Monster T7 v25.1 oyunlarda CPU sıcaklığı 100 'C

Ya cok surmuslerdir ya da bir kisma yayilmamistir fani sokebiliyorsan tak cikar yapsan normale doner ya da vida cok sıkilmistir ya da az sıkilmistir kendin yapamiyorsan da tekrar ver duzelir.

Garanti devam ettiği için tekrar vermem gerekecek sanırım. İlk gün normaldi düştüğüne sevinmiştim. Sonra kabus gibi tekrar arttı sıcaklık.

1 seneyi aşkın servise götürmemiştim. Temizlik ve macun değişim olduktan sonra düzelir sandım ama CPU sıcaklığında herhangi bir düşme olmadı. Başka kullanıcıların videolarını izlediğimde en fazla 80 'C olurken benim cihazda 96-97 ara sıra da 100 'C ulaştığı oluyor.
Monster müşteri hizmetlerine mail attım ama hep aynı şeyleri söylüyorlar. Driverlar güncel olsun, arka planda bir işlem olmasın vb. işe yarayan tek şey; işlemci güç yönetiminden %99'a çekmek ama o zamanda FPS dalgalanmaları oluyor ve performans düşüşü oluyor. Böyle oluyorsa format atın dediler attım ama gene aynı. Oyuna girdiğim anda işlemci sıcaklığı yukarıda belirttiğim değerlere yükseliyor.
Servise götürmeden önce gözden kaçırdığım bir şey var ise düzeltmek isterim. Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1796176
Çözümü çok kolay. Bilgisayarını çantaya atıp Monster teknik servise gidiyorsun. Seve seve macun değişimi yapıp eve geliyorsun. Vaktin yoksa bu işlemleri kendin yapıyorsun.

Gaming laptoplar kullanıma bağlı olarak 4 ayda top toplayıp sıcak çalışmaya başlıyorlar.

Çözümü çok kolay. Bilgisayarını çantaya atıp Monster teknik servise gidiyorsun. Seve seve macun değişimi yapıp eve geliyorsun. Vaktin yoksa bu işlemleri kendin yapıyorsun.

Gaming laptoplar kullanıma bağlı olarak 4 ayda top toplayıp sıcak çalışmaya başlıyorlar.

Zaten 1 hafta önce götürdüm.

En sinir olduğum şey bir işi 2 kere de yapanlar. Mecbur tekrar gitmek gerekecek.
Kesinlikle. Bu duruma düşmememek için termal macunun en kalitelisini kendim alıp sürüyorum. Teknik servis de olsa güvenmiyorum. Kaliteli macun sürmelerini isteyin bu arada.

Bende de Omen 15 var. 9 ay oldu alalı. Macun değişmedi ama sıcaklıklarda sorun yok. Soğutma bloğu montajını yanlış yapıyor olmanız mümkün.

Her seferinde yanlış yapıyor olamam. Ayrıca vidaları hangi sırayla sıkılaçağı da yazıyor. Zor bir işlem de değil soğumuyor yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı