Monster T7 v25.1 boşta yüksek fan sesi

DrOetker

Kilopat
Yer
Bursa
Feature Manager'den sessiz moda alıp, güç modunu da güç tasarrufu olarak seçtim. Pildeki gibi sessiz şekilde tarayıcıda dolaşma işini prize takılıyken yapamıyorum. GPU kullanımı %0'larda 52 derece, MUX dGPU seçili, CPU 55 derecelerde %5-10 kullanıyor. Ama fan sesi düşük değil.
Bu modeli ya da GP76'yı kullananlar boyut ve havalandırma olarak uygun şekilde kaliteli bir soğutucu önerebilir misiniz?

Hocam Monster'larda prize takınca fan hızları otomatik artıyor ekstra sessiz olmasını istiyorsan fanı otomatikten çıkartmanı tavsiye ederim.

Acer'da Cooler Boost teknolojisi açınca boşta benim de fanlar sesli çalıştığını fark ettim, bilgisayar zaten bu özelliği oyunda açmazsan da ısınmadığını fark edince kapattım teknolojisini. Sanırım sizde de turbo fan modu oluyor kapatın. Ben söylediğim teknoloji kapattığımda normal kullanımda fanları kapatıyor ara sıra açsa da düşük RPM hızda dönüyor fanlar.

Acer'da Cooler Boost teknolojisi açınca boşta benim de fanlar sesli çalıştığını fark ettim, bilgisayar zaten bu özelliği oyunda açmazsan da ısınmadığını fark edince kapattım teknolojisini. Sanırım sizde de turbo fan modu oluyor kapatın. Ben söylediğim teknoloji kapattığımda normal kullanımda fanları kapatıyor ara sıra açsa da düşük RPM hızda dönüyor fanlar.
Cooler Booster Fn fonksiyonlarıyla açılıyor da kapalı zaten hocam. Otomatik ayarda yüksek devir çalışıyor.
Monster kontrol merkezinden yapabilirsin hocam.
Bu MSI kasa olduğundan Feature Manager var malesef sadece. Monster kontrol merkezi yok.

İyi günler. Aynı laptop bende de var. Bende mux olarak dgpu açık değil. Dgpu açarsam güç butonu hep turuncu renkte mi olur. Anladığım kadarıyla oyunlarda ekran kartı kullandığı için güç butonu turuncu renk oluyor.

Geri
Yukarı