Monster Tulpar T7 1.2 macOS Sierra Kurulumu

ByRedox

Kilopat
Aynı isme benzer bir bilgisayar daha var, karıştırılmaması için koydum. Kurmaya çalışıyorum.
  1. İlk VMware ile macOS Sierra ile Unibeast ile USB UEFI hazırladım. Ama clover ile bir türlü -x -v paramaetrelerini nereye girecektim?
  2. %90 Wi-Fi kartını tanımıyacak, Intel Wi-Fi kart AC 8260 var. Önerileriniz neler?
  3. Ekran kartını (GTX 1060) kullanamıyacağım için işlemcinin grafik kartını nasıl kullanabilirim? Intel i7 6700Q (Grafik 530)
  4. Touchpad nasıl tanıtırım?
  5. Kext yüklerken neleri seçmeliyim?
Masaüstümde kurabildim ama bir türlü laptopa kuramadım, yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür :)

Özellikleri:
  • GTX 1060
  • Intel i7 6700Q
  • Grafik 530
  • Realtek ALC892

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorularına tek tek yanıt verdim ancak 3. sorudan sonra aslında diğer soruların çokta önemli olmadığını farkedeceksin. Ancak ben yine de bu sorularıda cevapladım:

Ama clover ile bir türlü -x -v paramaetrelerini nereye giricektim?
Clover Boot Options --> Boot Arguments

%90 wifi kartını tanımıyacak İntel Wifi kart AC 8260 var. Önerileriniz neler?
Kartını değiştireceksin yada harici USB Wi-Fi kart alacaksın. Sosyalde aama yaparsan bir çok konu bulabilirsin.

3-)Ekran kartını(GTX1060) kullanımıyacağım için işlemcinin grafik kartını nasıl kullanabilirim? i7-6700Q(Grafik 530)
Monster cihazlar bildiğim kadarı ile öntanımlı olarak dahili GPU kapalı olarak geliyor. Eğer BIOS içinde Grafik seçeneği yoksa HD530 çalıştıramazsın.
4-) Touchpad nasıl tanıtırım ?
Kullandığı TouchPad sürücüsü nedir?
5-)Kext yüklerken neleri seçmeliyim?
Donanımın için ne gerekiyorsa onları seçeceksin. Ses / Ethernet/ grafik vs.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı