Monster "Refresh" GTX 1650 ve GTX 1650 Ti

fededeoglu

Centipat
Daha fazla  
Az önce monsterın internet sitesinde yeni nesil Abra model laptop modellerini gördüm. GTX 1650 Refresh (2020) ve GTX 1650ti ekran kartları dikkatimi çekti nasıl olduğu hakkında bilgisi olan var mı? Herhangi bir Türkçe kaynak bulamadım.

Hocam dolar kuru artarken fiyat artması zaten normal ama burada durum öyle bile değil yeni parça ekliyorlar daha yüksek fiyat biçmeleri normal, diğer markalarla karşılaştırın derim.

Zamanında dolar kuru aynı oranda düştüğünde fiyatı indirmediler ama aynı oranda arttığında fiyata zam yaptılar. Bunu uzun zamandır takip eden birisi olarak bizzat şahit oldum maalesef. Son yapılan zamlarda parça değişimi olmadı. Ben hep ekran fotoğrafı alıyordum fiyatlar acaba nasıl değişecek diye. Son zamda birebir aynı ürünü fiyatı arttırarak koydular. Dolar artıyor ondan dolayı ona hem fikiriz ama zamanında aynı oranda düştüğünde ise indirim yapmadılar benim kızdığım nokta o maalesef.

Hocam dolar kuru artarken fiyat artması zaten normal ama burada durum öyle bile değil yeni parça ekliyorlar daha yüksek fiyat biçmeleri normal, diğer markalarla karşılaştırın derim.

Bak ABD'de urun 2 bin dolar RAM hafıza ve HZ yonunden daha iyi 13.500 TL ve sen 13'e rahat alabiliyorsun. Türkiye'de dusuk modelleri TR ıcın uretılen fiyatı 3 bin dolar 20 bin TL 😁 ABD'de vergi yok mu sanıyorsun ki boyle bir kıyas ıcıne giriyorsun. Ornegın ASUS scar 3 G531GW ABD 2 bin dolar civarı Türkiye'de de 15 bin tabı yıne SSD ve HZ dusuk olsa da fiyat yakın. Ama yeni çıkan ürünlerde bu fiyat aldatmaca, akıl dışı ve dolar dışı bir süreç. Adamlar 300 Hz 64 3200 MHz 2 TB Pro 970 SSD 2080'lı cihaza 3 bin dolar veriyorlar. Bana dolar vergi KDV sistemi tarafını hiç anlatma derim. Yurtdışıdan bu ürünleri getiren firmaların fırsatcılığı sadece ve şu an ıcın kime gıydırırlerse eteği kardır mantıgıyla hareket ediyorlar.

Bak ABD'de urun 2 bin dolar RAM hafıza ve HZ yonunden daha iyi 13.500 TL ve sen 13'e rahat alabiliyorsun. Türkiye'de dusuk modelleri TR ıcın uretılen fiyatı 3 bin dolar 20 bin TL 😁 ABD'de vergi yok mu sanıyorsun ki boyle bir kıyas ıcıne giriyorsun. Ornegın ASUS scar 3 G531GW ABD 2 bin dolar civarı Türkiye'de de 15 bin tabı yıne SSD ve HZ dusuk olsa da fiyat yakın. Ama yeni çıkan ürünlerde bu fiyat aldatmaca, akıl dışı ve dolar dışı bir süreç. Adamlar 300 Hz 64 3200 MHz 2 TB Pro 970 SSD 2080'lı cihaza 3 bin dolar veriyorlar. Bana dolar vergi KDV sistemi tarafını hiç anlatma derim. Yurtdışıdan bu ürünleri getiren firmaların fırsatcılığı sadece ve şu an ıcın kime gıydırırlerse eteği kardır mantıgıyla hareket ediyorlar.
Vergiyi yalnızca biz ödemiyoruz gümrükden gelirken bu şirketler yüksek ödemeler yapıyor. Ben karşılaştırın derken yurtdışından değil yurtiçindeki satış fiyatlarından karşılaştırın demek istedim elbette yurtdışında daha ucuz ama Monster yurtiçindeki fiyatlara baktığımızda çok da fahiş fiyatla suçlanamaz.

Fiyat artışı gayet normal oluşan pandemi nedeniyle dolarda arttı bu da fiyatlara yansıdı. Monster F/P açısından iyi he tabii ki bir ASUS bir MSI kalitesinde değil bu da fiyatlara yansıyor zaten. Yapılan zam dolar kuru etkili olsa da birkaç güncelleme yaptılar 10. nesil işlemciler geldi RAM'ler ve SSD'lerin kalitesi arttı ekran kartları da güncellendi 120 Hz monitörler geldi vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vergiyi yalnızca biz ödemiyoruz gümrükden gelirken bu şirketler yüksek ödemeler yapıyor. Ben karşılaştırın derken yurtdışından değil yurtiçindeki satış fiyatlarından karşılaştırın demek istedim elbette yurtdışında daha ucuz ama Monster yurtiçindeki fiyatlara baktığımızda çok da fahiş fiyatla suçlanamaz.
ABD de vergi ve firmaların kazançları ortada. Bizdeki olay tamamiyle sürtmek üzerine kurulu. Dolar mı artıyorsa 19 binden giriş yapan bu msi 2070 superli cihazlar 21 e dayandı. Sen bu kafayla 30 ödesen yeridir.

Geri
Yukarı