Monster Tulpar T5 V19.1 alınır mı?

mozturk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Tulpar v19.1 almaya karar verdim fakat aklımı kurcalayan bazı sorular var.
1-Monster laptoplar neden diğer markalardan ucuz? Başka bir markada aynı özelliklere sahip bir laptop 10Bin civarıyken Monster'da neden 7599₺?
2-Bilindiği gibi bu bilgisayarın ekranı IPS ve 20MS bu oyunlarda ve özellikle multiplayer oyunlarda sıkıntı yaratır mı?
3-Kasasının plastik olması bilgisayarı dayanıksız yapar mı?
Bir de son olarak bu modeli kullanan arkadaşlar varsa ve tecrübelerini yazabilirlerse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
T7 V16.1.2 kullanıcısıyım, memnunum. Tek bir özelliği hariç, termal macunu af edersiniz ama "köpek gibi" yiyor. 2-3 ayda bir Monster´a gönderip ya termal macun değiştirmeliyim ya da oyun oynarken ekstra soğutucu fan almıştım onu açmalıyım. Bu da sese neden oluyor. Monster´ın ucuz olması marka farkı veya dediğiniz gibi 20MS gecikmeden kaynaklı. O diğer bilgisayarın gecikme süresini araştırıp karşılaştırın eğer o 2-10 arası ise o fark doğaldır. Ayrıca MSI gibi şirketler markalarını kullanıp ürünü biraz daha pahalıya satıyorlar sanırsam. Bu bilgisayarın kasası da plastik ama gidip de bilgisayarı yere filan atmayacak veya sürekli seyahatlerde çıkar tak yapmayacaksanız fazla önemi yok diye düşünüyorum.

T7 V16.1.2 kullanıcısıyım, memnunum. Tek bir özelliği hariç, termal macunu af edersiniz ama "köpek gibi" yiyor. 2-3 ayda bir Monster´a gönderip ya termal macun değiştirmeliyim ya da oyun oynarken ekstra soğutucu fan almıştım onu açmalıyım. Bu da sese neden oluyor. Monster´ın ucuz olması marka farkı veya dediğiniz gibi 20MS gecikmeden kaynaklı. O diğer bilgisayarın gecikme süresini araştırıp karşılaştırın eğer o 2-10 arası ise o fark doğaldır. Ayrıca MSI gibi şirketler markalarını kullanıp ürünü biraz daha pahalıya satıyorlar sanırsam. Bu bilgisayarın kasası da plastik ama gidip de bilgisayarı yere filan atmayacak veya sürekli seyahatlerde çıkar tak yapmayacaksanız fazla önemi yok diye düşünüyorum.
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.Termal macunu kendimiz uygularsak garantiden çıkıyor galiba yani yapacak bir şey yok fan kullanacağız gerekirse veya Monster'a yollayacağız.Peki 20ms gecikme olayını siz kendiniz tecrübe ettiniz mi yani oyuna çok çok büyük etkileri oluyor mu sizce?Son olarak da biraz oynadığınız oyunların performansından kısaca söz ederseniz çok sevinirim teşekkürler.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.Termal macunu kendimiz uygularsak garantiden çıkıyor galiba yani yapacak bir şey yok fan kullanacağız gerekirse veya Monster'a yollayacağız.Peki 20ms gecikme olayını siz kendiniz tecrübe ettiniz mi yani oyuna çok çok büyük etkileri oluyor mu sizce?Son olarak da biraz oynadığınız oyunların performansından kısaca söz ederseniz çok sevinirim teşekkürler.
Kasayı açtığımızda garantiden çıkmıyor, sadece sisteme zarar vermemeniz gerekiyor. Monster'ın güzel yanı bu. İstediğin kadar aç sadece zarar verme diyor. Performans bakımından yayın + Youtube video çekimi yapıyorum ve CS:GO'da minimum 180 maksimum 350 FPS değerlerini görüyorum. Tabi oyun içi, ana menüde daha fazla ama pek anlamı yok :) Watch Dogs 2'de ise arada 50'ye düşüyor ama genel olarak 70 FPS civarlarında dolaşıyor. Başka herhangi bir oyun hakkında bilgi isterseniz yazın, eğer sahipsem girip değerlerini atmaya çalışırım severek :) Monitör konusunda benim modelin 2 farklı türü vardı ve son 120Hz'yi ben kaptım. Gecikmesi ne kadar emin olun bilmiyorum. Monster'a dilerseniz ticket atıp sorabilirim ama pazartesiden önce cevap yazmazlar mağlum pazar tatil. İstanbul'da oturuyorsanız servis konusunda sıkıntınız olmaz maksimum 2 günde hallederler ama İzmir'de iseniz 1 hafta sürüyor. Kargo vs gönderiyorlar.

Kasayı açtığımızda garantiden çıkmıyor, sadece sisteme zarar vermemeniz gerekiyor. Monster'ın güzel yanı bu. İstediğin kadar aç sadece zarar verme diyor. Performans bakımından yayın + Youtube video çekimi yapıyorum ve CS:GO'da minimum 180 maksimum 350 FPS değerlerini görüyorum. Tabi oyun içi, ana menüde daha fazla ama pek anlamı yok :) Watch Dogs 2'de ise arada 50'ye düşüyor ama genel olarak 70 FPS civarlarında dolaşıyor. Başka herhangi bir oyun hakkında bilgi isterseniz yazın, eğer sahipsem girip değerlerini atmaya çalışırım severek :) Monitör konusunda benim modelin 2 farklı türü vardı ve son 120Hz'yi ben kaptım. Gecikmesi ne kadar emin olun bilmiyorum. Monster'a dilerseniz ticket atıp sorabilirim ama pazartesiden önce cevap yazmazlar mağlum pazar tatil. İstanbul'da oturuyorsanız servis konusunda sıkıntınız olmaz maksimum 2 günde hallederler ama İzmir'de iseniz 1 hafta sürüyor. Kargo vs gönderiyorlar.

Çok çok teşekkür ederim ama Bursa'da kalıyorum...Yani görünüşe bakılırsa fps değerleri falan gayet iyi ve bir oyun laptopına göre ideal ama ben 60hzlik olandan alacağım bu da pek fark etmiyor zaten.Peki siz hissediyo musunuz bu 20msyi yani bu konu biraz canımı sıkıyor açıkçası ve özellikle CS:GO'da bariz bir şekilde belli olur o konu kafamı kurcalıyor... :(
Peki şarj konusunda durum ne?Batarya ömrü nasıl uzun süre gidiyor mu şarjı hocam?

Son düzenleme:
Ben batarya ile 1 oyunda tam denedim, %100 şarj ile "Valley" adlı oyunu en yüksek ayarlarda tam 1 saat oynayabildim ardından şarj 0´landı. Tabi eğer başka oyunlarda denerseniz şarj süresi 30 dakikaya kadar düşebilir. Ama şunu da hesaba katmalısınız, bu bir oyun bilgisayarı yani prize takılı kullanmak zorundasınız %100 verim için. Şarj olma süresi ise ideal gibi, bilgisayarı kullanırken yaklaşık olarak 70 dakikada şarj oluyor. Kullanmaktan kastım internette gezinirken. Oyun oynarken denerseniz 90 dakikanın üstünde oluyor ki bu da performanstan taviz vermemesi için. Ekran gecikme süresini sordum Monster´a mesaj yoluyla. Yarın geri dönüş yaparlar. Okuldan döndüğüm vakit cevap gelirse size ileteceğim. Eğer unutursam vs "Steam Profilim" burada. Oradan iletişime geçebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı