MONSTER® Huma H3 V1.3 13.3" vs EXPER Xcellerator Q5V-G05 15.6''

4 yıl güzel çalışır eğer temiz bakarsan sonrasın da elbet bir yerinden sorun yaşamaya başlarsın. kendimden örnek veriyorum. 2010 aldım notebooku aldığım sıralar maks 3 gb ram vardı notebooklarda. Sonraki yıllar bir baktım 8 gb yükseltiliyormuş yükselttim. Sonra ssd depolama birimleri çıktı bilgisayarım çok yavaş gelmeye başladı driver güncellemesi bitti. Ekran kartının performansı yerlere düştü. O kadar temiz bakmama rağmen menteşeler çatladı.

İleriye dönük sana şu yorumu yapabilirim directx 12 çıktığında oyunlar iyileşecek. Kullanacakları ekran kartları iyileşek herşey yerinde saymayacak. Şuan örnek verdiğin bu notebooklar sana 3 yıl oyunları oynatır sonra ayları düşürürsün sonra çözünürlüğü düşünürsün 2 yılda öyle oynadın çalıştırdın desek 5 yıl...

Eğer sadece oyun oynamak için bilgisayar arıyorsan Asus ROG serisi ve Msı GE62 & GE72.
Her yerde kullanmak istiyorum diyorsan oyunu da nadir oynarım çalıştırsın tarzında bir düşüncen varsa eğer şuan piyasada en sağlam notebooklardan biri Asus N550 serisi...

Eğer bilgisayarınızı taşımak gibi bir düşünceniz yoksa kesinlikle masaüstü bilgisayar toplamalısınız. İstediğiniz zaman küçük harcamalarla güncelleyebilirsiniz. Ancak o zaman sizin dediğiniz yıllara çıkar.

O zaman kullanım amacını ortaya çıkartıp alacağın maksimum verimli olan bilgisayarı bulmaya çalışacaksın. Kullanım amacını önem sırasına göre belirtirsen yardımcı olunacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı