Monster Tulpar T5 GPU ve CPU sıcaklığı 74 derece normal midir?

Aselizan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Monster Tulpar T5 bilgisayarım var RTX 2060 ve i7 10750H işlemci bulunuyor. AC Origins oynarken CPU sıcaklığı 74 ve GPU sıcaklığı da yine aynı 74 derece oluyor maximum. Turbo Boost kapalı bu arada. Sizce bu sıcaklıklar normal mi Turbo Boost kapalı olduğu halde? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci boştayken ideal sıcaklık aralığı: 35-50 derece. İşlemci yük altındayken ideal sıcaklık aralığı: 60-85 derece. Ekran kartı boştayken ideal sıcaklık aralığı: 30-40 derece. Ekran kartı yük altındayken ideal sıcaklık aralığı: 60-85 derece

Açıkken baya baya artiyor ya 90 100 falan vardır. Pc yi aldığımdan beri turbo boost kapalı hep oyunlarda falanda fps açısından bi etkisi olmuyor çok normalde maximum 72 lerde geziyordu bu oyun biraz daha ağır olunca arttı galiba
Undervolt ve laptop cooler ile 80 derece dolaylarına çekebilirsin. Turbo boost kapatmak pek mantıklı gelmiyor bana. i7 10750H alıyorsun ama tam verimle kullanmıyorsun çipi sadece belli bir kısmını kullanıyorsun ama tam verim için para ödüyorsun.

Undervolt ve laptop cooler ile 80 derece dolaylarına çekebilirsin. Turbo boost kapatmak pek mantıklı gelmiyor bana. i7 10750H alıyorsun ama tam verimle kullanmıyorsun çipi sadece belli bir kısmını kullanıyorsun ama tam verim için para ödüyorsun.
Hocam undervolt olayını da araştırdım fakat bizim işlemcilerde kilitliymiş o anladığım kadarıyla yapılamıyor maalesef. Dediğinde haklısın ama uzun kullanım için açamıyorum. 90 100 lere fırlıyor ve soğutucuda kullanıyorum 3 derece falan fark ediyor pc nin alt taraf ızgaralı olunca.

Hocam undervolt olayını da araştırdım fakat bizim işlemcilerde kilitliymiş o anladığım kadarıyla yapılamıyor maalesef. Dediğinde haklısın ama uzun kullanım için açamıyorum. 90 100 lere fırlıyor ve soğutucuda kullanıyorum 3 derece falan fark ediyor pc nin alt taraf ızgaralı olunca.
10. nesil için kilit açılabiliyor. Monster ile bir görüş istersen. Ben kendi laptopımda açtım kilidi. BIOS ayarlarında olabilir belki...

Yeni konular

Geri
Yukarı