Monster T7 v25.1 fan ayarları nasıl yapılır?

Osmannn06

Femtopat
Daha fazla  
T7 25.1 modelinde BIOS'dan fan ayarları yapılabiliyor mu? Sanki fan biraz yavaş tepki veriyor gibi Google'da gezerken ort. 50 ani sıçramayla 80 85'i görüyor lakin Valorant oyunundan örnek verecek olursak Max 82 83 derece görüyor ort 65 oluyor. BIOS'da thermal Configuration diye bir yer var acaba oradan ayar yapabilir miyiz?

Monster sitesinden Feature Manager adlı programı indirirsen ordan istediğin gibi ayarlayabiliyorsun. Programı yükledikten sonra High performance a ya da Balance moda al.

Ayrıca senden bir konuda istekte bulunacağım. Fikir vermek açısından bana yardımcı olursan sevinirim. Aynı notebooka sahibim. Sendekinin varsa ışık sızması oranını merak ediyorum. Rica etsem aşağıda atacağım videoyu tam ekran yapıp bir fotoğraf alıp buraya atar mısın? Ekran parlaklığını son seviyeye alırsan sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bendeki problem şu şekilde.
WhatsApp Image 2021-10-11 at 18.33.52.jpeg

hocam neredeyse birebir aynı şekilde ışık sızması bende de var ilk aldığımda ses sorunu yüzünden servise verip yanında ışık sızmasını da söylemiştim onlarda rgb ekran olduğu için gayet normal olduğunu söylediler
bu arada feature managerde ayarlarda fan hızının değiştiğini gözlemleyemedim malesef.
monster control centerde olduğu gibi bi değişiklik olmadı
@Radeon RX 5500M hocam bi fikriniz var mı bu konu ile ilgili

Hocam neredeyse birebir aynı şekilde ışık sızması bende de var ilk aldığımda ses sorunu yüzünden servise verip yanında ışık sızmasını da söylemiştim onlarda RGB ekran olduğu için gayet normal olduğunu söylediler
Bu arada feature Manager'de ayarlarda fan hızının değiştiğini gözlemleyemedim maalesef.
Monster Control Center'de olduğu gibi bir değişiklik olmadı
@Radeon RX 5500M hocam bir fikriniz var mı bu konu ile ilgili

Oyuna girdiğinizde fark olur hocam. Balanced 3500, high performans 3500-5000 arası cooler Boost ise sabit 6000 RPM döndürür.

Aynı bilgisayara ben de sahibim yaklaşık bir ay oldu alalı CS:GO'yu yüksek ayarlarda feature Manager'de high performance'da açtığım zaman Dust 2 haritasında ölüm maçında 150 FPS görüyorum aslında bu FPS benim için yeterli ama neden bu kadar az FPS aldığımı anlamadım, bilgisayarı aldıktan sonra sadece driverları yükledim ekstra hiçbir BIOS ayarına bakmadım yardımcı olursanız sevinirim.
Ek olarak bilgisayarda Battlefield 1, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Star Wars Jedi gibi oyunları yüksek ayarda oynadım ve gayet akıcıydı hatta bu oyunları feature Manager'de silent modunda oynamıştım ama CS:GO'da aldığım FPS değeri kafama takıldı. İyi forumlar.

Güncelleme: Monster Tulpar T7 V25.1 Laptop'u iade etmiştim. Ardından 25.500 TL'ye MSI GP76 I7 11800H RTX 3070 almıştım. 1 hafta sonra ekran gelmemeye başlamıştı. Teknik servise gönderdim ekran değişimi yaptılar. Şu an gayet problemsiz bir bilgisayar. Kardeşime verip kendim için de 10 gün önce 28.500 TL'ye aynı bilgisayarı satın aldım. Şu anki fiyatı 39.722 TL. Bu bilgisayarda da düşük fan devrinde rahatsız edici ve düzensiz bir fan sesi vardı. Sessiz ortamlarda çok fazla rahatsız ediciydi. Onu da teknik servise gönderdim. Fan değişimi yaptılar fakat eski bilgisayardaki fan boruları bakırken yeni taktıkları tamamen siyahtı. Kontrolleri yaptığımda seste hiçbir değişiklik olmamakla beraber yeni taktıkları HeatSink(Soğutucu bloğu) eskisi kadar bilgisayarı soğutamadığı için benchmark testlerinde yaklaşık %20 performans düşüşü görülüyordu. Üstüne üstlük eskiden CS:GO'da 75-80 derecelerde olan bilgisayar artık 95'lere vuruyordu. Araştırmalarıma göre gp76'lardaki bu düşük devirdeki fan sesi sorunu kronik bir sorunmuş ve bazı bilgisayarlarda oluyor bazı bilgisayarlarda olmuyormuş. Son hamlem bu pcyi değişime göndermek. Bilgisayarın içini teknik servis elemanları ne kadar çok kurcalarsa o kadar kötüleşebiliyor.

3-4 aylık bilgisayar alışverişiyle ilgili siz değerli üyelere tecrübelerimi açıkladım. Satın aldığım her ürün problemliydi. Problemli çıkan ürünlerin hepsi en ucuz fiyatı verdiği için Trendyoldan alındı. Tahminimce trendyoldaki teknolojik alet firmaları sorunlu ürünleri ucuzdan bizlere okutuyor. Kısacası bizi deniyorlar, razı gelirsek kazançlı oluyorlar, gelmezsek de bir sonraki müşteriyi deniyorlar. Yalnız Monster'ı iade ettikten sonra trendyol müşteri memnuniyeti adına kusurlu ürün adı altında her kategoride kullanılabilir koşulsuz şartsız 300 TL'lik bilet(Sanırım bu firmaya kesilen cezaymış) gönderdi. En azından bu memnun etmişti beni.

Aynı bilgisayara ben de sahibim yaklaşık bir ay oldu alalı CS:GO'yu yüksek ayarlarda feature Manager'de high performance'da açtığım zaman Dust 2 haritasında ölüm maçında 150 FPS görüyorum aslında bu FPS benim için yeterli ama neden bu kadar az FPS aldığımı anlamadım, bilgisayarı aldıktan sonra sadece driverları yükledim ekstra hiçbir BIOS ayarına bakmadım yardımcı olursanız sevinirim.
Ek olarak bilgisayarda Battlefield 1, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Star Wars Jedi gibi oyunları yüksek ayarda oynadım ve gayet akıcıydı hatta bu oyunları feature Manager'de silent modunda oynamıştım ama CS:GO'da aldığım FPS değeri kafama takıldı. İyi forumlar.
Öncelikle oyunla alakalı bir problem mi yoksa bilgisayarla alakalı mı onu anlayabilmek için kullandığın modelin youtubetaki benchmark testlerine bakıp aynı testleri kendin de yapıp kaç puan aldığını karşılaştırarak anlayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı