Monster Tulpar T5 v19.1 vs Abra A7 v12.4.1

Bütçe
9200 tl
Teşekkürler, Tulpar T5 alacağım gibi gözüküyor,
İşlemci o kadar fark etmese bile 16 GB RAM ve GTX1660 Ti daha ağır bastı, soğutma işlemini de el yapımı soğutucumla çözeceğim, teşekkür ederim yine de.
Ben teşekkür ederim. İşlemcimiz aynı olacak o halde :D

Bravo en mantıklı seçim olur, Monster ekranı 60Hz. 1660 Ti olmasının bir anlamı kalmaz. Ayrıca 4800h bu senenin en serin mobil işlemcilerinden biri, bravo soğutması da fena değildir. Bravo ile ilgili özel sorularınız varsa seve seve yardımcı olurum.

Bravo en mantıklı seçim olur, Monster ekranı 60Hz. 1660 Ti olmasının bir anlamı kalmaz. Ayrıca 4800h bu senenin en serin mobil işlemcilerinden biri, bravo soğutması da fena değildir. Bravo ile ilgili özel sorularınız varsa seve seve yardımcı olurum.
Teşekkürler hocam yanlız benim 16gb ram'e ve 1660ti ekran kartına ihtiyacım var, çoğunluk sonra alırsın vs. Yazmış ama ben herhangi bir oyunu ultrada oynamıyorum, bilgisayarımı da temiz kullanıyorum, 8gb ram laptopları direk gözden çıkarmak zorunda kaldım maalesef.

Teşekkürler hocam yalnız benim 16 GB RAM'e ve 1660 Ti ekran kartına ihtiyacım var, çoğunluk sonra alırsın vs. yazmış ama ben herhangi bir oyunu Ultra'da oynamıyorum, bilgisayarımı da temiz kullanıyorum, 8 GB RAM laptopları direk gözden çıkarmak zorunda kaldım maalesef.

Hocam RAM takarsınız, garanti dışı kalmıyor zaten. Monster alırsanız 1660 Ti ekran kartının anlamı kalmayacak ekranı 60Hz. 60FPS üstünü gözünüz göremeyecek yani. Ve Monster'ın o serisi artık 2 senelik bir seri, 11370h çıktı 2019 işlemcisi o.

Hocam RAM takarsınız, garanti dışı kalmıyor zaten. Monster alırsanız 1660 Ti ekran kartının anlamı kalmayacak ekranı 60Hz. 60FPS üstünü gözünüz göremeyecek yani. Ve Monster'ın o serisi artık 2 senelik bir seri, 11370h çıktı 2019 işlemcisi o.

Peki teşekkür ederim, bahsedilen MSI laptopa uygun RAM'i nereden veya nasıl bulabilirim? Laptop sök tak videolarım mevcut ancak daha önce RAM değiştirmedim ve nasılö yeni RAM, SSD vs. alacağımı bilmiyorum, uygun 8 GB RAM gösterirseniz çok müteşekkir olurum.

Peki teşekkür ederim, bahsedilen MSI laptopa uygun RAM'i nereden veya nasıl bulabilirim? Laptop sök tak videolarım mevcut ancak daha önce RAM değiştirmedim ve nasılö yeni RAM, SSD vs. alacağımı bilmiyorum, uygun 8 GB RAM gösterirseniz çok müteşekkir olurum.

Buyurun, şu da RAM yükseltme videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buyurun, şu da RAM yükseltme videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Teşekkürler, umarım MSI de problem yaşarsam Monster kadar hızlı geri sönüş yaparlar, pek güvenemedim açıkçası. Bir kesim Monster hemen geri dönüş yapıyor diyor, diğer kısım hayatında Monster görmeden MSI iyi diyor, arada kaldım, Abra A7 17.3 olanı alıp RAM bile yükleyebilirim o derece kafam karışık açıkçası.

Problem yaşama ihtimaliniz çok düşük, hayırlı olsun.

Geniş çaplı bir araştırma sonucu tulpar t5 almaya karar verdim, msi'ın teknik servis bakımından Monster'dan daha sıkıntılı olduğunu, telefonlara bile bakılmadığını okudum. Bakımda problem olduğunu gördüm.Teknik servis bakımından monsterın daha iyi olduğunu biliyorum, kullanan onlarca arkadaşım var, ayrıca bu videoda bravo 15'in o kdar da iyi olmadığını fark ettim :

Son düzenleme:
Teknik servis açısından Monster'ın MSI'dan daha iyi olduğunu düşünmüyorum ben. Ekran kartım arızalanmıştı zamanında, 1 hafta içinde tamir edip geri yollamışlardı. Her markanın problemi olur, olmaz diye bir şey yok. Arkadaşlar R7 4800H önermişler size ancak işlemci farklarından yeteri kadar bahsetmemişler. Ben bahsetmek istiyorum. R7 4800H mobil bir işlemci ancak performansı o kadar güçlü ki masaüstü işlemcileri aratmıyor kendisi. Aşağıya incelemeniz için birkaç resim bırakacağım.

1611630018394.png

1611630064570.png

1611630070976.png

Bu bütçede kesinlikle bu işlemci tercih edilmeli bence. GPU olarak GTX 1660 Ti istemenizi anlıyorum, güçlü GPU her zaman tercih edilmek istenir. Ancak ben işlemci farklarının çok fazla olduğunu ve GPU farklarının da o kadar fazla olmadığını düşündüğüm için tercihin CPU'dan yana yapılmasını tavsiye ediyorum. i7 9750H ile karşılaştırılmayacak bir işlemci bu işlemci çünkü. Aralarında dağlar kadar fark var.

Geri
Yukarı