Monster Tulpar T5 v20.3 alınır mı?

Bütçe
17.500
Bu garip.
@berkaybgk Hocam hala tavsiye eder misiniz?
Sipariş verdim de.
Ederim hocam, benim beklentilerimi neredeyse tamamen karşıladı diyebilirim. Umarım siz de sıkıntısız kullanırsınız.

Bu arada çok ufak olsa da almayı düşünenlerin aklında soru işareti kalmaması için karşılaştığım en küçük sıkıntıları bile belirtiyorum. Yeni aklıma gelenlerden biri:
Şarj kablosu bazen siz farkında olmadan çıkabiliyor. Çok sıkı ve tok bir hissiyatı yok, yani en azından benim elimdeki cihaz için durum bu.

Bir ekleme yapayım.

Hoparlörlerin konumları kasanın sağ ve solunda ancak alt kısımda olduğu için bilgisayarı normal zeminlerde kullanırken gayet yeterli bir ses performansı var. Ancak yatak gibi yumuşak bir yerde kullanmaya çalışırsanız ses yetersiz kalabiliyor.

Bir ekleme yapayım.

Hoparlörlerin konumları kasanın sağ ve solunda ancak alt kısımda olduğu için bilgisayarı normal zeminlerde kullanırken gayet yeterli bir ses performansı var. Ancak yatak gibi yumuşak bir yerde kullanmaya çalışırsanız ses yetersiz kalabiliyor.
Evet hocam ses kalitesi cidden iyi.

Bir ekleme yapayım.

Hocam kullanım deneyimi nasıl uzun süre olmuş alalı? Tavsiye eder misiniz?

Ben öneririm, 3 hafta oldu.

Gayet memnunum, ben de öneririm. Yalnız sanırım bakım zamanı geldiğinden fan sesi bir tık arttı gibi. Çok fark yok ama en sessiz moddayken bile hafif bir fan sesi duymaya başladım. Bakım yaptırırsam nasıl etkilediğinin güncellemesini yaparım.

Gayet memnunum, ben de öneririm. Yalnız sanırım bakım zamanı geldiğinden fan sesi bir tık arttı gibi. Çok fark yok ama en sessiz moddayken bile hafif bir fan sesi duymaya başladım. Bakım yaptırırsam nasıl etkilediğinin güncellemesini yaparım.
6-12 ayda bir bakım yapılmazsa ısınma olur ve soğutmak için fan hızı artar.

7 ayın sonunda durum nedir? Bir şikayetiniz var mı?
Hocam hala memnunum. Şu anki piyasayı bilmiyorum ama ben aldığım zamanlarda 130W RTX3060'lı cihazlar arasında en iyi seçenek buydu. Hala f/p açısından iyiyse öneririm. Pek bir şikayetim de yok açıkçası.

Aradan uzun zaman geçti o yüzden şöyle bir güncelleme yapayım.
Bildiğiniz üzere Ofis Modu, Oyun Modu ve Performans Modu olmak üzere 3 modu var cihazın. Standart halinde Oyun Modu ve Performans modu arasında gerçekten çok az fark var. Ben de zaman zaman fan sesinden rahatsız olduğum için buna bir orta yol bulmaya çalışıyordum. Monster Kontrol Merkezinden Oyun modundaki fan hızlarını yarı yarıya azalttım ve büyük olmayan oyunları bu modda oynamaya başladım. Bilgisayarın işlemcisine giden güç sanırım sınırlandırılmış çünkü fan hızlarını yavaşlatmama rağmen 90 derecenin üstünü görmedim.
Uzun süre boyunca bu modda kullanırsanız performans kayıpları başlıyor ama bir 5dk performans moduna geçip eski haline getirebiliyorsunuz. Belki de bakımı yaptırırsam buna bile gerek kalmayacak. Bu dediklerimi yapmak cihazın ömrüne etki edebilir tabii ki ama sessiz bir şekilde oyun oynamak da ayrı bir konfor.

Yeni konular

Geri
Yukarı