Monster T5 v20.3 klavyenin ısınması normal mi?

notfunny

Femtopat
Daha fazla  
Monster T5 v20.3 model bilgisayarım var. Alalı 2 hafta oldu. Bilgisayar 4-5 sekme açıkken 55 derecelerde ancak klavye üstü çok fazla ısınıyor dokunduğumda hissedebiliyorum. Normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster T5 v20.3 model bilgisayarım var. Alalı 2 hafta oldu. Bilgisayar 4-5 sekme açıkken 55 derecelerde ancak klavye üstü çok fazla ısınıyor dokunduğumda hissedebiliyorum. Normal midir?

Monster çok ısınır ama oyunlardaki sıcaklık değerleriniz nedir onu da söyler misiniz?

Laptoplarda klavye isinmasi normal. Cunku isi borulari ve fanlar hemen altta bulunuyor. Dert edilecek bir sorun degil. Zaten dokunulmayacak kadar bir sicaklikta degil ılık oluyor.

Dizüstü cihazlarda ısı sorunlarıyla karşılaşılabiliyor, klavyeye yansıması da zannımca normaldir.

Isınması normaldir fakat neye göre çok fazla?
Hangi bölümünün ısındığı da önemli. Genelde "WASD" bölümü serinken "U-I" harfinden "enter" tuşuna kadar sıcak. Bunun nedeni de o bölümün hemen altında yatan ısı boruları olsa gerek.

Bende sizin modelinizden kullanıyorum. Yaklaşık alalı 20-25 gün oldu. Klavye tarafında bir sıcaklık hissetmedim fakat güç tuşunun olduğu taraf sıcaklığa göre ısınıyor. Sanırsam o tarafta ısı boruları ve fanlar bulunuyor. Eğer sıcaklık değerleriniz yüksek ise soğutucu ile takviye etmenizi öneririm. @revivality Hocamın önerdiği soğutucuyu aldıktan sonra sıcaklık değerlerim ciddi şekilde düştü. Oyun içinde genellikle 83-89 derecelerde gezen cihaz soğutucu takviyesinden sonra yaklaşık 70-79 derecelere kadar düştü.

Monster'da ısınma oluyor denmişlerde çok iyi bir laptop almadıysanız f/p laptopların hepsinde ısınma oluyor ve bu bir sorun değil hava 30 küsür derece birde oyun oynanınca cihaz muhakkak ısınacaktır ve ısınan parçalar klavye altında olduğu için uzun vadede onun ısınması da normal. Monster çok ısınır denip marka karalamak çok kolay gerçekten zaten MSI dışında ne alsanız bir kulp buluyorlar.

Monster ısındığından dolayı oluyor diyenler olmuş. Alakası yok. Aynı özellikteki diğer laptoplarla açığa çıkan toplam ısı enerjisi aynı olduğu için Monster'da klavye ekstra ısınmaz. Sadece çipte soğutması kötü ise daha fazla ısı birikir. Hatta klavye bu yüzden daha bile az ısınabilir. Ayrıca o laptopun soğutması kötü değildi diye hatırlıyorum.

Monster'da ısınma oluyor denmişlerde çok iyi bir laptop almadıysanız f/p laptopların hepsinde ısınma oluyor ve bu bir sorun değil hava 30 küsür derece birde oyun oynanınca cihaz muhakkak ısınacaktır ve ısınan parçalar klavye altında olduğu için uzun vadede onun ısınması da normal. Monster çok ısınır denip marka karalamak çok kolay gerçekten zaten MSI dışında ne alsanız bir kulp buluyorlar.
Genellikle Monster'ın Abra cihazları sıkıntılı oluyor. Tulparın bu serisinde sadece DRR sesi problemi vardı forumda okuduğuma göre fakat ben sadece 2-3 kere yaşadım. Bir keresinde Youtube'da gezinirken başıma gelmişti. İkinci ve Üçüncü kez 4 saat üst üste Cyberpunk oynadığım için cihaz iki kere DRR sesi verdi. Bilgisayarı yeniden başlattım ve sorun çözüldü. Bir dahada bu sesi duymadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı