Monster Teknik Servis Deneyimi

Geçmiş olsun elektronik cidden şans işi olmuş yani bu cihazlar üretimden sonra kalite kontrol aşamasından geçmiyor galiba gelişi güzel paketleyip gönderiyorlar başka açıklaması yok kalite kontrol aşamasında mutlak bu sorunu fark edip anında üretim hattına alıp paneli değiştirirler.

Denemeden böyle bir sonuca varmaları çok enteresan. Farklı cihazdan çıkma bir panel falan heralde o. Yoksa 0 olan bir panel olsa, önce denerler, ölü pixel olma olasılığı varmış, daniska.

@Falcon78 o yüzden aynı kasa msi 27 bin Kalite farkı gerekli aşamalardan geçiyor ama monsterda gerekli aşamaları sen test ediyorsun.
Firmanin mottosu; Parayı verelim efendim, hiç önemli değil. Bu hayatta herşeyi para sanan bir firma gözümde artık monster.

@Kenntacho çıkma panel olsa, ölü piksel var ondada şu noktada denirdi. Kartal şubesi kadıköy şubesi ile yarış halinde sanırım; kadıköyün dandik olduğunu düşünüyorlar. Kadıköy de sağlam ürün olmayacağını düşünüyorlar. Nitekim, bir arkadaşın paneli 3 kere değişmiş kadiköyde ölü pikselden ötürü; belki ondan dolayı, böyle bir kanıya vardılar fakat denemeleri ve test etmeleri lazım.
3. Panelde ölü pikselsiz panel çıkmış, belki o panel bu ellinizdeki panel, ayrıca çıkma panelse sağlamlığı test edilmiş olurdu. Sağlam veya değil denirdi.

Kartaldaki teknik servisleri resmi mi? Bana çok resmi gelmedi açıkçası
-
Yani firma kesin arızalı demedi, arızalı olma ihtimali yüksek dedi. O garibime gitti, nasıl böyle bir kanıya vardınız? ve arizalı ürün neden stoklarınızda görünüyor?

Son düzenleme:
@BeLcyna kargo da detay neden verdiniz orasını anlamadım. Kargo neden gönderiyorsunuz dediğinde servise veriyorum falan demeniz lazım. Eğik falan derseniz kargodan kaynaklı sorun gibi algılanır.

Vallahi arkadaşlar bu firmalara artık güvenim sıfır zaten ekonomik sıkıntılardan ötürü eli ayağı düzgün sistemler ateş pahası olmuş alacaksanız gidip mağazadan görerek test ettirerek teslim alın internetten sipariş verip kargolara falan güvenmeyin bu kadar para verip üstüne bir ton uğraşıyorsanız değil PC tırnak makası bile almam buradan.

Monster'dan hiç alışveriş yapmadım oyun laptopu bana ters masaüstü PC'de oynarım ama alacak olsam tercih etmezdim bunca olaydan sonra.

Webinardan ban yedim
Neymiş orası sadece satış yeriymiş

Ben 2 aydır 10 12 bin bandındaki bilgisayarlara bakıyorum onlara hakimim. 18 20 bin bandındaki bilgisayarlar hakkında çok bilgi sahibi değilim. O yüzden daha bilgili arkadaşlar öneri verirse daha iyi olur

@BeLcyna kargo da detay neden verdiniz orasını anlamadım. Kargo neden gönderiyorsunuz dediğinde servise veriyorum falan demeniz lazım. Eğik falan derseniz kargodan kaynaklı sorun gibi algılanır.
Sizi atlamışım, eğer bu detayı vermesem, kargoda gelirken eğilmiş, düzgün paketlememişsiniz diyip suçu bana yıkabilirlerdi. Dış tarafta kasa vs vs problemleri direk yazdırmak lazım ki, normal kullanımda veya taşıma esnasında oluşmadığını anlasınlar..

Bu benim görüşüm, tabiki; firmayla aranızda geçen muhabbete göre de şekillenebilir.

-
Cihaz son test aşamasında diyor, dün geceden beri test ediyorlar, oyun mu oynuyorlar cihazda anlamadım

@BeLcyna enteresan. Bir kez laptop adaptörü yandığı için komple servise göndermiştim elimde servis kodu var direkt servise gönderiyorum dedim neden diye soran olmadı.

@BeLcyna enteresan. Bir kez laptop adaptörü yandığı için komple servise göndermiştim elimde servis kodu var direkt servise gönderiyorum dedim neden diye soran olmadı.
Cihazın dış görünüşünde veya bir parçasında sorun var mı demediler mi Normalde açıp incelemeleri bile lazım, taşıma esnasında olmadığını belirtmeleri için..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…