Monster Tulpar T7 v20.3.2 düşük FPS ve takılma

Serkann3424

Femtopat
Daha fazla  
Sistem özellikleri: RTX 3060 Max-P, i7 10875H, 16 GB RAM. M.2 SSD 1 TB. Monster Tulpar T7 v20.3.2.

Bilgisayarı yeni almama rağmen oyunlarda düşük FPS, takılma ve donmadan teknik servise verdim. Anakartı değiştirdiler ama bana geldiğinde sorun hala devam ediyordu.

GTA 5'ten örnek vermem gerekirse bazı yerlerde 40'a kadar düşüyor. Max ise kapalı mekanlarda 90-100 FPS, ortalama 60-65. Oyun ayarları 1080p Max ayarlar.

Technopat YouTube kanalında Tulpar T7 20.3 incelmesi var, işlemci olarak benden daha düşük ama GTA 5'i örnek verirsek yanından bile geçmiyorum (benchmark'ta benden 2-3 kat yüksek FPS alıyor). Sorun neden kaynaklanıyor olabilir, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler. (Bilgisayar ayarları ve sürücüler güncel.) @Recep Baltaş

Sistem özellikleri: RTX 3060 Max-P, i7 10875H, 16 GB RAM. M.2 SSD 1 TB. Monster Tulpar T7 v20.3.2.

Bilgisayarı yeni almama rağmen oyunlarda düşük FPS, takılma ve donmadan teknik servise verdim. Anakartı değiştirdiler ama bana geldiğinde sorun hala devam ediyordu.

GTA 5'ten örnek vermem gerekirse bazı yerlerde 40'a kadar düşüyor. Max ise kapalı mekanlarda 90-100 FPS, ortalama 60-65. Oyun ayarları 1080p Max ayarlar.

Technopat YouTube kanalında Tulpar T7 20.3 incelmesi var, işlemci olarak benden daha düşük ama GTA 5'i örnek verirsek yanından bile geçmiyorum (benchmark'ta benden 2-3 kat yüksek FPS alıyor). Sorun neden kaynaklanıyor olabilir, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler. (Bilgisayar ayarları ve sürücüler güncel.) @Recep Baltaş
Recep Baltaş şu anda yayında.Window 11 tanıtılıyor.

Sistem özellikleri: RTX 3060 Max-P, i7 10875h, 16 GB RAM. M.2 SSD 1 TB. Monster Tulpar T7 v20.3.2.

GTA 5'ten örnek vermem gerekirse bazı yerlerde 40'a kadar düşüyor. Max ise kapalı mekanlarda 90-100 FPS, ortalama 60-65. oyun ayarları 1080p Max ayarlar.

Technopat YouTube kanalında Tulpar T7 20.3 incelmesi var, işlemci olarak benden daha düşük ama GTA 5'i örnek verirsek yanından bile geçmiyorum (benchmark'ta benden 2-3 kat yüksek FPS alıyor). Sorun neden kaynaklanıyor olabilir, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler. (bilgisayar ayarları ve sürücüler güncel.) @Recep Baltaş

Sıcaklıklara bakın fanları Turbo'da kullanın sıcaklık düşükse sorun var ama sıcaklık yüksek ise soğutucu almanızı öneririm bir de vakumlu soğutucu alırsanız sorun düzelebilir ama kesin çözüm değil bu sıcaklık bilgileri işlemci kullanımı vs paylaşırsanız iyi olur.

Isınıyor olabilir mi, prizde mi takılı, işlemci mi sınırlanıyor ısındığında takip ettiniz mi?

Evet ısınıyor işlemci ısısı 85-90 olduğunu gördüm ama laptop için normal diye düşündüm, prize takılı, hayır sınırlamıyor, MSI Afterburner ile kontrol ettim ekran kartı 100% işlemci %20, 25 çalışıyordu.

Bende de Tulpar T5 20.1 var. Tulpar modellerinde Intel ve NVIDIA ekran kartları ve beraber çalışıyor dolayısıyla performans düşüşü oluyor. Bios menüsünden Inteli devre dışı bırakmanız lazım. Bunu yaptığınız zaman bilgisayar çok rahat bir nefes alacaktır. Bu konuda yanlış bir bilgi vermek istemiyorum ondan dolayı Monster Notebook'un kendi paylaştığı videosundan bakmanızı tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dediğim konuya 11. dakika civarında değiniyorlar.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :).
Ancak şunu da ekleyeyim 3000 serisi ekran kartlarında bu ayar bazen sorun çıkarabiliyormuş. Eğer bir sorun oluşursa sorumlusu ben değilim şimdiden söyleyeyim.

Son düzenleme:
Bende de Tulpar T5 20.1 var. Tulpar modellerinde Intel ve NVIDIA ekran kartları ve beraber çalışıyor dolayısıyla performans düşüşü oluyor. BIOS menüsünden Intel'i devre dışı bırakmanız lazım. Bunu yaptığınız zaman bilgisayar çok rahat bir nefes alacaktır. Bu konuda yanlış bir bilgi vermek istemiyorum ondan dolayı Monster Notebook'un kendi paylaştığı videosundan bakmanızı tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Teşekkürler önerin için ama zaten öyle yapmıştım ona rağmen bu FPS'leri alıyorum.

Bende de Tulpar T5 20.1 var. Tulpar modellerinde Intel ve NVIDIA ekran kartları ve beraber çalışıyor dolayısıyla performans düşüşü oluyor. BIOS menüsünden Intel'i devre dışı bırakmanız lazım. Bunu yaptığınız zaman bilgisayar çok rahat bir nefes alacaktır. Bu konuda yanlış bir bilgi vermek istemiyorum ondan dolayı Monster Notebook'un kendi paylaştığı videosundan bakmanızı tavsiye ederim.

Hocam ben NVIDIA Denetim Masası'ndan yapmıştım NVIDIA kartı seçtim bazıları Intel bazıları NVIDIA seçiliyor rastgele çalıştıracağın oyunları NVIDIA seç dene bir.

Geri
Yukarı