Çözüldü Monster Tulpar T7 21.8 oyunlarda 1-2 saniye donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wGodfather

Hectopat
Makaleler
1
İyi günler arkadaşlar.
Benim laptopum Monster Tulpar T7 21.8: İçinde RTX 3070, i7 11800H, SSD, 16 GB RAM, W11 var.
Ancak bu laptop oyunlarda güzel ve akıcı bir FPS değeri vermesin rağmen 10-15 dakikada bir 1-2 saniyelik donma, takılma yapıyor, nedenini hiç çözemedim. Rica etsem bir yardımcı olun. Bütün testleri & istediğiniz bilgileri verebilirim.
(Bu arada Valorant oynuyorum genelde, orada donma yapıyor. 2K'da Full ayarlarda 300-400 FPS veriyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır, ama daha öncesinde video falan izlerken takılınca veriyordu "drrrrr" diye.

Kaç kere yaptım ama şimdi bir de silip hiç yüklememeyi deneyeceğim.

Aynı sorun benim laptopta da vardı hatta forumda aynı şikayeti yaşayan insanlar var, biz çözümü Monster Control Center kullanmayarak bulduk.
İyi günler arkadaşlar.
Benim laptopum Monster Tulpar T7 21.8: İçinde RTX 3070, i7 11800H, SSD, 16 GB RAM, W11 var.
Ancak bu laptop oyunlarda güzel ve akıcı bir FPS değeri vermesin rağmen 10-15 dakikada bir 1-2 saniyelik donma, takılma yapıyor, nedenini hiç çözemedim. Rica etsem bir yardımcı olun. Bütün testleri & istediğiniz bilgileri verebilirim.
(Bu arada Valorant oynuyorum genelde, orada donma yapıyor. 2K'da Full ayarlarda 300-400 FPS veriyor.)
Takılınca ses çıkarıyor mu?

Hayır, ama daha öncesinde video falan izlerken takılınca veriyordu "drrrrr" diye.

Kaç kere yaptım ama şimdi bir de silip hiç yüklememeyi deneyeceğim.

Aynı sorun benim laptopta da vardı hatta forumda aynı şikayeti yaşayan insanlar var, biz çözümü Monster Control Center kullanmayarak bulduk.

Çözüm
Hocamlar selam, Monster Control Center'ı kaldırdım ve donmalar gitti ancak şimdi ise performans ve ısınma sorunu yaşıyorum. CPU ve fan hızını nasıl kontrol ediyorsunuz?

Not: Tulpar A7 21.8 kullanıyorum.

Bu şekilde laptop gerçekten plastik ve metal çöpünden ibaret, üzücü :/ ilk fırsatta değiştireceğim kalan arkadaşlara başarılar diliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı