Monster T7 V16 Düşük CPU Ve GPU Kullanımı

Bende de monsterin tulpar t7 v10.1.1 serisi var. Aynı sorundan bende muzdaribim ama sadece gta 5 de oluyor bu sorun mesela far cry 5 te işlemci ve ekran kartı kullanımı %90-99 arası değişebiliyor yani cihazda herhangi bir sıkıntı yok iade etmeden önce başka oyunlarda da test etmeni öneririm.

Hocam peki sizdeki kontrol merkezi bu versiyondan mı?

1-png.317576

Eğer bundan ise, oyuna girerken Oyun Moduna alıyor musunuz? Ben de yeni bir cihaz aldım hangi ayarlarda kullanacağım konusunda şaşkınım.

Nvidia denetim masasında yapmış olduğun ayarları sıfırla. Bırak kendisi otomatik halletsin. Belki yaptığın bir ayar sebebiyle bu durum yaşanıyor olabilir.

Son düzenleme:
Hocam peki sizdeki kontrol merkezi bu versiyondan mı?

1-png.317576

Eğer bundan ise, oyuna girerken Oyun Moduna alıyor musunuz? Ben de yeni bir cihaz aldım hangi ayarlarda kullanacağım konusunda şaşkınım.
Yeni gelmiş sanırım bu bende bunun benzeri olarak control center var onda da"performans"ta tutuyorum.Sorunu hala çözebilmiş değilim bu gün mesaj attım bios update için eleman haftasonları çalışmıyormuş doğal olarak pazartesi tekrar isticem 02/2017 tarihli umarım yenisi gelmiştir de yok demezler bana. Sorunum çözülürse eğer pazartesi buraya da yazarım

Yeni gelmiş sanırım bu bende bunun benzeri olarak control center var onda da"performans"ta tutuyorum.Sorunu hala çözebilmiş değilim bu gün mesaj attım bios update için eleman haftasonları çalışmıyormuş doğal olarak pazartesi tekrar isticem 02/2017 tarihli umarım yenisi gelmiştir de yok demezler bana. Sorunum çözülürse eğer pazartesi buraya da yazarım

Dostum GTA 5 dışında başka bir oyunda denedin mi?

Merhabalar sosyalde tavsiyeler doğrultusunda Monster T7 V16 1.1 aldım cihazımın özellikleri;
Ekran Kartı: GTX 1060
İşlemci: İ7 8750HQ
Ram: 16GB 2400 MHZ
Harddisk: 1 TB 7200 RPM
Ekran: 17.3 120HZ 1920x1080 LED Ekran

Cihaz GTA 5 de grafik ayarlarındaki her şeyin en sonda olmasına rağmen GPU ve CPU kullanımın düşük olması. GTA 5 de GPU kullanımı genellikle %60-70 arasında fakat bazen %95 çıkabiliyor ve %50 civarlarına da inebiliyor ama ortalama dediğim gibi %60-70 arası ayarlarım Technopat'ın ''Laptop GTX 1060 Performansı''videosunda ki aynı ayarlar MSAA dışında her ayar en sonda fakat benim işlemcim İT 8750HQ olması rağmen yine de daha az FPS alıyorum ve GPU ve CPU kullanımım daha düşük. Arma 3 de ise GPU kullanımı %50 ve GPU %20-30 arasında ve aldığım FPS değeri eski bilgisayarımdan 15 FPS aşağıda 45 FPS civarı alıyorum.

Nvdia driverim en son sorunlu olan değil 5 Haziranda ki driver ve battery boost kapalı güç seçeneklerinde yüksek performans seçili ayriyetten de şarjda oynuyorum. Nvdia denetim masasında oyunlarda ve genel seçeneklerde GTX 1060 manuel olarak seçtim ve diğer driverleri manuel olarak güncelledim ama sorunu kime sorduysam çözemedim. Sıcaklık değerleri de ekde görüldüğü gibi onun durmunu da merak ediyorum bana fazla gibi geldi özellikle CPU. Cihazı 1 hafta kadar önce aldım eğer çözemezsem iade düşünüyorum. GPU kullanımı sizce normal mi ve değilse sorunu nasıl çözebilirim ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Eki Görüntüle 317488Eki Görüntüle 317489Eki Görüntüle 317490Eki Görüntüle 317492Eki Görüntüle 317493
Dostum konuyu hortluyorum ama ben bu sorunu çözdüm ve herkese yardımcı olmak için atıyorum. GTX 1060 Laptop Düşük GPU Kullanımı

Yeni konular

Geri
Yukarı