Monster Tulpar T5 v23.3.5 iade edilip başka laptop alınmalı mı?

Prenscukas

Femtopat
Daha fazla  

Ben aşağıdaki Monster modelini aldım. bir şikayetim var mı yok. Ama işte çok para verince ve yorumlar kötü olunca insan bir ikileme düşüyor ne yapsam diye. sonradan beni üzer mi sorun çıkartır mı diye düşünüp duruyorum. sonuçta para zor kazanılan bir şey. DDR 4 olması yorumlardan baktığım kadarıyla kötü bileşimler kullanıldığına dair şikayetler beni tedirgin ediyor. İade edip HP Victus alsam onda güç sınırlandırması var diyorlar. ASUS modellerinden birini alsam hem RAM'den hem de SSD kapistesinden ödün vermiş olacağım. İade ettikten sonra para hesabıma ne zaman yatar bilmiyorum. İki gün sonra seçim var araya bayram tatili giriyor bu süreçte bilgisayar zamlanır mı diye içimde de tereddüt var. İade ettikten sonra da sap gibi kalmak istemiyorum. Yani siz ne yapardınız nasıl bir yol izlerdiniz, bana yol gösterebilir misiniz? Bu arada aldığım laptopum modeli Tulpar T5 v23.3.5. 32 GB RAM, RTX 4060, i5 12450H 1 TB SSD.
İade et derseniz de yukarıda attığım modellerden hangisini önerirsiniz? Ya da attığım modelleri önermeyip önerebileceğiniz modeller var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence hiç aklınızı bulandırmayın hocam yani şöyle söyleyeyim sıfırdan bir PC alacak olsanız Monster ilk tavsiye edilen markalardan değil evet fakat elinizdeki cihazda herhangi bir problem yoksa iade etmeyin derim. Elektronik cihazlar biraz da şans meselesi en önde gelen markaların bile yüzlerce şikayeti var. İade edip alacağınız cihazda bir kusur veya problem çıkarsa bu sefer gerçekten üzüleceksiniz uğraştığınız için. Benim de Monster var, aldığım zaman siparişi verdikten sonra kötü yorumları gördüm kafam karıştı çünkü sorunsuz kullanan arkadaşlarım da vardı. İnternette araştırınca bir sürü şikayet var ama şu an sorunsuz iki seneyi geçti cihazım. Yani sonuçta bir problemi yoksa sırf bu yüzden iade etmezdim ben olsam. Ha ama cihazı beğenmezsiniz veya performansı beklediğiniz gibi değildir o zaman karar sizin elbette. Uzun oldu kusura bakmayın.

Hocam Monster'ın Tulpar serisi alınabilecek bir seri. Abra serisi olsa kesinlikle iade edin derdim ama değil. Eğer cihazda herhangi bir sıkıntı yoksa iade etmeyin kullanın. Gönlünüzü de ferah tutun her gördüğünüz yoruma da inanmayın. Kendi deneyimlerinize tutunun.

Ben aşağıdaki Monster modelini aldım. Bir şikayetim var mı yok. Ama işte çok para verince ve yorumlar kötü olunca insan bir ikileme düşüyor ne yapsam diye. Sonradan beni üzer mi sorun çıkartır mı diye düşünüp duruyorum. Sonuçta para zor kazanılan bir şey. DDR 4 olması yorumlardan baktığım kadarıyla kötü bileşimler kullanıldığına dair şikayetler beni tedirgin ediyor. İade edip HP Victus alsam onda güç sınırlandırması var diyorlar. ASUS modellerinden birini alsam hem RAM'den hem de SSD kapistesinden ödün vermiş olacağım. İade ettikten sonra para hesabıma ne zaman yatar bilmiyorum. İki gün sonra seçim var araya bayram tatili giriyor bu süreçte bilgisayar zamlanır mı diye içimde de tereddüt var. İade ettikten sonra da sap gibi kalmak istemiyorum. Yani siz ne yapardınız nasıl bir yol izlerdiniz, bana yol gösterebilir misiniz? Bu arada aldığım laptopum modeli Tulpar T5 v23.3.5. 32 GB RAM, RTX 4060, i5 12450H 1 TB SSD.
İade et derseniz de yukarıda attığım modellerden hangisini önerirsiniz? Ya da attığım modelleri önermeyip önerebileceğiniz modeller var mıdır?

Victus önermem Power limit var sadece tek sorunu o değil kötü bir panele sahip sana 250 nit sunuyor çok kötü. ASUS F15 önermem ama A15 hakkında tam bilmiyorum alınabilir diye düşünüyorum. Eğer biraz daha fiyat çıkarsanız segmentinin en iyisi Nitro 16'yı öneririm.

@tolga070707 @Utinax @realsteell
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Fakat iade edeceğim gibi yarın arıyıp konuşacağım bakalım. ETS 2 de bile işlemci 98'i gördü. Keşke almasaymışım normalde Lenovo loq veya HP victus alacaktım arkadaşlarımın tavsiyesiyle ateşe barutla giderek almış bulundum.

Hocam Monster'ın Tulpar serisi alınabilecek bir seri. Abra serisi olsa kesinlikle iade edin derdim ama değil. Eğer cihazda herhangi bir sıkıntı yoksa iade etmeyin kullanın. Gönlünüzü de ferah tutun her gördüğünüz yoruma da inanmayın. Kendi deneyimlerinize tutunun.

Ben 2 hafta önce 13700H 4060 ekran kartlı Tulpar T7 almıştım 42.600TL fiyata. İşlemci oyunlarda 88 dereceden aşa inmiyor 90a çıkınca hemen frekans düşürüyordu ve drop yiyordum.
Kasa kalitesi olarak da özellik olarak da çok berbat bir laptopmuş. 43.699TL ücrete Nitro 16 modelini alınca Tulpar'dan iyice nefret ettim o kadar dandik kötü bir laptopmuş ki... (birde bitmek bilmeyen ölü pixel problemi var her laptopta %80 ihtimalle çıkıyor. Ben 2 sene öncede tulpar alıp klavye çok ısınıyor diye iade etmiştim onda da ölü pixel çıkmıştı bu 2 hafta önce aldığımda da ölü çıktı benim 2015 de aldığım abra modelinde de 2 tane ölü var. 2015 de pek anlamadığımdan kontrol etmemiştim)
Laptoptan memnunmuş gibi ölü pixelden dolayı panel değişimine gönderirseniz muhtemelen süreç uzayacağından da 15 gün koşulsuz iade süresi geçiyor bu da bir taktik olabilir bence iade edilmesin süre geçsin diye.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Fakat iade edeceğim gibi yarın arıyıp konuşacağım bakalım. ETS 2 de bile işlemci 98'i gördü. Keşke almasaymışım normalde Lenovo LOQ veya HP Victus alacaktım arkadaşlarımın tavsiyesiyle ateşe barutla giderek almış bulundum.

Ben 2 hafta önce Tulpar aldım 43600TL 13700H işlemci 4060 ekran kartlı iade ettiğime o kadar mutluyum ki anlatamam. Bence herkesin önerdiği Nitro 16 modeline bir mağazada bak gör sonra Monster laptopun ile karşılaştırıp kendin karar ver. İnceleme performans videoları zaten internette var ben YouTube test videolarını izledim ve bu forumda da çok önerildiği ve övüldüğü için hiç tereddüt etmeden görmeden direkt iade hakkım bile olmayacak şekilde satın aldım mağazadan.
Şu an bu yazıyı yazarken yanda YouTube videosu açık 7-8 tane Google sekmesi açık ve işlemci sıcaklığına bakıyorum 42 derece :D mod performans senaryo oyunda ve CPU'nun ekran kartı tamamen devre dışı.
Bu Nitro 16 ile ilgili tek gördüğüm olumsuzluk adaptörü devasa boyutta(ama az ısınıyor) ve laptopa giriş yapan soket pek güven vermedi ama sağlamlığı hakkında zaman geçmeden bir şey demek yanlış olabilir.

Son düzenleme:
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Fakat iade edeceğim gibi yarın arıyıp konuşacağım bakalım. ETS 2 de bile işlemci 98'i gördü. Keşke almasaymışım normalde Lenovo LOQ veya HP Victus alacaktım arkadaşlarımın tavsiyesiyle ateşe barutla giderek almış bulundum.

HP Victus'ta önermiyorum. Power limit var, kötü panele sahip, 250 nit %45 NTSC kötü malzeme kalitesi.( dediğim gibi eğer bütçeniz artar ise Nitro 16 almanızı öneririm.)

Ben 2 hafta önce 13700H 4060 ekran kartlı Tulpar T7 almıştım 42.600TL fiyata. İşlemci oyunlarda 88 dereceden aşa inmiyor 90a çıkınca hemen frekans düşürüyordu ve drop yiyordum.
Kasa kalitesi olarak da özellik olarak da çok berbat bir laptopmuş. 43.699TL ücrete Nitro 16 modelini alınca Tulpar'dan iyice nefret ettim o kadar dandik kötü bir laptopmuş ki... (bir de bitmek bilmeyen ölü pixel problemi var her laptopta %80 ihtimalle çıkıyor. Ben 2 sene önce de Tulpar alıp klavye çok ısınıyor diye iade etmiştim onda da ölü pixel çıkmıştı bu 2 hafta önce aldığımda da ölü çıktı benim 2015 de aldığım Abra modelinde de 2 tane ölü var. 2015 de pek anlamadığımdan kontrol etmemiştim)
Laptoptan memnunmuş gibi ölü pixelden dolayı panel değişimine gönderirseniz muhtemelen süreç uzayacağından da 15 gün koşulsuz iade süresi geçiyor bu da bir taktik olabilir bence iade edilmesin süre geçsin diye.

Ben 2 hafta önce Tulpar aldım 43600TL 13700H işlemci 4060 ekran kartlı iade ettiğime o kadar mutluyum ki anlatamam. Bence herkesin önerdiği Nitro 16 modeline bir mağazada bak gör sonra Monster laptopun ile karşılaştırıp kendin karar ver. İnceleme performans videoları zaten internette var ben YouTube test videolarını izledim ve bu forumda da çok önerildiği ve övüldüğü için hiç tereddüt etmeden görmeden direkt iade hakkım bile olmayacak şekilde satın aldım mağazadan.
Şu an bu yazıyı yazarken yanda YouTube videosu açık 7-8 tane Google sekmesi açık ve işlemci sıcaklığına bakıyorum 42 derece :D mod performans senaryo oyunda ve CPU'nun ekran kartı tamamen devre dışı.
Bu Nitro 16 ile ilgili tek gördüğüm olumsuzluk adaptörü devasa boyutta(ama az ısınıyor) ve laptopa giriş yapan soket pek güven vermedi ama sağlamlığı hakkında zaman geçmeden bir şey demek yanlış olabilir.

Evet Nitro 16'nin tek bir sorunu şarj adaptörü büyük el çantası ile taşımak ağırlık açısından sıkıntı yaratacaktır fakat ağır olması diğer tüm özelliklerinin önüne geçmez. Kendi segmentinin en iyisi Acer Nitro 16.

HP Victus'ta önermiyorum. Power limit var, kötü panele sahip, 250 nit %45 NTSC kötü malzeme kalitesi.( dediğim gibi eğer bütçeniz artar ise Nitro 16 almanızı öneririm.)

Evet Nitro 16'nin tek bir sorunu şarj adaptörü büyük el çantası ile taşımak ağırlık açısından sıkıntı yaratacaktır fakat ağır olması diğer tüm özelliklerinin önüne geçmez. Kendi segmentinin en iyisi Acer Nitro 16.
Anladım hocam pek bütçe arttırabileceğimi düşünmüyorum 43 bin tl bandında nitro 16 ve sanırım Hepsiburada üzerinden sadece tek bir satıcı satıyor. Aklımda şu model var siz ne düşünüyorsunuz

Anladım hocam pek bütçe arttırabileceğimi düşünmüyorum 43 bin TL bandında Nitro 16 ve sanırım Hepsiburada üzerinden sadece tek bir satıcı satıyor. Aklımda şu model var siz ne düşünüyorsunuz.

Alınır hocam ama yük altında iken Turbo Boost'u kapatmanız lazım yoksa 90 dereceyi görürsünüz.

Alınır hocam ama yük altında iken Turbo Boost'u kapatmanız lazım yoksa 90 dereceyi görürsünüz.
Monster kadar olmasada o da ısınıyor o zaman. Ya hocam aslında ben Görsel İletişim Tasarım öğrencisiyim işim grafik tasarım, oyun tasarımı, animasyon tasaramı, 3 d modelleme falan. Bu oyuncu bilgisayarların batarya süreside az oluyor bazen okulda 5 6 saat bu cihaz çalışacak. Şarj etme gibi bir telaşeyede gireceğim. Gidip Macbook Air M2 falan alsam daha mı mantıklı olur? Fakat oyun oynayamayacağım işte sürekl bir şeyler de fedakarlık yapmak durumundayım zor.

Geri
Yukarı