Monster T7 v21.1 95 derece CPU sıcaklığı normal mi?

goldweb

Hectopat
Kek günü
Merhaba daha 2 günlük olan cihazım PUBG'de ve CS:GO'da deneme fırsatı buldum. Her iki oyunda da 95°'leri görüyor? Yeni nesil laptoplarda böyle mi yoksa bu modelde mi sıkıntı var? (Sorun sadece bende değil)

s4TAID.png

Son düzenleyen: Moderatör:
CS GO'da görmesi tuhaf. Fan ayarlarınız ne durumda?

İşlemci 10750H gayet normal. 8750H'ı 2 kere ısıtıp piyasaya sürersen böyle olur. 9750H'da böyle ısınıyordu. Bu işlemcilerin çalışma sıcaklığı 90-97 derece arası. Sıkıntı yok yani.

CS:GO işlemci kullanan bir oyun ve sıcaklık değeri de fazla gibi. 85 derece değerinde çalışsa daha sağlıklı olur ve uzun ömürlü olacaktır.

Termal macun temizlettirin ve gerekli bakımları yaptırın.
Bilgisayar çok taze ve işlemci kullanımı da çok yüksek değil. İşlemci kullanımı çok yükselse kim bilir neler olur...

İşlemci 10750H gayet normal. 8750H'ı 2 kere ısıtıp piyasaya sürersen böyle olur. 9750H'da böyle ısınıyordu. Bu işlemcilerin çalışma sıcaklığı 90-97 derece arası. Sıkıntı yok yani.
AMD yeni işlemcilerde böyle durum bile yok :) Videolar da Intel gibi 90 derece gibi çalışmıyor diyorlardı incelemelerde.

Şöyle bir inceleme gördüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilgisayar çok taze ve işlemci kullanımı da çok yüksek değil. İşlemci kullanımı çok yükselse kim bilir neler olur...

%100 kullanımda değer paylaşmış birisi, bana videodaki normal geldi. Fakat konuyu açanın fanları ile alakalı bir sorun var sanırsam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun falan yok. 9750H ile ben 98 derece sabit ama stabil oyun oynuyordum. Bu işlemciler için çok normal bu değerler.
Desene Intel ısınan oldu mobil işlemcilerde. Önceden AMD ısınır derlerdi, tam tersi işler olmaya başladı. Üreticinin soğutucusuna da bağlı ama bu işlemcilere ne yaparsan yap 90 derece üstü çalışıyor demek ki :)

Hangi laptopta bu değeri alıyordunuz?

Canlı canlı örnek videosu da var %100 yük altında 80 dereceye arada bir geliyor. CSGO gibi basit bir oyunda nasıl oluyor da normal diye biliyorsunuz?

@goldweb hocam benim aklıma tek bir şey geliyor. İşlemci kullanımı düşük olduğu için laptop fan açmıyor galiba, gameboost veya turbo modunu aktif edip değerlerinizi paylaşır mısınız?

Geri
Yukarı