Monster Tulpar laptopu sürekli şarjda kullanmak zararlı mı?

Hep şarjda kullanacaksan devre dışı bırak bataryayı.
Arkadaş doğru söylüyor, şarjdan çıkarınca aktif edersin.

Batarya bu tarz kullanımlarda bitebiliyor(batarya ölümü) ama telefon gibi de değil. Bunların şarj sistemi biraz daha değişik. Bilgisayara zarar vermez ama bataryaya zarar verir. Birkaç yıl sonra batarya değiştirmen gerekebilir

Valla herkes farkli bisey soyluyor ama anladigim su sanirim en guzeli oyun oynarken sarjda kullanmak normal islerde bataryada kullanmak ama o zamanda zirt pirt sarjdan cikaricagimiz icin yine bataryaya zarar vericez ben gercekten cozemedim napicagimi
Valla herkes farkli bisey soyluyor ama anladigim su sanirim en guzeli oyun oynarken sarjda kullanmak normal islerde bataryada kullanmak ama o zamanda zirt pirt sarjdan cikaricagimiz icin yine bataryaya zarar vericez ben gercekten cozemedim napicagimi
Bataryayi iptal etsek bu seferde batarya kendi kendine deformasyon olucak

Şarjda kullanmayı her türlü önermiyorum. Eğer pil takılı olsa pile zarar verir. Eğer pili çıkarırsanız elektrik kesintisinde bilgisayara zarar verir.

Beyler çoğu oyuncu laptopunda bataryanın kolay çıkarılamıyor olmasının bir sebebi vardır diye düşünüyorum herhalde. Bende MSI var kendilerine sorduğum da sürekli şarjda kullanın 3 ayda bir batarya kalibrasyonu yapın dediler.

Geri
Yukarı