Monster teknik servis mağduriyeti

Peak2Core

Kilopat
Yer
Muğla
Merhaba,

01.09.2023 tarihinde Tulpar T7 v10.1.1 cihazımı ücretli klavye değişimi sebebiyle servise gönderdim. 07.09.2023 tarihinde değişim ücretini onaylayıp ödemesini gerçekleştirdim. Bu arada cihazı hem yollamadan önce hem de yolladıktan sonra klavyenin stoklarında olup olmadığı konusunda iki defa sözlü olarak “depolarımızda var” cevabını aldım. 08.09.2023 tarihinde internet sitelerinde bulunan servis sayfasında ürün hazırlanıyor aşamasına geçti. Aradan geçen 10 günden sonra aradığımda henüz parçanın hazırlandığını başka bilgi paylaşamadıklarını ilettiler. Dün şikayet var üzerinden şikayet oluşturdum. Müşteri temsilcisi kısa bir süre içinde tarafıma dönüş yaptı ve aynen şunları iletti: “elimizde iki klavye vardı fakat sizin ürünle uyumlu değilmiş. Ve klavyeler uzun süre beklediğinden dolayı deforme olmuş o yüzden size bu klavyelerden birini takmak istemedik. Uzun zaman önce klavye siparişi vermiştik, yarın gelmesini bekliyoruz. Fakat olur da gelmezse önümüzdeki günlerde para iadenizi gerçekleştirip cihazınızı geri yollayabiliriz. Klavye geldiğinde ise tekrardan cihazı bize gönderip ödemeden sonra onarımını yapabiliriz.”

Ben de kendilerine madem stokta yoktu ya da elinizdeki klavyeler uyumlu değildi neden her aradığımda bu bilgiyi benimle paylaşmak yerine ürün hazırlanıyor deme gereği duydunuz dediğimde tatmin edici cevaplar alamadım. Pazartesiye kadar bekleyeceğim eğer gelmezse durumla alakalı farklı aksiyonlar almayı düşünüyorum. Bu arada ödeme onayı alındıktan sonra yasal olarak 20 iş günü içerisinde servis işlemlerinin bitmesi gerekiyor. Kendi sitelerinde yazan da bu. Eğer klavye gelmez ise para iadesi talep edecekler fakat ben iade istemiyorum. Çünkü sonra tekrar değişim için gönderdiğimde daha yüksek bir ücret alınacağından eminim. Baştan bana stok durumu yurt dışı ya da elimizdeki klavyeler uyumlu mu kontrol edip size bilgi aktaracağız deseler sorun yoktu. Ama ısrarla stoklarınızda var mı diye sormama rağmen evet depolarımızda var dedikleri için bu konunun üzerine gitmek istiyorum. 21 gündür cihazım serviste bekliyor ve gündelik işlerim aksıyor. Eğer iade talep ederlerse THH başvurusu yapsam sonuç alabilir miyim?

Bu arada cihazın garanti bitti.

Bilginizi rica ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kazıklanmış gibi hissederdim zaman kazanım ilk 14 günlük iade hakkını vs mi aldılar acaba ?
Ya da başka şey mi neden bu kadar beklettiler?

Süreç 3-4 ay sürer ama sonuç alırsın.

MIsliyle değişim çıkar.

Kazıklanmış gibi hissederdim zaman kazanım ilk 14 günlük iade hakkını vs mi aldılar acaba ?
Ya da başka şey mi neden bu kadar beklettiler?

Süreç 3-4 ay sürer ama sonuç alırsın.

MIsliyle değişim çıkar.

Hocam ben de tam o durumdayım. Yoktan yere cihazım günlerdir bekliyor ve her aradığımda karşımdaki temsilci robot gibi aynı cevaplar veriyor. Baştan stokla alakalı sorun var deseler sorun yok ama her aradığımda oyalayıp durdular. En son şikayet var üzerinden yazdığımda gerçekleri öğrendim.

Biraz empati yaparsanız olayı bu kadar büyütmemeniz gerektiğini anlarsınız. Bir müşteri arıyor klavye değişimi istiyor sen de ofis elemanı olarak stoğa bakıyorsun ve stokta olduğunu gözüktüğü için talebinizi kabul ediyorlar sonra ürün servise geliyor ve sıraya alınıyor sonra sizin ürününüzün sırası geldiğinde ise klavyelerin hasarlı olduğu görülüyor. Sonra da size yarın parçaların gelebileceği gelmezse iade yapılacağı söyleniyor. Buradaki tek büyük sıkıntı eğer size iade yapılırsa yani yeni parça gelmezse ve tekrar yapım döneminde fazla para istenirse olur. Bence olayı yokuşa sürmeden önce biraz sabır edin dönüş yapmalarını bekleyin eğer iade yapılacaksa gelecek sefere ek para talep edip etmeyeceklerini sorun. Sonra yol planınızı çizin.

Bu 1 Eylül'de sıfır aldığın üründe neden klavye değişimi istedin? İade neden etmedinn:(

Cihazı 1 Eylül'de almamış 1 Eylül'de servise teslim etmiş. Altta garantisi bittiği yazıyor yani eski cihaz.

Biraz empati yaparsanız olayı bu kadar büyütmemeniz gerektiğini anlarsınız. Bir müşteri arıyor klavye değişimi istiyor sen de ofis elemanı olarak stoğa bakıyorsun ve stokta olduğunu gözüktüğü için talebinizi kabul ediyorlar sonra ürün servise geliyor ve sıraya alınıyor sonra sizin ürününüzün sırası geldiğinde ise klavyelerin hasarlı olduğu görülüyor. Sonra da size yarın parçaların gelebileceği gelmezse iade yapılacağı söyleniyor. Buradaki tek büyük sıkıntı eğer size iade yapılırsa yani yeni parça gelmezse ve tekrar yapım döneminde fazla para istenirse olur. Bence olayı yokuşa sürmeden önce biraz sabır edin dönüş yapmalarını bekleyin eğer iade yapılacaksa gelecek sefere ek para talep edip etmeyeceklerini sorun. Sonra yol planınızı çizin.

Cihazı 1 Eylül'de almamış 1 Eylül'de servise teslim etmiş. Altta garantisi bittiği yazıyor yani eski cihaz.
Vakit nakittir.

Böyle sıkıntılar olmasının temel sebebi denetim yok ayıplı malları çakıyorlar.

BU 1 eylülde sıfır aldığın üründe neden klavye değişimi istedin ? İade neden etmedinn:(
Hocam ürün yeni aldığım ürün değil 6 yıllık cihaz : )

Ben de otomotiv sektöründe yetkili serviste SSH tarafında bir çalışanım. Empati yapabiliyorum. Sadece şunu söylemek istiyorum. Cihazı göndermeden ve gönderdikten sonra parçanın stok durumunu özellikle soruyorum. Nedense şikayet oluşturduğum güne kadar her gün hazırlanıyor diyorlar. Sonra ne hikmetse parça uyumlu değil siparişini uzun zaman önce verdik yarın elimizde olacak diyorlar. Az önce aradım parça yine gelmemiş ve tarih verilemiyor. Sonrasında ise gelmezse iadesini yaparız diyorlar. Yani ortada siparişi verilen parça var ama ne zaman geleceği de belli değil. 21 gün geçmiş ve net olan hiçbir şey yok. Siz olsanız ne düşünürsünüz? Ayrıca bakış açınız ve okuduğunuz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı