İnceleme Monster Tulpar T5 v23.1.2

Merhaba, bugün sizinle beraber Monster Tulpar T5 v23.1.2'i inceleyeceğiz.

Her şeyden önce stok olarak gelen MX-4 macunu Thermal Grizzly Kryonaut ile değiştirdiğimi belirtmek isterim.

Yaptığım tüm testleri kontrol merkezinde "performans" modu ve Windows'ta nihai performans modu seçiliyken yaptım.

İşlemciye hiçbir şekilde undervolt yapamıyorsunuz, BIOS tarafından kilitli.

Ekran kartını +200MHz çekirdek ve +300MHz bellek olarak ayarladım.

Sistemin boştaki sıcaklığı benim için 40-50 derece arasında gidip geliyor.

Ekran görüntüsü 2023-10-02 214637.png

kontrol merkezindeki sırasıyla eğlence, performans ve sessiz modlarının tpl değerleri;

eğlence mod.png

performans mod.png

sessiz mod.png

Geekbench CPU testi: MONSTER TULPAR T5 V23.1 - Geekbench
Cinebenchr23 testi:

image.png

Cinebenchr23 testi sırasında çektiği watt değeri ve sıcaklığı;

image.png

3DMark testleri;

Ekran görüntüsü 2023-10-02 221637.png

Ekran görüntüsü 2023-10-02 221208.png

Ekran görüntüsü 2023-10-02 215901.png

Ekran görüntüsü 2023-10-02 220523.png

Geeks3D FurMark benchmark testi;

Ekran görüntüsü 2023-10-02 221949.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
S0046NT modelini almıştım hocam.

Hocam merhaba. Cihazımı hususi olarak servise verdim ve dün itibarıyla geldi cihaz. Sıcaklık değerlerini istemiştin. Macun sonrası sıcaklık değerlerini atıyorum hocam. Bu arada BIOS güncellemesi geldi ve dün @fadedninna ile beraber kurulumunu gerçekleştirdik. Kendisine çok teşekkür ederim ilgilendiği için. Şu ana kadar oynadığım ağır oyunlar bunlar. Cyberpunk'ta vs ısınmıyor çok diye atmadım. Hogwarts zaten optimizasyonu bozuk bir oyun. Sorun varsa sorabilirsin kral.

Bu arada offset değeri 98 hocam. Bilginiz olsun.

70 watt çekip 99 derece olan laptopum sonuçları beğendi🫠

Arkadaşlar tekrar merhaba. Bugün sıcaklık değerlerinde gerçekten bir artış gözlemliyorum. BIOS güncellemesini ve ekran kartı güncellemesini yaptıktan sonra sıcaklık değerlerim 95-98-100 arası seyrediyor. Bakımdan geldiğinde cihaz 80-90 arası gidip geliyordu. Aynı oyunlarda test ediyorum ve ısılar gerçekten yükselmiş. Durumu anlamış değilim neden kaynaklandığını. Bilgilendirme için not düşeyim dedim.

Arkadaşlar tekrar merhaba. Bugün sıcaklık değerlerinde gerçekten bir artış gözlemliyorum. BIOS güncellemesini ve ekran kartı güncellemesini yaptıktan sonra sıcaklık değerlerim 95-98-100 arası seyrediyor. Bakımdan geldiğinde cihaz 80-90 arası gidip geliyordu. Aynı oyunlarda test ediyorum ve ısılar gerçekten yükselmiş. Durumu anlamış değilim neden kaynaklandığını. Bilgilendirme için not düşeyim dedim.

Virüs taraması vs. yapabilirsin belki virüs girmiştir. Pump- out da bir ihtimal.

Virüs taraması vs. yapabilirsin belki virüs girmiştir. Pump- out da bir ihtimal.

Virüs olamaz hocam. Korsan yazılım kullanmiyorum. Pump out olmuş sanırsam. Ben şaştım nasıl bir işçilik bu böyle. İyi sürede var kötü sürende. Bana kötü süren denk gelmiş sanirsam.

Pump out.

Virüs olamaz hocam. Korsan yazılım kullanmiyorum. Pump out olmuş sanırsam. Ben şaştım nasıl bir işçilik bu böyle. İyi sürede var kötü sürende. Bana kötü süren denk gelmiş sanirsam.

%99 öyle hocam.

Sürme şekliyle de alakası var fakat bu düz macunların çoğunda bu ihtimal yüksek, elinizde kyronaut hâlâ duruyorsa PTM 7950 veya 58sp modelini alıp CPU'ya uygulayın. Kyronaut'u da GPU'da kullanın, bu şekilde verim alırsınız.

Sürme şekliyle de alakası var fakat bu düz macunların çoğunda bu ihtimal yüksek, elinizde kyronaut hâlâ duruyorsa PTM 7950 veya 58sp modelini alıp CPU'ya uygulayın. Kyronaut'u da GPU'da kullanın, bu şekilde verim alırsınız.

Denerim hocam. Sıkıntı şu. Bilgisayarda kapanma sorunum vardı ve tekrardan kapandı az önce. Bu servis hiçbir şey yapmamış bu bilgisayara. Problem oldu benim için bu süreç.

BIOS Update'lerle değişen bir şey oldu mu hâlâ UV kilidi kapalı mı? Ekstradan cihazı aldığınızda kaça almıştınız hatırlıyorsanız?

@fadedninna

Yeni konular

Geri
Yukarı