Monster Tulpar T7 20.1 performansı düşük ve ısınıyor

Sackles

Centipat
Daha fazla  
GTX 1660 Ti Intel(r) Core(tm) i7-9750H CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz, 16 GB RAM laptop oyunlarda performans sorunları yaşıyorum. Bilgisayar BF5 gibi oyunlarda yaklaşık 90 derece sıcaklıkta çalışıyor BF5'te singleplayer dahil En yüksek ayarlarda 30-40 FPS alıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Termal macun kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta 9.nesil 1 yıllık bilgisayar için termal macun çok büyük bir fark yaratmayacaktır.
Oyununun hangi grafik kartını kullandığını mutlaka kontrol edin.
Bilgisayarın oyun modunda ve yüksek performans modunda çalıştığından mutlaka emin olun.
Fanların kontrolünü sağlayın, Monster'da fanlar ayarlanabiliyordu sanırım.

Laptopu tam olarak 2019 sonlarında aldım.

Güvendiğiniz bir bilgisayarcı varsa bunu satın alarak gidin, termal macun sürdürttürün ve temizlettirin. Başından ayrılmayın.
Termal macun kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta 9.nesil 1 yıllık bilgisayar için termal macun çok büyük bir fark yaratmayacaktır.
Bilgisayarın oyun modunda ve yüksek performans modunda çalıştığından mutlaka emin olun.

1 Sene olmuş sürdürmeyeli macun. Ben macun sürdüğümde 10-15 FPS'e yakın artış yaşadım.

Oyun 1660 ekran kartını kullanıyor oyun modu açık fanlar her zaman turbo modda

Güvendiğiniz bir bilgisayarcı varsa bunu satın alarak gidin, termal macun sürdürttürün ve temizlettirin. Başından ayrılmayın.

1 Sene olmuş sürdürmeyeli macun. Ben macun sürdüğümde 10-15 FPS'e yakın artış yaşadım.

Hocam abartma.
Madende mi kullanıyordun bilgisayarı? 1 yıllık bilgisayarda macun değiştirince nasıl 10-15 FPS artışı yaşadın?
Ben 2 senedir kullanıyorum 2 sene sonra değiştirdim 5 FPS belki oynadı oynamadı.

Temizlikten zarar gelmez macunu değiştirebilirsiniz tabii ki fakat kesin bir çözüm olmayabilir, bilginiz olsun.

Hocam abartma.
Maden de mi kullanıyordun bilgisayarı? 1 yıllık bilgisayarda macun değiştirince nasıl 10-15 FPS artışı yaşadın?
Ben 2 senedir kullanıyorum 2 sene sonra değiştirdim 5 FPS belki oynadı oynamadı.

Temizlikten zarar gelmez macunu değiştirebilirsiniz tabii ki fakat kesin bir çözüm olmayabilir, bilginiz olsun.

95-100 dereceye kadar çıkıyordu sıcaklık, ve uzun zaman temizlettirmemiştim. Macundan sonra 80-85 dereceyi geçmiyor. Mantıken FPS artışı da yaşadım. Ek olarak laptop soğutucusu da aldım tabii, onun da etkisi vardır. Ayrıca benimki bayağı eski bir bilgisayar hocam.

Geri
Yukarı