Monster Tulpar T5 vs T7

TechnoBey

Kilopat
Makaleler
9
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci

1300 TL fark 17.3" 144 Hz panel ve mekanik klavyeye değer mi? Mühendislik okuyacağım %90'da yazılım mühendisliği, öyle aşırı oyun oynayacağımı zannetmiyorum. Anca LOL oynuyorum arada bir PUBG-GTA 5'de oynarım tabii ama azınlıkta. Yoksa bunlara bu kadar para bağlamaktansa 6200TL'ye i7'li GTX 1650'li bir şey mi alsam? Bu arada gördüğüm kadarıyla 9. Nesilde AMD rekabetininde etkisiyle işlemci performansları uçmuş i5 9300H koskoca i7 7700HQ'ya denk performans veriyor sizce i5'de değerlendirilmeli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim şahsi görüşüm bence leptop bilgisayara 7000 TL üzeri para verilecekse 15.6 yerine 17.3 ekran boyutunda leptop öneririm. 15.6 ekran belli bir zaman sonra insana artık küçük geliyor. 144 HZ gelince bence sadece oyun için değil günlük kullanımda bile gayet işe yarıyor. Özellikle internet sayfalarında gezinirken sayfaları aşağı yukarı kaydırırken bile pürüzsüz oluyor. Mouse hareket ettirince bile pürüzsüzlük kendini belli ediyor. Anlatmak istediğim gözü yormuyor. 60 HZ ekran şahsen artık benim gözümü yoruyor.

Eğer ki dediğiniz gibi ağır grafikli oyun oynamıyorsanız işlemci gücü yüksek olan bilgisayarı almanız daha mantıklı. 1300 TL fark için 17.3” alınmaz. Ben de 17.3 düşünüyordum fakat o fikrimden caydım. Onun yerine 144HZ 1MS monitör alınır o fiyata, çok ihtiyaç olursa tabi. Size önerim şu bilgisayar olur; Abra A5 V15.2.2 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Ram’i 16 GB olarak güncellemeyi unutmayın bu arada.

Dışarıdan da SSD takviyesi yaparsanız kullanacağınız programlarda fazlasıyla hız elde edersiniz.

Eğer ki dediğiniz gibi ağır grafikli oyun oynamıyorsanız işlemci gücü yüksek olan bilgisayarı almanız daha mantıklı. 1300 TL fark için 17.3” alınmaz. Ben de 17.3 düşünüyordum fakat o fikrimden caydım. Onun yerine 144HZ 1MS monitör alınır o fiyata, çok ihtiyaç olursa tabi. Size önerim şu bilgisayar olur; Abra A5 V15.2.2 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Ram’i 16 GB olarak güncellemeyi unutmayın bu arada.

Dışarıdan da SSD takviyesi yaparsanız kullanacağınız programlarda fazlasıyla hız elde edersiniz.
Hocam 10875 h 15 inch 12 bin tl ye almakmı yoksa 10750 h 15 bin tl almak mı geri özellikleri aynı.

Geri
Yukarı