Monster Tulpar T7 16.1 Fan sesi sorunu

sion5

Kilopat
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim üzere laptobu açar açmaz direkt fan dönüyor. Ürünü alalı 1 saat olmamıştır sanırım. Control Merkezinden de sessiz seçeneğini seçtim. İnternette dolaşırken saçma bir şekilde fan çalışıyor keza boştayken. Sorun nedir?

Yüksek sesle çalışması da sorun olmamasının sebeplerinden midir? CPU dönüyor mesela şu an 2420-2390 RPM arası çalışıyor.

Merhaba bende daha dün abra a5 v10.3.4 modelini aldım.Bahsettiğin şeylerin aynısını yaşadım. Pc boştayken fan dönmeye başlayabiliyor. Ve de siyah ekran ve windows'ta kasma sorunu yaşıyorum. Bilginiz var mı acaba?

Merhaba bende daha dün abra a5 v10.3.4 modelini aldım.Bahsettiğin şeylerin aynısını yaşadım. Pc boştayken fan dönmeye başlayabiliyor. Ve de siyah ekran ve windows'ta kasma sorunu yaşıyorum. Bilginiz var mı acaba?
Siyah ekran sorununu ilk cihazı açtığımda yapıyordu ama şu an geçmiş durumda. Tepkime süresi geç mesela yazıyı yazıp tekrar birkaç harf silince takılıp devam ediyor 0.1 salise gibi.. Belki 0.2
BIOS'u kurcaladın mı? Var mı oralarda fan ayarı falan?
Şu an sessiz gidiyor. Uçak moduna aldım bir şeyler yaptım ama en son BİOS'a el atmayı düşünüyorum. Seçenek var m pekala başka?

Siyah ekran sorununu ilk cihazı açtığımda yapıyordu ama şu an geçmiş durumda. Tepkime süresi geç mesela yazıyı yazıp tekrar birkaç harf silince takılıp devam ediyor 0.1 salise gibi.. Belki 0.2
Şu an sessiz gidiyor. Uçak moduna aldım bir şeyler yaptım ama en son BİOS'a el atmayı düşünüyorum. Seçenek var m pekala başka?

Peki driverları nasıl kurdunuz?Sadece usb bellekte gelen driverları mı kurdunuz?

İkinci kez iade etmek istemiyorum :) Yarın uzaktan bağlantı ile desteklerini rica edeceğim arkadaşların. Olmazsa ikinci facia...
Ve inanabiliyor musunuz şu an CPU boştayken 85 dereceyi gördü. Aaa pardon 90 olmuş :) Sadece ekran kartını güncelleştiriyorum şu an...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı