Monster Abra A5 v16.6.3 düşük GPU kullanımı

Coolkaan123

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bundan 3-4 ay önce Monster laptop aldım, pek fazla oyun yükleyemedim, Valorant CS:GO tarzı oyunlar oyunlar oynuyordum, 1024x768'de 120 FPS alabiliyorum rahat şekilde. Geçen gün GTA 4'ü indirdim, ayarları en yükseğe çektiğim halde GPU kullanımı %70'in üstüne çıkmıyor, %35-50 arası gidip geliyor, şehir içinde 35 FPS'lere kadar düşüyor. Çözünürlüğü 800x600 yapsam dahil, 60 FPS'in altını görüyor sistem. 7.5k verdim, paramla rezil oluyorum :) işletim sistemim güncel, Driver'lar güncel, Laptop'u zar zor aldığım için Servise'de gönderemiyorum. Eski Laptop'umda 9 senelik, 800x600'de Low ayarlarda kasmadan oyanayabiliyordum, Monster'da oynayamıyorum nedense. Sistemi'de alta bırakıyorum.
GTX 1650 Ti, i5-10200H, 8 GB RAM 500 GB SSD. Ayrıca cihaz soğuk çalışıyor, ısınma sorunu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen RAM'den kaynaklı. FX506HC modeli var bende 8GB varken Cyberpunk 2077'de kart kullanımı 60 70lere düşüyordu işlemci 90lardaydı. Bugün 16 yaptım ve kart %99 sabit, işlemci de 50-60 oldu. Performans da arttı tabii

Muhtemelen RAM'den kaynaklı. FX506HC modeli var bende 8GB varken Cyberpunk 2077'de kart kullanımı 60 70lere düşüyordu işlemci 90lardaydı. Bugün 16 yaptım ve kart %99 sabit, işlemci de 50-60 oldu. Performans da arttı tabii
Askerden sonrasına kaldı o zaman Ram işi.
Prize takılı oyunlarını oyna, Pil simgesine basıp "Performans" moduna çek.
Aynı şekilde kullanıyorum, Cihaz full perfonmans şekilde çalışıyor.
Görev yöneticisinden performans bölümünü SS olarak atar mısın yardımcı olayım sana?
1629619715152.png

Ayrıca SSD'den kaynaklı olabilir mi? Alalı 3-4 ay oldu, sağlığı %98 olmuş durumda.

Öncelikle Turbo modu var mı Laptop'un laptop kaç GHz'e kadar destekliyor ThrottleStop'u indir oradan underclock yapabilirsin. Laptop'u 16 GB yapmaya çalış benim sistemim GTX 1050 i7-9750H Valorant CS:GO tarzı oyunlarda 170 200 FPS arası alıyorum. Senin o ekran kartıyla daha fazla performans alman gerek.

Öncelikle Turbo modu var mı Laptop'un laptop kaç GHz'e kadar destekliyor ThrottleStop'u indir oradan underclock yapabilirsin. Laptop'u 16 GB yapmaya çalış benim sistemim GTX 1050 i7-9750H Valorant CS:GO tarzı oyunlarda 170 200 FPS arası alıyorum. Senin o ekran kartıyla daha fazla performans alman gerek.
Turbo modu var, 4.1'e kadar çıkabiliyor, ben bilerek kapattım. Turboyu açtığımda kullanım %15 artıyor. Ram işide askerden sonraya kaldı artık.

Turbo modu var, 4.1'e kadar çıkabiliyor, ben bilerek kapattım. Turbo'yu açtığımda kullanım %15 artıyor. RAM işide askerden sonraya kaldı artık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CPU'nun bütün çekirdeklerini %100 verimli olarak çalıştırmak için izle bu videoyu bir de söylediğim ThrottleStop progamını indir kullandığım ayarları paylaşırım sana denersin. Güç seçenekleri ayarlarınıda paylaş benimle işlemci güç seçeneklerini. Büyük ihtimal pil ayarların düşükte.

Yeni konular

Geri
Yukarı