Monster T7 v21.7 vs T7 v25.1

Hocam tekrardan merhaba. Geçmiş bir yazınızda eski bir yazınızda ekran kartı driverının AC Valhalla da daha fazla FPS verdiğini yazmıştınız sürümü tekrar söyleyebilir misiniz?

461.72 olması lazım. Ama ben bunu söylediğimde şu anki en güncel driver çıkmamıştı. Şu anki güncel driver daha iyi sonuç veriyor.

461.72 olması lazım. Ama ben bunu söylediğimde şu anki en güncel driver çıkmamıştı. Şu anki güncel driver daha iyi sonuç veriyor.

Hocam cihazınızda ışık sızması sorunu var mı? Bende de aynı cihaz var ve ışık sızması mevcut ekte bakabilirsiniz. Biraz fazla çıkmış ama ana hatlarıyla bu şekilde diyebilirim. Çok parlak gözükmüş bunun %30 daha az parlak hali falan diyebilirim.

Ayrıyeten cihazı açtıktan sonra boşta olsa bile fan bir anda çalışıp duruyor. Sanırım işlemci 4GHz'i anlık olarak geçtiği için böyle bir şey yapıyor. Siz böyle bir şey yaşadınız mı?

Son olarak genel kullanımda cihazdan memnun musunuz farklı bir şeyle karşılaştınız mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20220125_004858.jpg
    IMG_20220125_004858.jpg
    51,6 KB · Görüntüleme: 21
Hocam cihazınızda ışık sızması sorunu var mı? Bende de aynı cihaz var ve ışık sızması mevcut ekte bakabilirsiniz. Biraz fazla çıkmış ama ana hatlarıyla bu şekilde diyebilirim. Çok parlak gözükmüş bunun %30 daha az parlak hali falan diyebilirim.

Ayrıyeten cihazı açtıktan sonra boşta olsa bile fan bir anda çalışıp duruyor. Sanırım işlemci 4GHz'i anlık olarak geçtiği için böyle bir şey yapıyor. Siz böyle bir şey yaşadınız mı?

Son olarak genel kullanımda cihazdan memnun musunuz farklı bir şeyle karşılaştınız mı?

IPS panel normal.

Yeni cihaz istedim bakalım ne olacak. Yine olursa panel isticem ama sanmıyorum 300 Hz taksınlar. Bir ara yapmışlar böyle bir şey neden ben de anlamadım.

Aynı modelmi istediniz o panel işine gelirsek stok yokmuş ellerinde oyle oldu bir kanaldada biri yaşamış onda da aynı panel takcaz demişler 300Hz takmışlar.

Bende ışı

Bende ışık sızması bu kadar değil. Umarım gelen cihazda aynı sorun olmaz.

Cihaz boşta iken balance modda kullanıyorum, ayrıca throttle stop ile undervolt yaptım ve işlemci hızını gerekmedikçe yükselmeyedek şekilde ayarladım. O yüzden sıkıntı yaşamıyorum.
2 hafta kadar Windows 11 yükledim. Sonrasında boşta daha fazla ısındığını fark ettim. Bende geriye 10'a dündüm. Şu anda anlık ısınma sorunu yok. İşlemci gerektiğinde yükseliyor o zaman da doğal olarak fan hızlanıyor.

Genel olarak cihazdan memnunum. Şu ara God of War oynuyorum. Ultra ayarlarda DLSS kapalıyken 55-65, açıkken 65-75 civarı FPS alıyorum. Sıcaklıklar ise otomatik fanda ekran kartı 70-73, işlemci 77-80 seviyelerinden yukarı çıkmıyor. Turbo fanı açsam çok daha düşük kalıyor.

Şimdiye kadar yaptığım en iyi yatırım bu cihaz. 15600'e peşin fiyatına 12 taksitle aldım. Alırken kendimi zora soktum ama iyi ki almışım diyorum.

Geri
Yukarı