keşke de başka bir şey alsaydım.
Çok geçmiş olsun ben bütün üniversite hayatım boyunca o sıcaklığı ve helikopter gibi fan sesini çekemezdim sadece 2 saat kullandım hemen iade ettim.

Çok geçmiş olsun ben bütün üniversite hayatım boyunca o sıcaklığı ve helikopter gibi fan sesini çekemezdim sadece 2 saat kullandım hemen iade ettim.
Aslında fan sesi umurumda değil ama durduk yere bir sürü problem çıkartıyor olması çok uyuz edici ve problemler çözülse bile tekrar başlıyor :(
Hocam tek fanlılara karşı içimde hep bir şüphe olmuştur ama güzel görünüyor :D
Yorumlara bakınca çok iyi :)

Aslında fan sesi umurumda değil ama durduk yere bir sürü problem çıkartıyor olması çok uyuz edici ve problemler çözülse bile tekrar başlıyor :(

Hocam tek fanlılara karşı içimde hep bir şüphe olmuştur ama güzel görünüyor :D
Ne kadar çok fan varsa o kadar dandiktir bana göre. Daha fazla hava sirkülasyonu yarattıkları doğru ancak ısıyı tahliye etmekte sorun yaşanıyor. Ayrıca laptop kasasının altında 2-3 hava girişi olur genelde, 6 tane fan olsa en fazla 2 tanesi yerine gelir ki bu da bir şey değiştirmez. Birkaç girişe üflüyor bu model. HP Pavilion G6 modelinde kullandım. Macun ve fan değişiminden önce 100 dereceler geliyordu. Kullanmaya başladığımdan beri 87 dereceyi bile gördüm.

Ne kadar çok fan varsa o kadar dandiktir bana göre. Daha fazla hava sirkülasyonu yarattıkları doğru ancak ısıyı tahliye etmekte sorun yaşanıyor. Ayrıca laptop kasasının altında 2-3 hava girişi olur genelde, 6 tane fan olsa en fazla 2 tanesi yerine gelir ki bu da bir şey değiştirmez. Birkaç girişe üflüyor bu model. HP Pavilion G6 modelinde kullandım. Macun ve fan değişiminden önce 100 dereceler geliyordu. Kullanmaya başladığımdan beri 87 dereceyi bile gördüm.
Peki teşekkür ederim sanırım bunu alacağım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı