Monster Tulpar T5 19.1.1 15.6” alınmalı mı?

tnaekc

Hectopat
Daha fazla  
Bütçem 8000-9000 TL ve aldığım bilgisayarın en az 4 sene idare etmesini istiyorum.

Metro Exodus, Battlefield V, Witcher 3 gibi yüksek donanım isteyen oyunlar oynayacağım.

Oyunların akıcı olması yeterli. 4K, VR gibi olaylara girmeyeceğim.

Fiyatı şu anda %9 indirimle 8.800 TL.

Alınır mı? Alınırsa Monster yakın zamanda indirim yapar mı? Yaz indirimi olursa en fazla ne kadar indirim olur? En uygun ne zaman alınır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem 8000-9000 TL ve aldığım bilgisayarın en az 4 sene idare etmesini istiyorum.

Metro Exodus, Battlefield V, Witcher 3 gibi yüksek donanım isteyen oyunlar oynayacağım.

Oyunların akıcı olması yeterli. 4K, VR gibi olaylara girmeyeceğim.

Fiyatı şu anda %9 indirimle 8.800 TL.

Alınır mı? Alınırsa Monster yakın zamanda indirim yapar mı? Yaz indirimi olursa en fazla ne kadar indirim olur? En uygun ne zaman alınır?
İlla laptop mu alman gerek o paraya RTX 2070 i5 9600K ikilisini alırsın.

Almışken RTX2060 serisi tercih etmelisin.4 sene diyorsan eğer.

Fiyatı bütçemin üstünde.
İlla laptop mu alman gerek o paraya RTX 2070 i5 9600K ikilisini alırsın.

Evet.

Dostum şimdi mantıklı bir tercih yapmak istiyorsan çekirdekten az ısınan bir grafik işlemcisi olan dizüstü tercih etmeni öneririm sana. Masaüstü performanslarına da bakabilirsin internetten. Youtube'dan izle karşılaştır. Bazı GPU'lar var genellikle AMD ekran kartlarında oluyor. Yeni çıkan bazı Nvidia kartlarda da olabilir bu durum. Yük altında fazla ısınıyorlar. Bakıyorsun başka bir kart ortalama aynı performansı veriyor olmasına rağmen 10-15 derece daha az ısınıyor. Modeli yüksek olmamasına rağmen. Üretimle alakalı bir durum. Araştır en az ısınan GPU'ya sahip bir dizüstü al. Uzun ömürlü olmasını istiyorsan eğer bu önemli bir nokta. İşlemci biraz daha garanti GPU'ya nazaran. Önceden ben şahsen hem ekonomik olması açısından hem uzun ömürlü olması açısından içinde GTX1050ti olan dizüstü bilgisayarları öneriyordum. Kapalı kasa istediği kadar güzel soğutmaya sahip olsun, üretim teknolojisi istediği kadar yeni olsun. O birim ısınacak, ısındığı zamanda ömrü azalacak buna bağlı olarak. Ayrıca yüksek bir sistem istiyorsan monitörü 120-144Hz olan bir model almak durumundasın. 60Hz alacaksan içinde çok güçlü bileşenler olursa yırtılma yaşarsın. Bu yüzden milletin dalga geçtiği fakat çoğunun sahip olmadığı GTX1050ti geçen jenerasyonun en iyi dizüstü bileşeniydi.

Başka bir konuda yazmıştım kendim için. Herkesin evinde kasa koyacak yer olmayabiliyor , misal ben evliyim ve salonda kasa koyacak bir yer malesef yok , kendime oyun için ayırabileceğim bir oda da yok. Bu sebeple ya konsol almak zorundayım yada boş vakitlerimde hemen açıp oynayabileceğim işim bittiğinde'de çantasına kaldırıp yok edebileceğim bir cihaza ihtiyacım var.

Normal şarjlarda xbox one x almalıyım biliyorum , fakat strateji oyunlarına olan ilgim sebebi ile konsolada mesafeli duruyorum. Oyun laptopu bakan kişi'nin bakma sebebi muhtemelen ihtiyacı o yönde olduğu içindir. Yoksa tabiki 4K ya aynı kasayı toplayabiliriz.

Sizinle aynı şartlardayım. 1+1, Amerikan mutfaklı evde yaşıyorum, üstüne üstlük evde bir de köpeğimiz var. Bende de 22" monitörlü bir masaüstü bilgisayar, 5+1 ses sistemi var. Her yer kablo ve kutu şekilli cisimlerle dolu. Eşimin beni öldürmediği her gün sevap hanesine bir kaç puan daha yazılıyor gibi hissediyorum bazen :)

Çözümü şöyle buldum. 5+1 sistemi evin TV'sine kurdum. Beraber çok sık film izlediğimiz için o da faydalanıyor. Kasayı da SFF (Small Form Factor) olarak ayarladım. Bir araştırmanızı öneririm.
"Hatta buradan" bir kaç örnek bakabilirsiniz. Gerçi ben kendi tasarımım olan bir kasa kullanıyorum, ama mantık aynı. Her şey dahil 3.5 kg. Konsol ayarına geliyor gibi düşünün.

Bilgisayarım normalde evin mutfak masasında duruyor. Orada iken kulaklık ile kullanıyorum. Gamepad ile oyun oynayacağımız zaman (neyse ki beraber oyun oynayabiliyoruz) büyük TV'ye alıyorum. Ses olarak da 5+1 var zaten.

Yemek masasını boşaltmam bilgisayar kapandıktan sonra 30 sn. Yeniden kurmam da o kadar sürüyordur en fazla.

Çok uzatmayayım; dizüstü bilgisayar alınacaksa doğru marka kesinlikle Monster. Ancak bigisayarın kullanılacağı "ev/ofis/ortam" değişmeyecekse kesinlikle her eve, her odaya göre bir masaüstü bulmak ve bunu aynı kalibredeki bir dizüstünün fiyatlarına çıkmadan yapmak mümkün.

Hatta daha da ileri gideyim; Aynı güç ve performanstaki bir dizüstü ile bir masaüstü + ekran arasında o kadar çok fiyat farkı var ki, aradaki farkla marangozden özel kasalı bir sehpa bile yaptırabilirsiniz.

Dizüstünü sadece okul/ofis/makale/sunum işlerini yapan, sürekli farklı yerlerde bilgisayar ile bulunmak zorunda olan, ya da bilgisayarla seyahat etmek zorunda olanlara öneriyorum.

Geri kalan herkes için iyi bir masaüstü, bir tane de tabletin yapamayacağı şey yok.

1650 uzun süre idare eder mi? Almışken beni uzun süre idare edecek iyi bir şey alayım diyorum. Oyunlarda nasıl performans alırım bununla?

Sürekli aynı yerde değilim. Taşınabilir bir cihaza ihtiyacım var.
Hocam eğer taşınabilir olmasa da olur diyorsanız kesinlikle masaüstü sistem toplayın derim. RTX2060 yakın fiyata aradaki fiyat farkına kat kat değecek kadar performans verebilir. Ama taşınabilir olması gerekiyorsa,çok seyahat ediyorsanız Monster bilgisayarın teknik servisi için çok ilgili diyorlar. Laptop için Türkiye'de en alternatif seçenek Monser, MSİ dır. Ama Türkiye'de MSİ teknik servisi ne derece ilgilidir bilemiyorum :)
Onun dışında seçtiğiniz model bahsettiğiniz oyunlarda medium ayarlarda akıcı bir performans verir diye düşünüyorum.

Esen kalın :)

Hocam eğer taşınabilir olmasa da olur diyorsanız kesinlikle masaüstü sistem toplayın derim. RTX2060 yakın fiyata aradaki fiyat farkına kat kat değecek kadar performans verebilir. Ama taşınabilir olması gerekiyorsa,çok seyahat ediyorsanız Monster bilgisayarın teknik servisi için çok ilgili diyorlar. Laptop için Türkiye'de en alternatif seçenek Monser, MSİ dır. Ama Türkiye'de MSİ teknik servisi ne derece ilgilidir bilemiyorum :)
Onun dışında seçtiğiniz model bahsettiğiniz oyunlarda medium ayarlarda akıcı bir performans verir diye düşünüyorum.

Esen kalın :)
Monster daha önce ürünümü 3 defa gitti 4.de iade aldılar ama msi de ürün sağlam gelir mi diye korkmuyor değilim :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı