Monster Tulpar T5 V20.3 vs MSI Alpha 17 B5EEK-018XTR

JakerT4

Kilopat
Daha fazla  
Bu iki laptop arasında kaldım.
MSI 17.3 inç olması ile cezbediyor ama Tulpar'da 115W 3060 var. Aradaki GPU farkına değer mi 15.6 inç? MSI'daki bu Smart Access Memory ve SmartShift teknolojileri 3060'ı geçebilir mi? İşlemcide hangisi daha performanslı?

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RTX 3060, ortalama %10-15 daha performanslı.

İşlemci olarak ise 11. nesil Core i7 ile Ryzen 7 5800H kafa kafaya zaten.

Kasa kalitesi olarak da aralarında pek fark yok. MSI'ın bu modeli, GS, GT, GE, GP serileri gibi premium malzeme kalitesiyle gelmiyor ve tek renk aydınlatmalı bir klavye ve Steelseries üretimi değil. Yani bu konuda da bir üstünlüğü yok.

Monster T7 V20.3 ise Tongfang üretimi iyi bir laptop.

Ben olsam ikisi arasından Monster'ı tercih ederdim.

Bu iki laptop arasında kaldım.
MSI 17.3 inç olması ile cezbediyor ama Tulpar'da 115W 3060 var. Aradaki GPU farkına değer mi 15.6 inç? MSI'daki bu Smart Access Memory ve smartshift teknolojileri 3060'ı geçebilir mi? İşlemcide hangisi daha performanslı?

Stabilite ve performans için NVIDIA. Alpha 17 inç şartsa düşünülebilir yoksa şans vermeye gerek yok diyorum Alpha sahibi olarak.

Teşekkürler @Radeon RX 5500M ve @Power Supply Unit
AMD’nin teknolojileri hakkında ne düşünüyorsunuz NVIDIA’da böyle bir şey var mı?
Ayrıca Tulpar’ın ekran özellikleri nedir? NTSC, sRGB ve Adobe gibi.
Smart Access Memory laptoplarda aktif ediliyor mu bilmiyorum açıkçası. Masaüstünde 500 seri anakartlar şartken laptopta nasıl oluyor bilgim yok.

Monster laptobun ekranın renk gamutunu da bilmiyorum ancak %100 sRGB olmadığı kesin. Monster kendi sitesinde paneli %100 sRGB olan laptoplarda bu bilgiyi veriyor ama T5 V20.3 için böyle bir bilgi girilmemiş. MSI laptobun panel bilgisi de hiçbir yerde bulunmuyor, en azından ben bulamadım.

Bu iki laptobu Sahibinden'de satan birileri varsa onlara mesaj atarak panel marka ve kodunu size söylemelerini rica edin. Panel marka ve kodunu aratarak panelin tüm özelliklerini görüntüleyebiliyorsunuz.

Teşekkürler @Radeon RX 5500M ve @Power Supply Unit
AMD'nin teknolojileri hakkında ne düşünüyorsunuz NVIDIA'da böyle bir şey var mı?
Ayrıca Tulpar'ın ekran özellikleri nedir? NTSC, sRGB ve Adobe gibi.

Şu ana kadar göz boyamadan başka bir işe yaradıklarını düşünmüyorum. RSR örneğin çok güzel bir teknoloji ama mobilde yok bile. (bir gelişme varsa, eklerseniz sevinirim)

100 sRGB, tepki süresi ortalama. FreeSync G-Sync gibi özellikleri yok.

%95 sRGB %72 NTSC ve %73 ARGB değerleri varmış HB Soru-Cevap kısmında belirtilmiş.
Sanırım Tulpar modelini alacağım sorularımı cevapladığınız için teşekkür ederim :)

Bilgisayarların fiyatları uçtuğu için "bugün" şu 2 bilgisayardan birini alacağım.
Hangisi daha iyi olur? Son bilgisayar konum :D
@Radeon RX 5500M @messinicocugu @Artoria Pendragon @Power Supply Unit

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı