Monster T7 v25.1.1 Realtek ses sürücüsü gecikme yapıyor

Mahonee

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 PRO
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
i7 11800H
Merhabalar. Monster T7 v25.1.1 modelini kullanıyorum. Sürücüler sayfasında yeni bir ses sürücüsünün geldiğini gördüm. 6.0.9289.1 versiyon Realtek ses sürücüsünü kurdum. Fakat bu ses sürücüsü çok garip gecikmelere (bilgisayar sessiz halde iken çıkacak olan sesin 1 2 sn geç gelmesi) gibi bazen de sesin direkt gel git yapması gibi sorunlara yol açtı. Kulaklık taktığım zaman sorunlar düzeliyor geç gelme sesin gel git yapması sorunları ortadan kalkıyor. @ertugrul_cakır hocamlada konuştuğumuz zaman ona da detaylı şekilde anlattım durumu. Bir çözüm bulabilir miyiz bu soruna acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de olmuştu monster harici siteden yüklediğimde şaun mosnterın attığı yeni sürücüye geçtim böyle bir durum yok.
Merhabalar. Monster T7 v25.1.1 modelini kullanıyorum. Sürücüler sayfasında yeni bir ses sürücüsünün geldiğini gördüm. 6.0.9289.1 versiyon Realtek ses sürücüsünü kurdum. Fakat bu ses sürücüsü çok garip gecikmelere (bilgisayar sessiz halde iken çıkacak olan sesin 1 2 sn geç gelmesi) gibi bazen de sesin direkt gel git yapması gibi sorunlara yol açtı. Kulaklık taktığım zaman sorunlar düzeliyor geç gelme sesin gel git yapması sorunları ortadan kalkıyor. @ertugrul_cakır hocamlada konuştuğumuz zaman ona da detaylı şekilde anlattım durumu. Bir çözüm bulabilir miyiz bu soruna acaba?
İşletim sisteminiz nedir? Sorun tam olarak bir video açınca ya da discorddan biri konuşmaya başlıyor. Gecikmeli olarak aktif oluyor hoparlör değil mi?
Hocam eski sürücü 6.0.9215.1 fakat bu versiyonu internette hiçbir yerde bulamadım. Yükleyemiyorum.

Son düzenleme:
Şu olur mu acaba? Çünkü "6.0.9215.1" böyle bir sürücü çıkmıyor.
Realtek UAD Driver 6.0.9282.1

Hocam bunu denedim fakat yine aynı sorun devam ediyor. Aynı bilgisayar arkadaşımda da var oradan bakmıştım sürücü versiyonuna.
Aynı sorun bende de olmuştu Monster harici siteden yüklediğimde şaun mosnterın attığı yeni sürücüye geçtim böyle bir durum yok.

İşletim sisteminiz nedir? Sorun tam olarak bir video açınca ya da Discord'dan biri konuşmaya başlıyor. Gecikmeli olarak aktif oluyor hoparlör değil mi?

Hocam dediğiniz gibi aynı sorun ya ses geç geliyor 1 saniye. Hoparlör geç aktif oluyor dediğiniz gibi sorun tam olarak bu. İşletim sistemim i7 11800 h hocam. Attığınız linki eve gidince kurup deneyeceğim. Bir de hocam benim de sizin tam aksine Monster'in attığı sürücüye geçince bozuldu durumlar normalde yine Monster'in ilk default PC'nin içinde gelen sürücüyü kullanıyordum. Kulaklık takılınca sorunun ortadan kalkmasını donanımsal olarak söylediler ses kartında sıkıntı olduğunu. Garantisi devam ediyor değiştirebiliriz dedilerde. Bundan daha önce neden olmamıştı ki ses kartındaki kablonun yaptığı gecikme.

Bende ilk aldığımdan beri böyle. Çözümü nedir?

Hocam bunu denedim fakat yine aynı sorun devam ediyor. Aynı bilgisayar arkadaşımda da var oradan bakmıştım sürücü versiyonuna.

Hocam dediğiniz gibi aynı sorun ya ses geç geliyor 1 saniye. Hoparlör geç aktif oluyor dediğiniz gibi sorun tam olarak bu. İşletim sistemim i7 11800 h hocam. Attığınız linki eve gidince kurup deneyeceğim. Bir de hocam benim de sizin tam aksine Monster'in attığı sürücüye geçince bozuldu durumlar normalde yine Monster'in ilk default PC'nin içinde gelen sürücüyü kullanıyordum. Kulaklık takılınca sorunun ortadan kalkmasını donanımsal olarak söylediler ses kartında sıkıntı olduğunu. Garantisi devam ediyor değiştirebiliriz dedilerde. Bundan daha önce neden olmamıştı ki ses kartındaki kablonun yaptığı gecikme.
Ee bende de olmaya başladı bu

Bilgisayarında sorun çıkan arkadaşlarda benimle aynı bilgisayara mı sahipler. Monster'la konuştuğum zaman garanti çerçevesinde ses kartını değiştireceklerini söylediler.
Ee bende de olmaya başladı bu.

Hocam sizin önceden yaşadığınızda böyleydi düzeldi demiştiniz. Yeniden mi olmaya başladı?

Geri
Yukarı