Monster Tulpar T5 V19.2 Alınır mı?

fatiksahin

Hectopat
Hocam gerçekten çok teşekkür ederim. Tereddütte kalmış birisi için çok faydası oldu. Uzun uzun da yazmışsınız. Ellerinize sağlık. Laptopu aldığımda size de haber veririm. Esen kalın.
Rica ederim efendim ne demek. Laptopu temin ettiğinizde cevabınızı bekliyorum, iyi günler dilerim.
Uzun cevaplarınız çok hoş olmuş. Aynı modeli düşünüyorum. (17 olan)

Monster ilginç bir marka. Gerçekten ortaya çıkışından itibaren F/P muhabbetiyle peynir ekmek gibi sattı ve hala satıyor.

Çünkü aşırı ucuz. Ciddi manada ucuz. en az 3 4 bin farkı var. Ben de bu yüzden mecbur Monster düşünüyorum. Ekşide neler neler yazılmış fakat dediğim gibi kuzenime laptop almaya gittik millet sırada bekliyordu. binlerce satıyor ve herkes de sorun yaşamıyordur değil mi.. o kadar da değil..

Yüksek grafik oyunlarda 2 3 saat geçtikten sonra işlemci ısıdan dolayı kendini kısıp karta darboğaz yaptırıyor mu? FPS düşüyor mu? Ve en önemlisi masaüstündeki hissiyata yakın mı oyun oynamak? Tamamen oyun odaklı bir insan değilim ama oyun da oynayacağım.

Yani yüksek oyun olarak Call of duty Modern Warfare 2019'u uzun süreli test ettim yüksek ayarlarda 90-100 FPS arası görüyorum ve işlemci sıcaklığı 70 - 75 derece arasında sabit kalıyor diyebilirim, ekran kartı iste 65'li derecelerde seyrediyor daha üstünü gördüğüne şahit olmadım. Bir diğer oyun olan Ghost Recon Breakpoint'te ise epic ayarlarda 60 FPS'lerde, high ayarlarda ise 70 - 75 FPS değerlerinde seyrediyor, sıcaklıklar ise yukarıda yazdığım derecelerde. Bu 2 oyunu hiç durmaksızın 2-3 saat deneyimledim, herhangi fazla ısınma olmamasından dolayı işlemci ya da ekran kartı frekans düşürmediği için FPS DROP sorunu oluşturmadı. Ekran boyutu 17.3 olmasından dolayı oyun oynamak biraz daha keyifli, tabi 24 inch bir masaüstü bilgisayar deneyimimi beklememek gerekiyor ancak ben kendi masaüstümden laptopa geçtiğim vakit aman aman bir yabancılık çekmedim.

Son düzenleme:
Merhaba elimde Tulpar T5 v19.2 var, alalı yaklaşık bir ay oluyor. Valorant'ta yüksek ayarlarda oynarken 250 civarı FPS alıyorum bana çok düşük geldi çünkü içinde RTX 2060 var. İçinde 1650 Ti olan arkadaşlarım benimle aynı değerler alıyor. Ayrıca ekran kartımın Valorant gibi bir oyunda bile %100 kullanılması normal mi?%20 %30 civarında olması gerekmez mi?
Bannerlordtada 160 FPS'den 80'lere kadar düşüş yaşıyorum sizce bir sıkıntısı olabilir mi bilgisayarın

Rica ederim efendim ne demek. Laptopu temin ettiğinizde cevabınızı bekliyorum, iyi günler dilerim.

Yani yüksek oyun olarak Call of Duty Modern Warfare 2019'u uzun süreli test ettim yüksek ayarlarda 90-100 FPS arası görüyorum ve işlemci sıcaklığı 70 - 75 derece arasında sabit kalıyor diyebilirim, ekran kartı iste 65'li derecelerde seyrediyor daha üstünü gördüğüne şahit olmadım. Bir diğer oyun olan Ghost Recon Breakpoint'te ise Epic ayarlarda 60 FPS'lerde, High ayarlarda ise 70 - 75 FPS değerlerinde seyrediyor, sıcaklıklar ise yukarıda yazdığım derecelerde. Bu 2 oyunu hiç durmaksızın 2-3 saat deneyimledim, herhangi fazla ısınma olmamasından dolayı işlemci ya da ekran kartı frekans düşürmediği için FPS düşmesi sorunu oluşturmadı. Ekran boyutu 17.3 olmasından dolayı oyun oynamak biraz daha keyifli, tabii 24 inch bir masaüstü bilgisayar deneyimimi beklememek gerekiyor ancak ben kendi masaüstümden laptopa geçtiğim vakit aman aman bir yabancılık çekmedim.

@Odin the Son of Borr hocam Tulpar T7 v20.2 aldım gayet memnunum, performans açısından gayet memnun etti. Aklınızda sormak istediğiniz bir soru var ise cevaplayabilid
Kasa kalitesi sağlammı darbelere karşı dayanıklımı birinin eli çarpsa sıkıntı olurmu ?

@Odin the Son of Borr hocam Tulpar T7 v20.2 aldım gayet memnunum, performans açısından gayet memnun etti. Aklınızda sormak istediğiniz bir soru var ise cevaplayabilirim.
Kass

Merhaba elimde Tulpar T5 v19.2 var, alalı yaklaşık bir ay oluyor. Valorant'ta yüksek ayarlarda oynarken 250 civarı FPS alıyorum bana çok düşük geldi çünkü içinde RTX 2060 var. İçinde 1650 Ti olan arkadaşlarım benimle aynı değerler alıyor. Ayrıca ekran kartımın Valorant gibi bir oyunda bile %100 kullanılması normal mi?%20 %30 civarında olması gerekmez mi?
Bannerlordtada 160 FPS'den 80'lere kadar düşüş yaşıyorum sizce bir sıkıntısı olabilir mi bilgisayarın
Geç cevap için öncelikle kusura bakmayın.

Cihazın driverlarını tamamen güncel tutun eksik kurulu bir şey olmasın. Bunun haricinde güç ayalarına girip o kısımdan "dengeli" mod yerine "yüksek performans" modunda olduğuna emin olun. Bunlar harici problem devam ediyorsa, bilgisayarınıza bağlanıp kontrol sağlayabilirim.
Kasa kalitesi sağlammı darbelere karşı dayanıklımı birinin eli çarpsa sıkıntı olurmu ?

Kass
Kasa kalitesi muadilleri ile eşdeğer diyebilirim. Düzgün kullanımda sıkıntı yaratmaz, yani kısaca düşermediğiniz ya da çok sağlam bir şekilde bir yere vurmadığınız takdirde herhangi bir sıkıntı çıkarmayacağına eminim. Yaklaşık 5 ay oldu çizik bile yok benim cihazda.

Arkadaşlar merhaba,

Konu başlıgında gördüğünüz gibi Tulpar T5 V19.2 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bu laptopu almak istiyorum, fiyat olarak diğer muadillerine göre makul geldi bana ve ek olarak 400 TL farkla 17, 3 ekran paneli olan var Tulpar T7 V20.2 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook önerir misiniz ya da hangisini önerirsiniz, arada ki fiyat farkı için 2. seçenek daha mı uygundur? Şimdiden teşekkürler.

@Odin the Son of Borr hocam Tulpar T7 v20.2 aldım gayet memnunum, performans açısından gayet memnun etti. Aklınızda sormak istediğiniz bir soru var ise cevaplayabilirim.

Malzeme kalitesi nasıl yani? Sırf çabuk bozulmasın diye HP Pavilion mu ya da ASUS mu alınmalı? Neden özellikleri aynı olmasına rağmen 2K-3K fazla fiyat koyuyorlar? 2 bin lira fazla olacak kadar malzeme kalitesi kötü mü? Çok mu ısınıyor? Yani neden ucuz? Belli ki kırpılan özellikleri var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden öneriyordum Monster fakat artık önermiyorum fiyatından dolayı, eskiden MSI gibi bilgisayarlar ile aralarında fiyat olarak uçurum vardı fakat artık o kadar büyük farklar yok.

Aslında o kadar büyük farklılıklar olmamasının en büyük sebeplerinden biriside artık yavaş yavaş piyasa rekabetinde yerini almış ve kendini kanıtlamış olmasıdır. Yine de muadilleri arasında fiyat farkı vardır ama eskisi gibi değildir.
Malzeme kalitesi nasıl yani? Sırf çabuk bozulmasın diye HP Pavilion mu ya da ASUS mu alınmalı? Neden özellikleri aynı olmasına rağmen 2K-3K fazla fiyat koyuyorlar? 2 bin lira fazla olacak kadar malzeme kalitesi kötü mü? Çok mu ısınıyor? Yani neden ucuz? Belli ki kırpılan özellikleri var.
Malzeme kalitesini ben Dell'in 7567 serisinin kalitesi ile eş değer buldum, premium bir laptop hissiyatı vermiyor ancak kesinlikle vasat değil, gayet yeterli. Eğer deneyim edip ona göre almak istiyorsanız mağazalarında inceleyebilirsiniz.

@Odin the Son of Borr
Rica ederim öncelikle.

1- Aslında verebileceğim en üst limit 10.000 - 11.000 arasındaydı diyebilirim. Muadillerine baktığım zaman RTX 2060 ekran kartlı modellerin hemen hemen hepsi 2.000 - 3.000 daha yukarıdaydı net. Monster etiketi laptopa vurulana kadar cihazın hangi süreçlerden geçtiğini de biliyorum, iyice araştırma yaptım. Çin'den sipariş verilip burada marka vurulması ve Monster'ın sadece aslında işin teknik servis kısmı ile ilgilenmesi gibi gibi. Son kararımın Monster olmasının esas sebebi ise soğutması. Muadil laptopların yükte CPU sıcaklık kıyaslamalarına baktığımda MSI'ın çoğu modelinin ısınma problemlerinin olduğunu gözlemledim. Laptopta zorlayacağını bildiğim bir oyundan örnek olarak; Ghost Recon Breakpoint High ayarlarda CPU sıcaklık değerlerinin PC oyun modunda iken 70-75 derece aralarında gezdiğini gözlemledim. Ekran kartı sıcaklığından söz etmiyorum bile 60'lı derecelerde geziyordu. Oyun performansı olarak imzamda ki sisteme yakın bir performans veriyor diyebilirim. Oyuna göre 5-10-15 FPS arası yüksek ayarlarda değişkenlik gösteriyor.

2- Parça kalitesi olarak orta kaliteli diyebilirim yani çok yapay bir sağlamlıkta değil ama ASUS ROG serisinde ki kasa kalitesi gibi de değil, eski kullandığım Dell 7567 serisinde ki kalitenin hemen hemen aynısı diyebilirim. O Laptop'u şu an kız kardeşim kullanıyor ve 3 senelik hala taş gibi kasası. Kısaca temiz kullanımda üzeceğini düşünmüyorum. Sağda solda ekstra olarak 2 sene sonra garanti bitiminde anakartların yandığı söyleniyor ama aksi olarak 5 senedir sapasağlam kullananlarda mevcut. Bu sorunlu seriler gözlemlediğim kadarıyla daha çok Abra serisinde. Tulpar için böyle bir şikayete rastlamadım diyebilirim. Aslına bakarsan esas olan 6-7 ayda bir bakımını yaptırmak ve kişisel olarak evde ayda bir en azından arka çıkış fanlarının tozlarını düzenli olarak temizlemek cihazın daha az ısınmasına ve yorulmamasını sağlayacaktır. Esas olan temiz kullanım. Son olarak bataryası ve adaptörü çok kaliteli değil ileride değişim isteyebilir ancak performans olarak sorun yaratmıyor. Örnek olarak, 2-3 saatlik oyun testimden sonra şarjda iken şarjının %2-3 düştüğünü gözlemledim.

3- Herhangi bir sorun yaşamadım, zaten yanında USB bellek olarak driverlar geliyor, kur Exe'si var tıklayınca manuel ya da otomatik yükleme yapılabiliyor, herhangi bir sıkıntı çıkarmadı.

Aklına takılan başka sorular olursa cevaplayabilirim.
İyi günler.

Hocam iyi günler alalı 6 ay olmuş herhalde sizin ben de aynı modeli düsunuyorum da maalesef ki internette bu bilgisayar ile ilgili klavyedeki tuşların soyuldugu söylenmis. Sizde böyle bir sıkıntı var mı? Bir de ben bu 2060 RTX'de Cyberpunk oynamak istiyorum siz deneyimlediniz mi? Bir de 6 aylik tecrubeleri yazarsaniz memnun olurum.
@fatiksahin.

Merhabalar, bilgisayarı alalı 6 ay geçmiş hala aktif olarak kullanıyorsanız birkaç tane sorum olacak;
1-) A+ oyunlarda sıcaklık değerleriniz nelerdir (soğutucu kullanmadan)?
2-) Taşıma konusunda ağırlık bir sıkıntı yaratıyor mu size?
3-) Bataryası ne kadar dayanıyor?
4-)6 aylık deneyiminiz sonucunda artı ve eksilerini paylaşabilir misiniz?
Şimdiden teşekkür ederim :).
@fatiksahin

Merhabalar, bilgisayarı alalı 6 ay geçmiş hala aktif olarak kullanıyorsanız birkaç tane sorum olacak;
1-) a+ oyunlarda sıcaklık değerleriniz nelerdir (soğutucu kullanmadan)?
2-) taşıma konusunda ağırlık bir sıkıntı yaratıyor mu size?
3-) bataryası ne kadar dayanıyor?
4-)6 aylık deneyiminiz sonucunda artı ve eksilerini paylaşabilir misiniz?
Şimdiden teşekkür ederim :).
@fatiksahin

19.2 kullanıyorum ben de alalı tam 1 ay oldu sadece Witcher 3 oynayabildim. Ultra ayarlarda rahat oynatıyor. Bana göre ısınma sorunu oluyor. Ekran kartının olmasa da işlemcinin çok fazla ısındığı oluyor i7 10. nesil işlemci için 100 dereceden fazlası zararlı denmiş 95 dereceye kadar gördüğüm oldum genel olarak oyun oynarken 90-85 arasında oluyor. Taşıma konusunda bence ağır ama bir oyuncu laptopunun ağır olmasını çok önemli görmüyorum. Bataryasından çok beklentiniz olmasın internetten dolaşırken birkaç sekme kullanıyorsanız 2-2.30 saatten fazlasını beklemeyin tabii ekran parlaklığı ve kullanımınıza göre değişir. 1 aylık deneyim sonucu memnunum beklentimi kesinlikle karşıladı. N11 11.11 indiriminden 9.985 TL almıştım ama 11000 içinde çok iyi olduğunu söyleyebilirim. GTX 1660 almak yerine bu fiyata RTX 2060 almanın çok iyi olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı