Monster Tulpar T5 V19.2 Alınır mı?

fatiksahin

Hectopat
19.2 kullanıyorum ben de alalı tam 1 ay oldu sadece Witcher 3 oynayabildim. Ultra ayarlarda rahat oynatıyor. Bana göre ısınma sorunu oluyor. Ekran kartının olmasa da işlemcinin çok fazla ısındığı oluyor i7 10. nesil işlemci için 100 dereceden fazlası zararlı denmiş 95 dereceye kadar gördüğüm oldum genel olarak oyun oynarken 90-85 arasında oluyor. Taşıma konusunda bence ağır ama bir oyuncu laptopunun ağır olmasını çok önemli görmüyorum. Bataryasından çok beklentiniz olmasın internetten dolaşırken birkaç sekme kullanıyorsanız 2-2.30 saatten fazlasını beklemeyin tabii ekran parlaklığı ve kullanımınıza göre değişir. 1 aylık deneyim sonucu memnunum beklentimi kesinlikle karşıladı. N11 11.11 indiriminden 9.985 TL almıştım ama 11000 içinde çok iyi olduğunu söyleyebilirim. GTX 1660 almak yerine bu fiyata RTX 2060 almanın çok iyi olduğunu düşünüyorum.
bu modelin 20.1 ini alsam sence hala ısınma sorunu yaşar mıyım? Bir de ben 512 gb ssd ve 1tb hdd ekletmek düşünüyorum sen nasıl yaptın? kaç gb yani

Bu modelin 20.1'ini alsam sence hala ısınma sorunu yaşar mıyım? Bir de ben 512 GB SSD ve 1TB HDD ekletmek düşünüyorum sen nasıl yaptın? Kaç GB yani.

17 inç kullanmadım ama 17 inçte ısınma sorunu olacağını sanmıyorum. Alacağınız modelin SSD'sine takılmayın sonra daha ekonomik olan bir SSD alabilrisiniz veya aynı SSD daha uygun fiyata alıp takabilirsiniz. Takması çok kolay dert etmeyin internette Video'ları da var. Fakat başka M.2 slotu var mı, HDD slotu var mı kontrol etmeyi unutmayın. Ben 256 GB SSD yanına SanDisk 1 TB Ultra 3D SDSSDH3N-1T00-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe almıştım şu an kısmen daha pahalı 910'a kadar düşmüştü ben 930 aldım düşüyor eğer beklerseniz. Bu SSD'yi kullanırken herhangi bir sorun yaşamadım çok ısınmıyor ve değerleri gayet yüksek muadillerine göre bir nebzede ucuz 1TB SSD 931 GB kullanılabilir alan veriyor 256 GB SSD'nizden de 237 GB kullanabiliyorsunuz Windows kurulumu içine dahil.

Öncelikle deneyimleriniz için teşekkür ederim.
Anladığım kadarıyla şarjda kullanırken yaklaşık 1.5-2 saatlik kullanım sunuyor. Pil tasarrufunda iken değil mi?

Soğutucu veya laptopu altına bir yükselti kullanıyor musunuz? Yoksa düz masaüstünde oynayarak mı o sıcaklıklarda ulaştınız.

Merakımdan soruyorum imkanınız var ise AIDA64 stres testi yapabilir misiniz acaba?

Bir de yanında taşıma çantası geldi mi? Geldi ise kaliteli mi?
Teşekkürler.

Tekrardan herkese merhabalar,

@aardabaal
Klavye ile ilgili herhangi bir sorunum olmadı, ne bir soyulma ne de herhangi bir tuşta bir problem.
Cyberpunk'ı satın aldım ancak henüz test etmedim, masaüstü bilgisayarımda (RTX 2060 + R5 3600X) FPS değerlerim yüksek ayarlarda 60 üstü seyrediyor genellikle. Bu laptoptada aynı değerleri alacağıma eminim. Örnek olarak Ghost Recon Breakpoint ve Cod MW Warzone'da hemen hemen masaüstü ve laptop arasında ki FPS değerleri birbirlerine yakın, en fazla 5-10 FPS arası oynuyor diyebilirim.

@Salih Şendil

Şu ana kadar oynadığım 3A oyunların hiçbirinde sorun yaşamadım, yukarıda belirttiğim gibi Ghost Recon Breakpoint ve Warzone gayet akıcı. Geçenlerde Death Stranding'i deneme fırsatım oldu, ultra ayarlarda 60 FPS sabit aldım.

Taşıma konusunda bir problem teşkil etmedi benim için, belki senelerdir sırtımda gaming laptop gezdirdiğimden olabilir ya da ağır taşımaya alışkınım herhalde :) Bana göre taşınmayacak kadar ağır değil.

Bataryası bir arkadaşımızın da belirttiği gibi ortalama 3 saat civarlarında dayanıyor, ekran parlaklığı ve güç modunda 5 saate kadar çıkabilir.

Şu ana kadar ki kullanımıma kadar bana herhangi bir problem yaşatmadı bunu açık yüreklilikle dile getirebilirim. Oyun + normal kullanımlarımda gayet stabil çalışıyor. Tek eksisi belki kimine göre kasa kalitesi olabilir, benim için çok önemli bir faktör değil ama çoğu kişi için bir problem olarak görülebilir.

Tekrardan herkese merhabalar,

@aardabaal
Klavye ile ilgili herhangi bir sorunum olmadı, ne bir soyulma ne de herhangi bir tuşta bir problem.
Cyberpunk'ı satın aldım ancak henüz test etmedim, masaüstü bilgisayarımda (RTX 2060 + R5 3600X) FPS değerlerim yüksek ayarlarda 60 üstü seyrediyor genellikle. Bu laptoptada aynı değerleri alacağıma eminim. Örnek olarak Ghost Recon Breakpoint ve Cod MW Warzone'da hemen hemen masaüstü ve laptop arasında ki FPS değerleri birbirlerine yakın, en fazla 5-10 FPS arası oynuyor diyebilirim.

@Salih Şendil

Şu ana kadar oynadığım 3A oyunların hiçbirinde sorun yaşamadım, yukarıda belirttiğim gibi Ghost Recon Breakpoint ve Warzone gayet akıcı. Geçenlerde Death Stranding'i deneme fırsatım oldu, ultra ayarlarda 60 FPS sabit aldım.

Taşıma konusunda bir problem teşkil etmedi benim için, belki senelerdir sırtımda gaming laptop gezdirdiğimden olabilir ya da ağır taşımaya alışkınım herhalde :) Bana göre taşınmayacak kadar ağır değil.

Bataryası bir arkadaşımızın da belirttiği gibi ortalama 3 saat civarlarında dayanıyor, ekran parlaklığı ve güç modunda 5 saate kadar çıkabilir.

Şu ana kadar ki kullanımıma kadar bana herhangi bir problem yaşatmadı bunu açık yüreklilikle dile getirebilirim. Oyun + normal kullanımlarımda gayet stabil çalışıyor. Tek eksisi belki kimine göre kasa kalitesi olabilir, benim için çok önemli bir faktör değil ama çoğu kişi için bir problem olarak görülebilir.
@fatiksahin
@Sevimli Tilki
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
Tulpar T7 v20.2'de karar kıldım, onu alacağım. Foruma bakayım incelemesi yapılmamış ise yapmaya çalışacağım. Sorunuz olursa konu altında cevaplayabilirim. Herkese tekrardan çok teşekkür ederim.

Konu hali hazır güncelken sormak istiyorum şu an fiyatlar hem birbirine çok yakın hem de açıkçası bir miktar ateş pahası. Parasını hak ediyordur ona şüphem yok da, yakın veya ileriki zamanda bir indirimle fiyatların daha düşme ihtimali var mı sizce? Yoksa şimdi mi alınmalı?

@viamort
Şu anki fiyatı bir tık yüksek geldi bana, ileriki zamanlar için ise bir indirim olabilir tabi ancak bunu yakın bir zaman olarak görmüyorum. Burada şuna bakmanız lazım, sonuç olarak bir süre sonra RTX 2060'da performans anlamıyla belli oyunlarda yeterli kaliteyi yakalatmayacak, eğer alacaksanız o vadeyi çokta uzatmamanız gerekir. Bunların harici 1 TB + 256 GB versiyonun ederi benim gözümde maksimum 11K'dır ve bu fiyat hakkını verir diyorum üzeri biraz külfet gibi geliyor bana.

05.06.2020 tarihinde +1TB HDD eklediğim şekli ile ödediğim tutar ektedir.

Dosya Ekleri

• monster.png
    monster.png
    29,3 KB · Görüntüleme: 87
@viamort
Şu anki fiyatı bir tık yüksek geldi bana, ileriki zamanlar için ise bir indirim olabilir tabi ancak bunu yakın bir zaman olarak görmüyorum. Burada şuna bakmanız lazım, sonuç olarak bir süre sonra RTX 2060'da performans anlamıyla belli oyunlarda yeterli kaliteyi yakalatmayacak, eğer alacaksanız o vadeyi çokta uzatmamanız gerekir. Bunların harici 1 TB + 256 GB versiyonun ederi benim gözümde maksimum 11K'dır ve bu fiyat hakkını verir diyorum üzeri biraz külfet gibi geliyor bana.

05.06.2020 tarihinde +1TB HDD eklediğim şekli ile ödediğim tutar ektedir.
hocam nasıl laptop performansı ? AAA bir oyunda ısınma olayını deneyimleme şansınız oldu mu ? ortalama kaç derece ısıda çalışıyor oyun oynarken CPU ve GPU ?

Geri
Yukarı