Monster rezaleti

Yeni çıkan seriden satın almayı düşünüyordum, özellikle 2070süper ekran kartlı serisini çok beğendim. Ancak buradaki yorumları okuyunca 2 sene sonra bozulabilme olasılığından korkuyorum. Yine kısır döngüye girdim.

Olay sadece kalite meselesi değil. Klavye ses ekran ms vs gibi farklılıklar. Özellikte de Monster ıslemcı frekansı dusme sıkayet lerı var sureklı. Sogutma ıslemcı yı tam performans calıstırmıyor.

Elimde 6 senelik X1 Carbon var. Taş gibi hala.

Bence Thinkpad serisi farklı bir şey, 1.sınıf malzemeden yapılıyorlar business bilgisayarlar diye geçiyor. 10 yıl çok rahat ömrü var malzeme olarak.

Ortalama 10 yıldır ASUS kullanıcısı olarak şunu söylemek isterim.

ASUS'un servisi TR'deki en iyi servisdi. Daha iyisini ne duymuştum ne de tecrübe etmiştim lakin servis el değiştirdiği için kalitede gitti. (Çizgi elektronikden sonra)

10 yıl boyunca 2 tane N serisi laptop kullandım ve sadece 1 kere servise cihaz gönderdim. O cihazı da CD sürücüsünü uzun süre kullanmadığım için okumamaya başlamıştı o yüzden gönderdim.

Cumartesiler dahil olmak üzere 20 iş günü servisde kaldı cihaz ve ücret iadesi yaptılar. Aynı ücretin üzerine biraz daha ekleyerek yeni bir N serisi laptop aldım ve 7 senedir iş yerinde ve evde kullanıyorum.

7 Senedir termal macun sürmedim.
7 Senedir servise göndermedim.
SSD ve RAM yükselttim. Hala aktif bir şekilde kullanıyorum ( Ai, ps, pr, ae canavar gibi çalışıyor)
Dış kasasında ezik deformasyon yıpranma soyulma yok.
Ekran menteşesinde esneklik boşluk payı yok.
Kaç defa düştüğünü hatırlıyorum hiçbir şey olmadı.
Klavyesinde bir tane silik rengi atmış, fazla kullanıldığı için diğerlerinden farklı gözüken bir tuş yok.
Üzerindeki işlemci ekran kartı bilgilendirme etiketleri bile duruyor :)

Yeni nesil oyun ve daha hızlı render almak için PC'yi değiştireceğim 16K gibi bir PC almak istiyorum. Ortalık o kadar kötü ki aynı memnuniyeti yaşamayacağım için çok kararsız kalıyorum.

Sadece bir ASUS kullanıcısı olarak deneyimlerimi ilettim.

Son düzenleme:
Öncelikle geçmiş olsun. Her marka arıza verebilir. Elektronik alet bu sonuçta. Ayrı laptop içerisindeki parçalar da öyle 20 30 derece gibi sıcaklıklarda çalışmıyorlar. Elbette ki zarar görebilir. Tozdan dahi büyük sıkıntılar çıkabiliyor. Böyle bir durumu direkt olarak firmanın üzerine yüklemek acımasızlık. Anlamadığım şey o ücreti garanti süresi dolduğu için mi talep ediyorlar? Çünkü tahminimce bu durum garanti kapsamına girmeli.

Öncelikle geçmiş olsun. Her marka arıza verebilir. Elektronik alet bu sonuçta. Ayrı laptop içerisindeki parçalar da öyle 20 30 derece gibi sıcaklıklarda çalışmıyorlar. Elbette ki zarar görebilir. Tozdan dahi büyük sıkıntılar çıkabiliyor. Böyle bir durumu direkt olarak firmanın üzerine yüklemek acımasızlık. Anlamadığım şey o ücreti garanti süresi dolduğu için mi talep ediyorlar? Çünkü tahminimce bu durum garanti kapsamına girmeli.

Arkadaşım tamir işinden, elektronik elemanlardan, lehim kalitesinden, işçilikten anlayan biri olsan böyle yazmazdın.

Bence Thinkpad serisi farklı bir şey, 1.sınıf malzemeden yapılıyorlar business bilgisayarlar diye geçiyor. 10 yıl çok rahat ömrü var malzeme olarak.

Ortalama 10 yıldır ASUS kullanıcısı olarak şunu söylemek isterim.

ASUS'un servisi TR'deki en iyi servisdi. Daha iyisini ne duymuştum ne de tecrübe etmiştim lakin servis el değiştirdiği için kalitede gitti. (Çizgi elektronikden sonra)

10 yıl boyunca 2 tane N serisi laptop kullandım ve sadece 1 kere servise cihaz gönderdim. O cihazı da CD sürücüsünü uzun süre kullanmadığım için okumamaya başlamıştı o yüzden gönderdim.

Cumartesiler dahil olmak üzere 20 iş günü servisde kaldı cihaz ve ücret iadesi yaptılar. Aynı ücretin üzerine biraz daha ekleyerek yeni bir N serisi laptop aldım ve 7 senedir iş yerinde ve evde kullanıyorum.

7 Senedir termal macun sürmedim.
7 Senedir servise göndermedim.
SSD ve RAM yükselttim. Hala aktif bir şekilde kullanıyorum ( Ai, ps, pr, ae canavar gibi çalışıyor)
Dış kasasında ezik deformasyon yıpranma soyulma yok.
Ekran menteşesinde esneklik boşluk payı yok.
Kaç defa düştüğünü hatırlıyorum hiçbir şey olmadı.
Klavyesinde bir tane silik rengi atmış, fazla kullanıldığı için diğerlerinden farklı gözüken bir tuş yok.
Üzerindeki işlemci ekran kartı bilgilendirme etiketleri bile duruyor :)

Yeni nesil oyun ve daha hızlı render almak için PC'yi değiştireceğim 16K gibi bir PC almak istiyorum. Ortalık o kadar kötü ki aynı memnuniyeti yaşamayacağım için çok kararsız kalıyorum.

Sadece bir ASUS kullanıcısı olarak deneyimlerimi ilettim.
Dediğiniz gibi Thinkpad ayrı birşey. Şu an oyuna giricem, çok yüksek fps olmasada idare ediyor. Malzeme kalitesi sağlam.

2011 Senesinde aldığım MSI CX640 laptopum, 3 sene sonra ses kesti. 2 USB iptal oldu. Anakartın değişmesi gerekti. Ama değiştirmedim. Tam 6 sene kulaklık ve AUX hoparlör ile kullandım. Laptop'ta bluetooth yoktu. Bu eziyeti çeken biri olarak size soruyorum: Sizce MSI alınır mı?

Diğer taraftan arkadaş Monster'da erime sorunu yaşamış. Sizce Monster alınır mı?

Yorumsuz.

Lenovo kullanan tüm tanıdıklarım memnun. Yada sadece bana mı denk geldi bilemem. Başımdan geçenleri yazayım;
Dedem 2014 yılında bir PC almıştı kendine. Galiba g730 gibi birseydi. İlk aldığı zamanda ben çok oynamıştım o pc'de. Ne ısınma ne başka birşey. Hala taş gibi çalışıyor. Garanti konusunda birşey diyemem, çünkü garantiye yollatcak bir durum olmadı. İnşallah daha da olmaz. Sonrasında daha ben ilkokuldaydim. Hoca Thinkpad serisinden PC almıştı sınıf için. O PC hala kullaniliyor. Şu anda 6-7 yaşında ve hocanın hiç söylendiğini görmedim. Gerek klavye gerek ekran vs. Bende 2018'in sonuna doğru dediğim gibi Thinkpad X1Carbon almıştım tanıdıktan. Pc 1. yada 2. nesil idi tam hatirlamiyorum. O günden beri oyun oynadım render aldım. Benchmark denen şeyi denemedim. Yoğun olarak düzenli program kullandım. Driver bulmada sorun yaşamadım. Ama en büyük sorunu ısınıyor. Macunu yeni değiştirdik, hala 90-95 buluyor. Ve ekran menteşeleri biraz zayıf. Benimki catlamisti, kırıldı. Yani eğer sağlam görürseniz bir pc'yi alabilirsiniz. Elektronik şans işidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı